کد خبر: ۲۶۴۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: رویکرد جمهوری اسلامی ایران همچنان پایبندی به مسیر مذاکرات است.

کنعانی: رویکرد ایران همچنان پایبندی به مسیر مذاکرات است

به گزارش اعتدال، ناصر کنعانی در نشست خبری خود ادامه داد: مذاکرات باید تامین کننده منافع ایران باشد و توافق حاصله باید پایدار باشد.

وی همچنین با محکوم کردن دخالت برخی از کشورهای غربی در امور داخلی ایران گفت : مسائل داخلی ایران مربوط به دولت و ملت ایران است و ما اجازه نمی‌دهیم که کشوری در امور داخلی ایران مداخله کند.

کنعانی در پاسخ به خبرنگار ایسنا در مورد خبر منتشر شده در خبرگزاری ایسنا مبنی بر اینکه برخی از آژانس‌های مسافرتی اعلام کرده‌اند که سفارت خانه‌های برخی از کشورهای اروپایی صدور ویزای شینگن برای سفر شهروندان ایرانی به اروپا را متوقف کرده‌اند، گفت: اگر چنین خبری صحت داشته باشد، این اقدام محدود کننده قابل قبول نیست .
وی با بیان اینکه من تاکنون گزارشی در این زمینه دریافت نکرده‌ام، ادامه داد : ایجاد محدودیت برای سفر شهروندان ایرانی از سوی کشورهای اروپایی مغایر با آن چیزی است که آنها اعلام می‌کنند ، آنها از یک سو بر موضوع رعایت حقوق شهروندان ایرانی تاکید می‌کنند و از سوی دیگر محدودیت‌هایی را برای سفر شهروندان ایرانی ایجاد می‌کنند ، این رویکرد متعارض است و امیدوارم این خبر درست نباشد.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در ارتباط با حکم دادگاهی در بلژیک مبنی بر لغو ممنوعیت انتقال اسدالله اسدی به داخل کشور و استرداد وی به ایران گفت: پیگیری‌ها از سوی وزارت امور خارجه در مورد وضعیت این دیپلمات ایرانی ادامه دارد ، همه تلاش‌هایی که در حوزه حقوقی، سیاسی و کنسولی نیاز بود که انجام شود ما انجام داده ایم و با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنیم و امیدواریم که شاهد آزادی ایشان در کوتاه‌ترین زمان ممکن باشیم و این موضوع هرچه زودتر محقق شود.

این خبر تکمیل می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری