کد خبر: ۲۶۴۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴
رهبر چچن با افتخار از اینکه رکورددار تحریم‌ جهان است تاکید کرد که من از دین اسلام، آداب و سنن و امنیت کشورمان محافظت می‌کنم. هیچ چیز برای من مهمتر از این نیست.

بیشترین تحریم‌‌های جهان علیه چه کسی است؟

نام رمضان قدیروف، رهبر چچن در کتاب رکورد‌های روسیه به عنوان فردی که بیشترین تعداد تحریم‌های شخصی علیه وی اعمال شد، ثبت شد و طی مراسمی از وی تجلیل بعمل آمد.


به گزارش اعتدال، خبرگزاری بین‌المللی روسیه «ریا نووستی» در گزارشی نوشت: به گفته کارشناسان، ۱۵ تحریم شخصی علیه قدیروف در جهان اعمال شده است. علاوه بر این، ۶۸ تحریم علیه نزدیکان وی اعمال شد که این نیز یک رکورد است.

به رهبر چچن گواهی موفقیت و همچنین مدال طلا از باشگاه رکورد‌های جهانی اعطاء شد.

رئیس جمهور چچن طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه امروز افتخار می‌کنم و خوشحالم افزود: چرا من در لیست تحریم هستم؟ زیرا من از دین اسلام، آداب و سنن و امنیت کشورمان محافظت می‌کنم. هیچ چیز برای من مهمتر از این نیست.

تحریم‌ها علیه رمضان قدیروف توسط ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ به اتهام نقض حقوق بشر اعمال شد. همچنین وی در فهرست تحریم‌های کانادا، استرالیا، کشور‌های اتحادیه اروپا، ژاپن، سوئیس، بریتانیا و نیوزلند قرار گرفته است.

در موارد متعددی تحریم‌ها علیه رئیس جمهوری چچن اعمال شده است که نیوزلند جدیدترین کشوری است که قدیروف را در اواخر سپتامبر تحریم کرده است.

در ۳ اکتبر، قدیروف تمایل خود را برای ثبت رکورد در تعداد تحریم‌ها اعلام کرد. سپس این سیاستمدار خاطرنشان کرد که طبق محاسبات خود از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و بشار اسد و الکساندر لوکاشنکو روسای جمهور سوریه و بلاروس پیشی گرفته است، بنابراین می‌تواند ادعا کند که در لیست کتاب رکورد‌های گینس قرار دارد.

تعداد بازدید : 0
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
آخرین اخبار