کد خبر: ۲۶۳۹۹۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی با اشاره به وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور، نسبت به خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان پس از پیاده‌روی اربعین هشدار داد.

آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های مرزی اربعین

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور گفت: در محور مهران-ایلام محدوده‌های کنجانچم و مهدی آباد ترافیک نیمه‌سنگین مشاهده می‌شود. این وضعیت در محور حمیل-سرابله-ایلام محدوده تونل آزادی نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: در محور خرمشهر-شلمچه، بستان-چذابه و سرپل ذهاب-قصر شیرین تردد به صورت عادی و روان انجام می‌شود.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی اضافه کرد: در مسیر جنوب به شمال محور کرج-چالوس محدوده‌های شهرستانک و میدانک تا نساء و در ادامه پل زنگوله و سیاه بیشه ترافیک نیمه‌سنگین گزارش شده است. همچنین در مسیر شمال به جنوب محور کرج-چالوس ترافیک پرحجم و روان است. در مسیر شمال به جنوب محورهراز تونل شماره یک نیز ترافیک نیمه‌سنگین وجود دارد.

وی ادامه داد: در مسیرشمال به جنوب محور فیروزکوه ترافیک پرحجم و روان است و در مسیر جنوب به شمال این محور نیز در محدوده گیلاوند همین وضعیت وجود دارد. محور قزوین-رشت نیز در محدوده رودبار در هر دو مسیر درگیر ترافیک نیمه‌سنگین است.

شیرانی تصریح کرد: بر اساس گزارش‌های موجود از وضعیت ترافیک و تصادفات در محورهای منتهی به پایانه‌های مرزی و مسیرهای تردد زائرین، وضعیت ترافیکی روان و بدون توقفی در سرتاسر مسیرها برقرار است.

وی با تاکید بر اهمیت توجه به خواب و استراحت کافی برای رانندگی گفت: علیرغم کاهش آمار حوادث نسبت به سال‌های گذشته، همچنان شایعترین علت وقوع تصادفات خستگی و خواب آلودگی است که به طور عمده در این حوادث خودرو واژگون شده و یا با موانع کنار جاده‌ای برخورد داشته است.

شیرانی توصیه کرد: با توجه به خستگی پیاده‌روی چندروزه اربعین، از زوار می‌خواهیم حتما در ورود به کشور و قبل از شروع رانندگی کمی استراحت کنند و بعد از آن شروع به رانندگی کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری