کد خبر: ۲۶۴۳۱۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، در وضعیتی که تنها شش هفته تا انتخابات میان دوره هشتم نوامبر زمان باقی مانده است، محبوبیت مردمی بایدن در این هفته بالاتر رفت، هرچند که او عمیقاً منفور مانده است.

به گزارش ایسنا، یافته‌های نظرسنجی دو روزه رویترز – ایپسوس نشان می‌دهد که ۴۱ درصد آمریکایی‌ها عملکرد شغلی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا را تایید می‌کنند و این به نسبت روزهای گذشته که ۳۹ درصد را نشان می‌داد، افزایش یافته است.

کاهش محبوبیت رئیس‌جمهوری آمریکا که در ماه‌های مه و ژوئن به ۳۶ درصد افت کرد، به افزایش انتظارات مبنی بر اینکه حزب دموکرات او کنترل مجلس نمایندگان ایالات متحده را در نوامبر از دست خواهد داد، کمک کرده است؛ گرچه تحلیلگران غیرحزبی انتخاباتی می‌گویند که شانس بیشتری برای حفظ سنا دارند.

حتی اگر جمهوری‌خواهان آمریکایی فقط کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را به دست بگیرند، می‌توانند جلوی اجرای دستورکار بایدن را بگیرند.

بایدن که در ژانویه ۲۰۲۱ و در بحبوحه پاندمی کرونا روی کار آمد، با چالش‌های اقتصادی ناشی از این بحران جهانی بهداشت و از جمله تورم دست و پنجه نرم می‌کند.

پایین‌ترین میزان محبوبیت بایدن، با پایین‌ترین میزان محبوبیت سلف او دونالد ترامپ، رقابت می‌کند که محبوبیتش در دسامبر ۲۰۱۷ به ۳۳ درصد رسید.

وقتی از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی خواسته شد تا بزرگترین مشکلات کشورشان را رتبه‌بندی کنند، اقتصاد در صدر نگرانی‌ها قرار گرفت، به طوری که از هر ۱۰ جمهوری‌خواه، چهار فرد و یک‌چهارم دموکرات‌ها به آن به عنوان مهمترین موضوع اشاره کردند. از نظر جمهوری‌خواهان، مهمترین مسائل مهاجران و جرم و جنایت بود.

در میان دموکرات‌ها، از هر هشت نفر، یک نفر محیط زیست را مهم‌ترین مسئله می‌دانست. جرم و جنایت و پایان دادن به حقوق ملی سقط جنین نیز نگرانی اصلی بود. در میان دموکرات‌ها، از هر هشت فرد، یک تن محیط‌ زیست را مهم‌ترین مسئله می‌دانست. جرم و جنایت و پایان دادن به حقوق ملی سقط جنین هم نگرانی اصلی بود.

تازه‌ترین نظرسنجی خبرگزاری رویترز – ایپسوس به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی در سراسر ایالات متحده با مشارکت ۱۰۰۴ فرد بزرگسال از جمله ۴۶۹ دموکرات و ۳۶۷ جمهوری‌خواه انجام شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری