کد خبر: ۲۶۴۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵
زلنسکی با اشاره به حملات ده ها پهپاد انتحاری ایرانی به پایتخت اوکراین گفت: آنها دو هدف دارند. زیرساخت های انرژی در سراسر کشور، هدف دیگر مردم هستند.

رئیس‌ جمهور اوکراین با اشاره به پرتاب ده‌ها موشک از سوی نظامیان روسیه به شهر‌های مختلف کشورش از جمله کی‌یف مدعی شده که برخی از این حملات با پهپاد‌های ایرانی صورت گرفته است.

به گزارش اعتدال، ولودیمیر زلنسکی تاکید کرد که روسیه روز دوشنبه عملیات بمباران زیرساخت‌های انرژی اوکراین را آغاز کرده و قصد نابودی این کشور را دارد.

ادعای زلنسکی درباره استفاده از پهپاد‌های ایرانی برای حمله به اوکراین در حالی مطرح می‌شود که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و دیگر مسئولان دولت در تهران پیش‌تر تحویل پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را تکذیب کرده‌اند.

به گزارش برخی منابع خبری چند انفجار مهیب ناشی از حملات موشکی و هوایی صبح روز دوشنبه ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲ کی‌یف، پایتخت اوکراین را به لرزه درآورد.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی در این خصوص شنیده شدن صدای انفجار‌هایی مهیب را در پایتخت اوکراین مورد تایید قرار داد است.

بنا به این گزارش، این انفجار‌ها حدود ساعت ۸ و پانزده دقیقه صبح به وقت محلی و چند دقیقه پس از به صدا درآمدن آژیر‌های هشدار حملات هوایی روی داده است.

فرانس‌پرس دقایقی پس از انتشار این گزارش در خبری فوری از شنیده شدن صدای دو انفجار دیگر در پایتخت اوکراین خبر داد.

ویدئو‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده ستون‌های بزرگی از دود سیاه را در چندین نقطه از شهر کی‌یف به تصویر کشیده‌اند.

یک خبرنگار فرانس‌پرس در گزارش خود از محل آورده است که آمبولانس‌های زیادی در مرکز شهر به سمت محل انفجار‌ها حرکت کردند.

گفته می‌شود که دست کم شش موشک روز دوشنبه به پایتخت اوکراین اصابت کرده که یک موزه، یک دانشگاه و یک پارک از جمله مکان‌های هدف قرار گرفته بوده‌اند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه حملات موشکی گسترده روز دوشنبه کشورش به زیر ساخت‌های انرژی در اوکراین را تایید کرد.

وی همچنین تاکید کرد کی‌یف در صورت حمله اوکراین به روسیه باید منتظر پاسخ‌های فوری و سخت باشد.

رئیس‌جمهوری روسیه تایید کرد که این حملات در واکنش به انفجار پل ارتباطی با شبه جزیره کریمه صورت گرفته که وی باردیگر از آن به عنوان اقدامی تروریستی یاد کرد.

تعداد بازدید : 0
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری