کد خبر: ۲۶۵۱۶۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
توجه رویداد ایران اگزیسکو به زیر ساخت های اقتصادی با همیاری استانداری تهران
نشست هماهنگی برگزاری رویداد بین المللی ایران اگزیسکو سه شنبه هفته گذشته (سوم ابان 1401) به ریاست محمد علی مهری سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران و دیگر اعضا برگزار شد.

اخرین هماهنگی ها برای برگزاری رویداد بین المللی ایران اگزیسکو در تهران انجام شد

به گزارش اعتدال به نقل از ستاد اطلاع رسانی رویداد ایران اگزیسکو، نشست هماهنگی برگزاری رویداد بین المللی ایران اگزیسکو سه شنبه هفته گذشته (سوم ابان 1401) به ریاست محمد علی مهری سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران و دیگر اعضا برگزار شد.


در این نشست که با حضور اقای دکترعلی مهری ضمن تاکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های مختلف کشور، شناسایی بازار هدف کشورهای همسایه بر ضرورت تعامل با شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌های کشور برای تبیین نقشه راه و راهکارهای علمی و عملی برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد بین‌المللی تاکید کرد و در ادامه گفت: برگزاری نمایشگاه‌هایی از این‌دست در حوزه‌های مختلف برای احصاء توانمندی‌ها و نیازهای کشور در حوزه‌های مختلف اقتصادی و علمی ضرورت دارد.
قبل از صحبت های دکتر علی مهری جناب اقای دکتر محمد حسین فضلی ، رئیس رویداد بین المللی ایران اگزیسکو، ضمن خوش امدگویی و تشکر از حضار در جلسه و همین‌طور معرفی اجمالی رویداد ایران اگزیسکو و نیاز فوری کشور به برگزاری چنین حرکت‌های اقتصادی ،از حمایت بخش ها و نهاد های زیر مجموعه استانداری تهران تشکر و قدر دانی کردند
سپس اقای دکتر میکائیل زاده معاون اجرایی رویداد بین المللی ایران اگزیسکو با بیان محورها ، برنامه ها ، فعالیت ها ،روند اجرایی ، محور های کنفرانس و پیش کنفرانس، گروه کالایی و ابعاد کنفرانس و ... ، نیاز فوری کشور به اقداماتی از این‌دست را برای اقتصاد کشور تشریح کردند .
در ادامه محمود ارزیجانی – رییس سازمان صمت تهران – با تاکید بر اهمیت برگزاری رویداد اگزیسکو گفت: نقش ngoها و اتاق‌ها و تشکل‌های خصوصی بسیار مهم است و استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های دولتی و بخش‌های دولتی برای تبیین و عملیاتی کردن موضوع نمایشگاه توامان با هم بسیار مهم است.
همچنین در این جلسه پرهام جان‌فشان- مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان تهران ، شیوه‌های سنتی برگزاری نمایشگاه را مورد انتقاد قرار داد و این‌که برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی به شیوه‌های سنتی و قدیمی بدون فایده و بدون خروجی است و منجر به نتیجه سرمایه‌گذاری نبوده‌است ،لزوم بازاریابی با علم دانشگاهی را مورد نیاز این امردانست
یکی دیگر از شرکت کنندگان در این جلسه مهرداد کیایی – مشاور معاونت سیاسی وزارت خارجه با اشاره به قبول شروع فرآیند عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای و لزوم اقدامات داخلی و خارجی از جمله قبول و تصویب چندین سند امنیتی ، اقتصادی و سیاسی در مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌ها و اقداماتی از این‌دست مستلزم هماهنگی با دبیرخانه اصلی سازمان همکاری‌های شانگهای می‌باشد. ایشان آمادگی خود و مجموعه تابعه خود را برای همکاری همه‌جانبه در حوزه بین‌الملل و سفارتخانه‌های ایران در کشورهای هدف اعلام کردند.
مقامات و میران کل از اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران- دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری تهران - شرکت شهرک های صنعتی تهران -معاونت سیاسی وزارت امور خارجه - سازمان صمت تهران - دفتر روابط‌عمومی سازمان برق منطقه ای تهران ،معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ، مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ، میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان تهران - شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ای تهران - مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان تهران- و سرمایه‌گذاری و امور نمایشگاهی استانداری تهران حضور به هم رسانده و تمایل خود و سازمان های متبوع خود را برای همکاری و حمایت از رویداد بین المللی ایران اگزیسکو ابراز داشتند.

گفتنی است قرار است نخستین رویداد بین المللی ایران اگزیسکو در خرداد ماه سال اینده با مشارکت استانداری تهران، معاونت علمی ریاست جمهوری، بنیاد برکت و مرکز بررسی استراتژیک ریاست جمهوری با گروه کالایی متنوع با هدف توسعه صادرات و تامین مواد اولیه و رفع محرومیت زدایی برگزار شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری