کد خبر: ۲۶۴۹۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
پولیانسکی بیان کرد: ما صنعت پهپادسازی خودمان را داریم که چیز‌های مورد نیازمان در این جنگ را برایمان می‌سازد و این‌ها تماما اتهامات همکاران غربی ما هستند.

روسیه: ما از پهپاد‌های ساخت خودمان استفاده می‌کنیم

معاون نماینده روسیه در سازمان ملل، پس از نشست غیرعلنی شورای امنیت برای بررسی ادعای فروش پهپاد‌ها توسط ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین، این اتهامات را «بی‌اساس» و «بهانه‌هایی ساختگی» تلقی کرد که غرب برای فشار آوردن به ایران و روسیه انتخاب کرده است.

به گزارش اعتدال به نقل از خبرگزاری تاس، به دنبال ادعای آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی مبنی بر فروش پهپاد‌ها توسط ایران به روسیه برای به کارگیری در جنگ اوکراین، دمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل، پس از نشست غیرعلنی دیروز شورای امنیت سازمان ملل که قرار بود آمریکا، فرانسه و انگلیس در آن دوباره این ادعا را برای بررسی مطرح کنند، در جمع خبرنگاران گفت که روسیه فقط از پهپاد‌های ساخت داخل در جنگ اوکراین استفاده می‌کند.

پولیانسکی در این باره بیان کرد: ما صنعت پهپادسازی خودمان را داریم که چیز‌های مورد نیازمان در این جنگ را برایمان می‌سازد و این‌ها تماما اتهامات همکاران غربی ما هستند.

پولیانسکی با اشاره به این‌که هیچ شواهد و مدارکی برای اثبات این ادعای کشور‌های غربی به شورای امنیت سازمان ملل ارائه نشده است، گفت: هدف همکاران غربی ما روشن است؛ آن‌ها سعی دارند هم‌زمان به دو هدف بزنند، این که با پیش کشیدن بهانه‌ای ساختگی هم‌زمان به ایران و روسیه فشار بیاورند.

این دیپلمات روس، گفت که غرب با «رویه شرم‌آور همیشگی‌اش تلاش می‌کند با اتهام این که ایران از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت تخطی کرده است، به ایران فشار بیاورند. هیچ‌گاه هیچ مدرکی [ در این باره]به شورای امنیت ارائه نشده است.»

او این اتهامات را «مهمل» و «بی‌اساس» تلقی کرد.

به گفته پولیانسکی، این اتهامات موجب پیچیده شدن مذاکرات احیای توافق هسته‌ای [برجام]خواهد شد.

این دیپلمات ارشد روس در این باره گفت: آمریکا تا کنون تمایلی واقعی برای بازگشت به اجرای برجام نشان نداده است. علاوه بر این، آن‌ها به اعمال تحریم‌های غیرقانونی یک‌جانبه علیه ایران ادامه می‌دهند. همکاران غربی ما که مشتاقند از رژیم کی‌یف به هر طریقی حفاظت کنند، در تمایل برای اتهام‌زنی به ایران کوته‌بینند.

او بیان کرد: این اقدامات، اقداماتی غیرمعقول و تحریک‌آمیزند که می‌توانند منجر به پیچیده‌تر شدن روند حساس مذاکرات احیای توافق هسته‌ای شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری