کد خبر: ۲۶۴۷۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲
سخنگوی دولت گفت: کشور به سمت بومی‌سازی راکتورها حرکت می‌کند و به این سمت می‌رود که بتواند عضو باشگاه تولیدکنندگان راکتورهای تحقیقاتی در سطح جهان باشد.

به گزارش اعتدال، علی بهادری جهرمی در حاشیه نشست شورای هماهنگی مرکز اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی کشور که در سازمان انرژی اتمی برگزار شد، اظهار کرد: امروز به تناسب حضور در مجموعه سازمان انرژی اتمی، هم برخی از اقدامات و هم دستاوردهای بسیار خوب، امیدوار کننده، افتخار آمیز و غرورآفرین کشور عزیزمان در حوزه انرژی اتمی از سوی سخنگو و رئیس محترم این سازمان گزارش شد.

وی افزود: جهت‌دهی و اولویت فعالیت‌ها به سمت صنعتی‌سازی و بهره‌برداری‌های اقتصادی، درمانی و بهداشتی از این صنعت در حوزه‌های مختلف کشاورزی، بهداشتی و صنعتی بود که بسیاری از این‌ها به سمت صنعتی‌سازی پیش رفته است. امروز ۲۰۰ مرکز درمانی در کشور از ۵۰ رادیودارو مختلف که همه محصولات سازمان انرژی اتمی هستند، برای درمان در حوزه‌های مختلف بهره‌برداری می‌کنند.

سخنگوی دولت یادآور شد: یکی دیگر از اولویت‌های کشور این بوده که در حوزه ظرفیت برق تولیدی، ما با یک افزایش جدی و چشمگیر مواجه باشیم و دستوری که رئیس‌جمهور در بازدیدشان در سفر استانی بوشهر داشتند تا بتوانیم ظرفیت تولید برق هسته‌ای‌مان را به ۱۰ هزار مگاوات برسانیم که فازهای ۲ و ۳ بوشهر برای این کار شروع شده است.

بهادری جهرمی ادامه داد: کشور به سمت بومی‌سازی راکتورها حرکت می‌کند و به نوعی به این سمت می‌رود که بتواند عضو باشگاه تولیدکنندگان راکتورهای تحقیقاتی در سطح جهان باشد. این مسیر هدف گذاری شده برای کشور نوید آینده بسیار روشنی برای صنعت هسته‌ای و سایر صنایع و حوزه کشاورزی و دارویی و درمانی که می‌توانند از این صنعت بهره‌برداری کنند، خواهد داد.

وی تاکید کرد: صنعت هسته‌ای کشور صنعت پیشرویی است و با توجه به بیانات رهبری انقلاب باید سرریز این دانش بتواند در حوزه‌های مختلف مورد بهره‌برداری قرار بگیرد که دولت در این مسیر بسیار مصمم و جدی است و این مسیر با سرعت هر چه شتابان‌تری پیش خواهد رفت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری