کد خبر: ۲۶۴۹۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹
پس از اتفاقات روز گذشته دانشگاه صنعتی شریف و بروز ناآرامی‌هایی در این محیط آموزشی، هیئت رئیسه این دانشگاه با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اعلام تصمیمات جدید، دانشجویان را به آرامش دعوت کرد.

سالن غذاخوریدانشگاه  شریف فعلا بسته شد

به گزارش اعتدال و به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، در متن اطلاعیه هیات رئیسه دانشگاه صنعتی شریف آمده است:

«ضمن تشکر از دانشجویان فهیم دانشگاه، که همراهی و همیاری بسیار خوبی در حفظ نظم و امنیت دانشگاه دارند، به استحضار می‌رساند، با توجه به اتفاقات ناشایست رخ داده در روز یکشنبه اول آبان ۱۴۰۱ در دانشگاه صنعتی شریف، که عده‌ای دانشجوی قانون‌شکن به تخریب و هنجارشکنی در دانشگاه پرداختند، هیئت رئیسه دانشگاه رفتارهای دور از شان محیط دانشگاه را قویاً محکوم می‌کند و به منظور استمرار فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، تصمیمات زیر را اعلام می‌نماید:

۱. با توجه به صدمات وارده به سالن غذاخوری "البرز" متاسفانه امکان صرف غذا در داخل سالن وجود ندارد و تا زمان انجام و اتمام تعمیرات و اطمینان از فراهم شدن فضای آرامش، غذا به صورت بسته‌بندی شده در ضلع جنوبی سلف تحویل دانشجویان خواهد شد.

۲.چنانچه مشخص شود افرادی به ضرب و شتم و یا فحاشی پرداخته و موجب جراحت دیگران شده‌اند، موقتاً ورود آنها به دانشگاه ممنوع شده و در اولین فرصت به کمیته انضباطی معرفی خواهند شد.

۳. به منظور ایجاد و حفظ آرامش در دانشگاه، دانشجویانی که در ارزیابی اولیه انجام شده، نقش کلیدی در ایجاد ناآرامی داشته‌اند تا اطلاع ثانوی اجازه ورود به دانشگاه را نخواهند داشت.

هیئت رئیسه دانشگاه ضمن تاکید بر حفظ آرامش و استقبال از فعالیت‌های قانونمند و برگزاری برنامه‌های دارای مجوز، تکرار هرگونه رفتارهای دور از شأن دانشگاه را مردود دانسته و از کمیته انضباطی می‌خواهد که از تمام ظرفیت‌های قانونی خود همچون تعلیق، اخراج و ... برای برخورد با این موارد استفاده کند.»

به گزارش اعتدال، از آغاز سال تحصیلی جاری، دانشگاه صنعتی شریف چند مرتبه شاهد اعتراض دانشجویان بوده است. به طوری که روز دهم مهر ماه، در دانشگاه صنعتی شریف ناآرامی‌هایی رخ داد و دانشجویان دست به اعتراض زدند. حضور افرادی از بیرون دانشگاه ( بنا به تایید رییس دانشگاه شریف) و دستگیری تعدادی از دانشجویان نیز شرایط را به گونه‌ای پیش برد که در نهایت دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، به همراه تعدادی ار مسئولان وزارتخانه و مسئولان دانشگاه شریف در این مرکز آموزشی حاضر شده و برای آرام‌ کردن شرایط این دانشگاه با دانشجویان این مرکز گفتگو کرد.

پس از این اتفاق، کلاس‌های درس دانشجویان این دانشگاه با توجه به ضرورت محافظت از آنها و کاهش نگرانی‌ها، از روز دوشنبه مورخ ۱۱ مهرماه به‌صورت مجازی برگزار شد.

در نهایت کلیه‌ کلاس‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه از روز شنبه ۲۳ مهرماه به حالت حضوری بازگشت و از روز شنبه هفته جاری نیز دانشگاه شاهد حضور دانشجویان مقطع کارشناسی بود.

در این روز (شنبه) دانشجویان دختر و پسر دانشگاه شریف به صورت مختلط در سلف غذاخوری حاضر شدند. این امر سبب شد دیروز یکشنبه، عده‌ای از دانشجویان مانع از ورود گروهی دیگر به سلف غذاخوری شوند. در نهایت مجددا اعتراضات بالا گرفت و سبب شد درگیری‌هایی در این میان رخ دهد و شیشه‌های سلف شکسته شده و به میزهای غذاخوری آسیب‌ وارد شود.

بنا بر اعلام دانشگاه صنعتی شریف، سلف البرز این دانشگاه به دلیل آسیب‌های وارده در روز گذشته، فعلا قابل استفاده نیست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری