کد خبر: ۲۶۴۸۸۹
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴
پادشاه عربستان ضمن تمجید از روابط برادرانه کشورش با عراق اعلام کرد: ما برای تقویت و تحکیم این مناسبات در همه زمینه‌ها تلاش می‌کنیم و برای عراق و مردم این کشور آرزوی پیشرفت و شکوفایی داریم.

واکنش ملک سلمان به انتخاب رئیس جمهور عراق

عبداللطیف رشید رئیس جمهور عراق پیام تبریکی از سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان دریافت کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از الفرات نیوز، در پیام تبریک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه عربستان به عبدللطیف جمال رشید رئیس جمهوری عراق آمده است: انتخاب شما به ریاست جمهوری عراق و ادای سوگند قانون اساسی، مایه مسرت است که صمیمانه‌ترین تبریکات و آرزو‌ها را برای جنابعالی داشته باشم.

پادشاه عربستان ضمن تمجید از روابط برادرانه دو کشور اعلام کرد: ما برای تقویت و تحکیم این مناسبات در همه زمینه‌ها تلاش می‌کنیم و برای عراق و مردم این کشور آرزوی پیشرفت و شکوفایی داریم.

لازم به ذکر است که پنجشنبه گذشته، نمایندگان پارلمان عراق در دور دوم رای‌گیری برای انتخاب رئیس‌جمهور، سرانجام عبداللطیف رشید باجناق مرحوم جلال طالبانی، نخستین رئیس‌جمهور پس از سرنگونی صدام معدوم را به عنوان جانشین برهم صالح و رئیس‌جمهور جدید این کشور انتخاب کردند. عبداللطیف رشید با کسب ۱۶۲ رای به عنوان رئیس جمهور جدید عراق انتخاب شد و جای برهم صالح را در کاخ السلام بغداد گرفت. برهم صالح هم ۹۹ رای کسب کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری