کد خبر: ۲۶۴۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۳
استاندار خوزستان با اشاره به بسته شدن مرز‌ها توسط کشور عراق، ۲۴ ساعت مانده به اربعین حسینی گفت: رایزنی‌هایی انجام شده تا افرادی که در پایانه‌های مرزی هستند از مرز عبور داده شوند تا کسی از زیارت محروم نشود.

مرزها ۲۴ ساعت مانده به اربعین بسته می‌شوند

صادق خلیایان امروز ۲۵ شهریورماه در حاشیه بازدید از مرز شلمچه اظهار کرد: امروز یک روز قبل از اربعین حسینی است که روند ورود زوار به خاک عراق و همچنین بازگشت زائران به ایران روان و پر حجم است.

به گزارش اعتدال، وی افزود: تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۵۰ هزار نفر از زوار ایرانی از مرز‌های خوزستان عازم عراق شده اند. همچنین حدود ۸۲۰ هزار نفر از مرز‌های شلمچه و چذابه به کشور بازگشته اند.

استاندار خوزستان گفت: خوشبختانه براساس آمار مقایسه‌ای با سال ۹۸ که آخرین سال برگزاری مراسم اربعین بود، روند ورود زائران به عراق از مرز‌های خوزستان ۲۵ درصد رشد داشته است که نشان دهنده اشتیاق زائران و تمهیداتی است که که در مرز‌های استان فراهم شده است.

خلیلیان عنوان کرد: خدمات مواکب و اورژانس در مرز‌ها همچنان برقرار است و تا آخرین زائری که به کشوربازگردد این خدمات ارائه خواهد شد. در خاک عراق وسایل حمل و نقل از ایران اعزام شده است تا تردد زائران از مرز‌ها به نجف و کربلا و بلعکس را تسهیل کنند.

وی با بیان اینکه همکاری خوبی میان مسولان ایرانی و عراقی انجام شده است، گفت: عراق از حدود یکساعت گذشته مرز‌های خود را بسته است. این کشور معمولا ۲۴ ساعت قبل از اربعین مرز‌ها را می‌بندند. رایزنی‌هایی انجام شده تا افرادی که در پایانه‌های مرزی هستند از مرز عبور داده شوند و امیدواریم زائرای نداشته باشیم که از زیارت محروم بماند.

استاندار خوزستان گفت: ۷۶ درصد از زواری که از خوزستان عازم عراق شدند از مرز شلمچه عبور کردند و ۲۴درصد نیز از مرز چذابه عبور کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری