کد خبر: ۲۶۴۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳
حسین امیرعبداللهیان گفت: تحریم‌های یکجانبه به ابزار مدرن برای نقض حقوق بشر تبدیل شده است و امروز کشور‌های برخی به دنبال آشوب و ترور بودند، اما اشک تمساح ریختند برای دختر ایرانی که فوت شد و برای همه ما ناراحت کننده بود.

امیرعبداللهیان: وزارت خارجه تعدادی از مقامات غربی را تحریم می‌کند

وزیر امور خارجه از اضافه شدن اسامی تعدادی از مقامات و موسسات و مقامات خارجی که در بحث تحریم‌ها نقش داشتند در لیست سیاه تروریستی وزارت خارجه تا ساعتی دیگر خبر داد.

به گزارش اعتدال، حسین امیرعبداللهیان در آستانه هفته جهانی شناخت بیماران پروانه‌ای، امروز - چهارشنبه – در بازدید از خانه‌ای بی (بیماران پروانه‌ای) در تهران گفت: تحریم‌های یکجانبه به ابزار مدرن برای نقض حقوق بشر تبدیل شده است و امروز کشور‌های برخی به دنبال آشوب و ترور بودند، اما اشک تمساح ریختند برای دختر ایرانی که فوت شد و برای همه ما ناراحت کننده بود.

وی بیان کرد: تا ساعتی دیگر اسامی تعدادی از مقامات و موسسات و مقامات خارجی که در بحث چنین تحریم‌هایی نقش داشتند در لیست سیاه تروریستی وزارت خارجه اضافه خواهیم کرد و این افراد و موسسات مصداق گروه تروریستی قلمداد می‌شوند.

وزیر امور خارجه ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با همکاری آقای باقری و وزارت خارجه گام‌های موثری بردارند و امیدواریم جوانان ایرانی استقلال کشور را تضمین کنند.

امیرعبداللهیان با ابراز تاسف از شرایط بیماران‌ای بی و رنج آن‌ها اظهار داشت: ۱۳۰۰ بیمار پروانه‌ای در کشور وجود دارند که سوئد از دادن پانسمان مخصوص به این بیماران خودداری می‌کند؛ بار‌ها غربی‌ها اعلام کردند که تحریم‌ها شامل بیماران و دارو نمی‌شود در صورتی که در عمل اینطور نیست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری