کد خبر: ۲۶۴۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲
این یکی از بزرگترین رکوردهای حمل کانتینر با یک کشتی به بنادر تجاری شمالی ایران می باشد که تا کنون ثبت شده است

ورود کشتی حامل بزرگترین محموله کانتینری از کریدور چین - قزاقستان به بندرکاسپین

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه ازاد انزلی، بعد از ظهر دوشنبه بزرگترین محموله کانتینری از کریدور چین -قزاقستان حامل ۳۲۰ TEU کالای کانتینری شامل مواد اولیه واحدهای تولیدی، قطعات و لوازم یدکی خودرو و لوازم خانگی ، ابزارآلات و ماشین الات صنعتی و... از مسیر کریدور چین، قزاقستان، ایران در بندرکاسپین پهلو گرفت.
امین افقی با بیان اینکه تاکنون ۱۵۵ کشتی حامل کالای کانتینری از این مسیر تجاری با استفاده از حمل و نقل ترکیبی در بندر کاسپین تخلیه و‌ بارگیری شده است افزود : این مسیر از سال ۱۳۹۷ به همت سازمان منطقه آزاد انزلی به عنوان شاخه ایرانی کریدور بین المللی یک کمربند یک جاده فعال شده و بیش از سیزده هزار کانتیتر از مسیر این کریدور از بندر کاسپین به کشور چین صادر یا وارد شده است .
گفتنی است این مسیر بین المللی به عنوان یکی از کریدورهای موثر برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی کشور و صادرات محصولات ایرانی به چین محسوب می شود که با توجه به عضویت ایران در سازمان همکاریهای شانگهای ؛ کاهش زمان و هزینه حمل کالا ، امکان بهره مندی از مشوق ها و معافیت های منطقه آزاد انزلی بعنوان یک مزیت رقابتی برای تجار و تولیدکنندگان محسوب می گردد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری