کد خبر: ۲۶۴۳۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵
مسوول اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان به شهادت رسید/در اطلاعیه شورای تامین سیستان و بلوچستان آمده است: افرادی که ساعتی پیش قصد داشتند با تیراندازی اوضاع شهر را ناامن کنند با هوشیاری و واکنش نیروهای امنیتی و انتظامی اوضاع کنترل گردیده است./فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با تشریح حادثه امروز در زاهدان این عملیات را تروریستی خواند.

ظهر امروز جمعه صدای شدید تیراندازی افراد ناشناس از خیابان رازی در نزدیکی یک مسجد اهل سنت و کلانتری ۱۶ زاهدان شنیده شد.

به گزارش فارس؛ گزارش‌ها از کشته شدن شدن حداقل ۲ تن و زخمی شدن چند ده تن نفر در این تیراندازی خبر می‌دهد. یک ماشین آتش‌نشانی، یک پایگاه اورژانس و یک بانک توسط اغتشاشگران به آتش کشیده شدند.

در میدان کشاورز و بازار مشترک و جمعه بازار نیز چند لاستیک و سطل زباله آتش زده شد. یک نانوایی در نزدیکی خیابان جام‌جم زاهدان نیز مورد هجوم اغتشاشگران قرار گرفت.شورای تامین استان سیستان و بلوچستان از مردم خواسته فعلا به محل‌های تجمع نزدیک نشوند و به شایعات شبکه‌های ضدانقلاب بی‌توجه باشند.

واکنش مولوی عبدالحمید به حوادث امروز زاهدان: وقایع امروز دست عوامل نفوذی دشمن بوده است

مولوی عبدالحمید ساعتی بعد از اتفاقات رخ داده در زاهدان: از مردم استان سیستان و بلوچستان می‌خواهم به شایعاتی که در سطح شهر در حال چرخش است گوش ندهند.

شیعه و سنی در کنار هم سالهاست که در استان زندگی می‌کنند و وقایع رخداده امروز دست عوامل نفوذی دشمن بوده است.

از عوامل نیروهای امنیتی و انتظامی استان درخواست می‌کنیم که با عوامل اغتشاشات امروز با قاطعیت برخورد کنند./ ایسنا

شورای تامین سیستان و بلوچستان مردم را به حفظ آرامش دعوت کرد

در اطلاعیه شورای تامین سیستان و بلوچستان آمده است: افرادی که ساعتی پیش قصد داشتند با تیراندازی اوضاع شهر را ناامن کنند با هوشیاری و واکنش نیروهای امنیتی و انتظامی اوضاع کنترل گردیده است.

خواهشمندیم ضمن حفظ آرامش خود از نزدیک شدن به اماکن و محل‌های تجمعی خودداری شود.

از مردم بصیر و آگاه سیستان و بلوچستان ، تقاضا می شود به شایعاتی که هم اکنون توسط معاندین در حال انتشار است توجه نفرمایید.

تعداد بازدید : 0
 

فیلم: گشتزنی بالگردهای سپاه در آسمان زاهدان جهت شناسایی عاملان تیراندازی امروز و درگیری با تحرکات احتمالی تروریست ها

تعداد بازدید : 0


تسنیم: آرامش در زاهدان برقرار است

طبق مشاهدات خبرنگاران از سطح شهر، با گذشت ساعاتی از حوادث ظهر امروز، هم‌اکنون ‌‌آرامش در زاهدان برقرار است.

دود و غباری که هم در سطح شهر زاهدان دیده می‌شود به علت آتش زدن تعدادی لاستیک توسط معاندان در ساعاتی قبل برای ناامن جلوده دادن شهر بوده است./تسنیم

 

تعداد بازدید : 0

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان: به سه کلانتری در شهر زاهدان حمله شد/ وضعیت تقریبا در شهر پایدار است

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت و گوی تلویزیونی با تشریح حادثه امروز در زاهدان این عملیات را تروریستی خواند.

سردار احمد طاهری افزود: همزمان با خاتمه نماز جمعه اهل تسنن زاهدان و خروج نمازگزاران از مصلی تعدادی از افراد مسلح ناشناس اقدام به عملیات تروریستی و تیراندازی به سمت نمازگزاران و مقر کلانتری 16 که در نزدیک مصلی بود کردند که بلافاصله با واکنش سریع ماموران مواجه شدند و اوضاع تحت کنترل قرار گرفت .

وی افزود : در این درگیری تعدادی زیادی از مهاجمان و تروریست ها در چند هسته به سمت نمازگزاران و کلانتری تیراندازی کردند .

طاهری اظهار داشت :در این اقدام تروریستی تعدادی کشته و مجروح شدند و تعدادی از ماموران نیروی انتظامی نیز در این درگیری مجروح شدند.

وی در مورد آمار رسمی تعداد کشته شدگان و مجروحین گفت : اعلام آمار دقیق نیاز به بررسی بیشتر دارد که تا ساعاتی دیگر اعلام خواهد شد.

فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان در مورد تعداد ماموران پلیس به شهادت رسیده در این درگیری نیز گفت : تا به این لحظه آماری نداریم در مورد تعداد مجروحان نیز متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد .

طاهری در ادامه افزود : پلیس پس از اقدام تروریستی وارد عمل شد و اقدامات مقابله ای انجام گرفت ،تعدادی از مهاجمان شناسایی و دستگیر شدند ، تعدادی سلاح نیز از مهاجمان بدست آمده است که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

وی گفت : آنچه برای پلیس مهم است این است که این افراد تروریست و از جاهای مختلف به اینجا آمده بودند که در بحث های تجزیه طلبی نیز محرک افراد بودند .

طاهری اظهار داشت : خوشبختانه با آگاهی مردم و همکاری آنان تعدادی از آنها شناسایی شدند.

وی در پاسخ به این سئوال که به سایر کلانتری ها هم حمله شده است گفت : به سه کلانتری دیگر حمله شده اما خوشبختانه خیلی شدید نبود و تنها حمله به کلانتری مصلی شدید بود که خسارتی هم به آن وارد شده است .

طاهری در مورد وضعیت امنیت مردم در زاهدان هم گفت : اوضاع در آرامش است و پلیس و دستگاه امنیتی پای کار است .

وی افزود : بزرگان و متنفذین و علما هم همکاری خوبی داشتند و شرایط به ست و سوی آرامش است .

وی از مردم خواست همکاری و مساعدت خود را پلیس و دستگاه های امنیتی داشته باشند .

طاهری در مورد امن بودن محله شیر آباد گفت : مشکلی نیست و در سایر جاها نیز نیروهای امنیتی و پلیس با اقتدار در بخش های مختلف شهر مستقر هستند و اجازه هیچ تحرکی را به مهاجمان نخواهند داد .

وی تصریح کرد : پلیس حفاظت و حراست از امنیت مردم و اماکن دولتی را بر عهده دارد و با اقتدار جلوی افراد فرصت طلب ایستاده است و به سازی اعمالشان خواهند رسید.


مسوول اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان به شهادت رسید

در درگیری های امروز زاهدان سرهنگ سید علی موسوی مسوول اطلاعات سپاه استان سیستان و بلوچستان به دست تروریست‌های مسلح به شهادت رسید.

به گزارش ایسنا، در جریان درگیری های امروز زاهدان سرهنگ پاسدار سید علی موسوی مسوول اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان به ضرب گلوله تروریست‌های مسلح به شهادت رسید.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری