کد خبر: ۲۶۴۳۷۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۴
کشورهای عضو اتحادیه اروپا به توافقی اولیه بر سر وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه دست یافتند.

به گزارش اعتدال به نقل از جماران، ولادیمیر پوتین، سند الحاق چهار منطقه اشغالی اوکراین یعنی لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپوریژیا به روسیه را امضا کرد.

قرار است آقای پوتین در مراسم اعلام رسمی الحاق چهار منطقه اشغال شده سخنرانی کند.

رهبران اتحادیه اروپا هم در واکنش به این اقدام روسیه روز جمعه متعهد شدند که «هرگز» الحاق غیرقانونی چهار منطقه دیگر در اوکراین توسط روسیه را به رسمیت نخواهند شناخت و کرملین را متهم کردند که امنیت جهانی را به خطر انداخته است.

این ۲۷ رهبر در بیانیه خود در این رابطه اعلام کردند: «ما قاطعانه الحاق غیرقانونی مناطق دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا و خرسون اوکراین توسط روسیه را رد و صریحا آن را محکوم می کنیم.»

مسکو هفته گذشته «همه‌پرسی» الحاق چهار منطقه اوکراین را که توسط ارتش روسیه اشغال شده‌اند، برگزار کرد. این همه‌پرسی نه از سوی کی‌یف و نه از طرف کشورهای جهان به رسمیت شناخته نشده است و رهبران دنیا پوتین را تهدید کرده‌اند که با این اقدام زمینه برای تشدید تنش‌ها را فراهم می‌سازد.

تبلیغات گسترده‌ای در میدان سرخ مسکو برقرار شده و بیلبوردهای بزرگی با مضمون پیوستن چهار منطقه لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپوریژیا به روسیه نصب شده است.

 

توافق اولیه اعضای اتحادیه اروپا برای وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه

کشورهای عضو اتحادیه اروپا به توافقی اولیه بر سر وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه دست یافتند.

به گزارش خبرگزاری رویترز سه منبع دیپلماتیک دستیابی به توافق اولیه بر سر وضع هشتمین دور از تحریم‌ها علیه مسکو را تائید کرده‌اند. کمیسیون اتحادیه اروپا پیش از این پیشنهاد کرده بود که محدودیت‌های تجاری بیشتری همراه با تحریم اشخاص حقیقی روس تصویب شود.

انتظار می‌رود که ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا هفته آینده موافقت نهایی خود با دور جدید تحریم‌ها علیه روسیه را اعلام کنند.

تعیین سقف قیمت برای فروش نفت روسیه از جمله پیشنهادهای کمیسیون اتحادیه اروپا به کشورهای عضو برای دور جدید تحریم‌ها علیه مسکو است.

تحریم‌های اتحادیه اروپا برای تصویب نهایی باید رای موافق هر ۲۷ کشور عضو را کسب کند. اجلاس سران کشورهای عضو این اتحادیه قرار است روزهای ششم و هفتم اکتبر در پراگ، پایتخت جمهوری چک تشکیل شود.

مجارستان در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا انتقادی‌ترین موضع را نسبت به وضع تحریم علیه روسیه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری