کد خبر: ۲۶۵۰۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما از طریق وزارت امور خارجه و نهاد‌های بین‌المللی به‌زودی شکایت‌های حقوقی‌مان را تسلیم مراجع بین‌المللی برای پیگرد حقوقی موضوع خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تروریسم رسانه‌ای هویت و استقلال کشور‌ها را هدف قرار داده و به‌دنبال ترویج خشونت در میان ملت‌های مستقل منطقه است.

به گزارش اعتدال، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاحیه هجدهمین مجمع عمومی سازمان خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه (OANA) اظهار داشت: امیدوارم این اجلاس سرآغاز فصلی جدید در فعالیت‌های این مجمع باشد.

وزیر ارشاد گفت: در ادوار گذشته از رسانه به عنوان ابزار قدرت یاد می‌شد، اما امروز رسانه خودش عین قدرت است. هم می‌تواند در خدمت عدالت و هم در خدمت ظلم و بی‌عدالتی باشد.

اسماعیلی عنوان کرد: این قدرت می‌تواند در خدمت محرومان و مظلومان جهان و صدای رسای آن‌ها در برابر زورگویان جهانی باشد. این قدرت می‌تواند پاسدار حقیقت و صداقت باشد.

وی ادامه داد: هنگامی که رسانه با قدرت و ثروت جهانی پیوند می‌خورد، دیگر نمی‌توان انتظار راستگویی و حق‌طلبی از آن داشت و وسیله‌ای برای آزادی و سعادت بشر دانست.

وزیر ارشاد در ادامه درخصوص فعالیت‌های مخربانه برخی رسانه‌ها بیان داشت: تروریسم رسانه‌ای هویت و استقلال کشور‌ها را هدف قرار داده و به‌دنبال ترویج خشونت در میان ملت‌های مستقل منطقه است.

اسماعیلی افزود: برخی رسانه‌ها آشکارا خشونت را تبلیع می‌کنند. آن‌ها حق ندارند خود را منادی آزادی قرار دهند.

وی گفت: جمهوری اسلامی رسانه را قدرتی برای بیان حقیقت برای همه مردم جهان می‌داند. این نظام مفتخر است همواره پشتیبان رسانه‌های حق‌طلب بوده است. امروز ملت بزرگ ایران با داشتن سطح بالای بلوغ سیاسی و سواد رسانه‌ای توانسته در بربر انواع تهاجمات رسانه‌ای دفاع و از هویت و استقلال خود دفاع کند.

وزیر ارشاد ابراز امیدواری کرد که این مجمع فرصتی برای گسترش و تبادل تجربیات حرفه‌ای میان کشور‌ها ملت‌های عضو باشد و حضور اهالی رسانه در ایران فرصتی برای بیان حقایق جمهوری اسلامی ایران به مردم جهان و منطقه باشد.

اسماعیلی هم‌چنین در جمع خبرنگاران گفت: تهدیدات رسانه‌ای تنها برای ما نیست و هر ملت مستقل و آزاده‌ای در هر گوشه‌ی دنیا در معرض این تهدیدات قرار دارد و ممکن است نوع آن متفاوت باشد. تروریسم رسانه‌ای که دولت استکباری آمریکا امروز به‌صورت روشن در دنیا دنبال می‌کند این است که مأموریت‌هایی که از طریق جنگ نظامی، فرهنگی و اقتصادی پیش نبردند را با تحریف رسانه‌ای انجام دهند.

وی افزود: این تحریف رسانه‌ای یعنی وارونه نشان‌دادن وقایع و به انحراف کشاندن اذهان است که نمونه‌ی آن را در هفته‌های اخیر در کشورمان مشاهده کردیم و یک هجمه و تروریسم رسانه‌ای به‌دلیل ریشه‌های عمیق فرهنگی و سواد رسانه‌ای بالایی که در کشورمان داریم به نتیجه نرسید و عقیم ماند؛ ان‌شاالله این نشست‌ها محملی برای بیان واقعیت‌ها و جلوگیری از امپراطوری رسانه‌ای غرب باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما از طریق وزارت امور خارجه و نهاد‌های بین‌المللی این‌کار را در دستورکار داریم و به‌زودی شکایت‌های حقوقی‌مان را تسلیم مراجع بین‌المللی برای پیگرد حقوقی موضوع خواهیم کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری