کد خبر: ۲۶۳۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷
مراسم خواستگاری از جمله مراسم بسیار مهم پیش از ازدواج در ایران می باشد که توجه به جزئیات در آن بسیار مهم است. این جزئیات شامل نوع لباس پوشیدن ، سرو چای و شیرینی و ... می باشد. در این پست می خواهیم در مورد شیرینی های مناسب برای این مراسم مطالبی ارائه کنیم.

معرفی شیرینی های مناسب برای مراسم خواستگاری

بهترین شیرینی برای خواستگاری :

اولین فاکتور مهم در انتخاب شیرینی، انتخاب شیرینی با توجه به فصل مناسب برای ان می باشد. برای مثال در فصل های گرم سال سرو شیرینی های خامه دار ولو با خامه ی کم اصلا پیشنهاد نمیشود. در حالی که در فصل سرد سال کمی خامه رو یا داخل شیرینی می تواند حسی جذاب به مصرف کننده بدهد.

از جمله محبوبترین شیرینی های مورد استفاده در مراسم خواستگاری می توان به انواع شیرینی خشک همچون شیرینی دانمارکی ، انواع اسلایس ها ، انواع شیرینی های کوچک خشک همچون ساق عروس و ... اشاره کرد.

اگر عروس می خواهد در این مراسم خودی از خود نشان دهد، میتواند خود اقدام به پخت انواع شیرینی های بیان شده بکند. هر چند در دنیای مدرن امروزی فرصتی برای چنین کارهایی نیست ، اما این نیز یک آپشن خاص قلمداد می شود و شاید به چشم حداقل ما ایرانی ها ایتمی بسیار خاص نیز به نظر آید. در ادامه برخی از این شیرنییه ای محبوب را به صورت موردی معرفی می کنیم .

شیرینی دانمارکی :

شیرینی دانمارکی که چند سال پیش به صورت مقطعی به شیرینی گل محمدی نیز تغییر نام پیدا کرده بود از جمله شیرینی های بسیار محبوب اروپایی می باشد که در ایران عزیزمان دچار تحولاتی شده است و به نوعی ایرانیزه شده و طعمی بسیار خوب پیدا کرده است. در طرز تهیه شیرینی دانمارکی امکان استفاده از شیره وجود دارد که به صورت انتخابی می توان از ان استفاده کرد و یا میتوان آن را حذف کرد. ولی استفاده از شیره های طبیعی کم شیرین می تواند جذابیت این شیرینی را نیز بیشتر از پیش کند.

توجه به این نکته ضروری است که در مراسم خواستگاری باید شیرینی راحت خورده شود و مشکلاتی اعم از چسپیدن شیره به دست و ... وجود نداشته باشد. از این رو در صورت تهیه شیرینی دانمارکی حتما میزان شیره ی ان را کم در نظر بگیرید.

شیرینی های دانمارکی انواع مختلفی دارند که در داخل بعضی از انها کرمفیل نیز ریخته میشود .این شیرینی ها نیز طعم بسیار خوبی دارند. پیشنهاد اکید میکنیم که اگر علاقه مند به خرید شیرینی دانمارکی می باشید، پیش از مراسم کمی از قنادی مد نظر خریداری کنید تا با طعم و کیفیت آن اشنا شوید و سپس اقدام به خرید نمایید !

شیرینی اسلایسی :

شیرینی های اسلایسی را شاید بتوان به عنوان مناسبترین گزینه برای خواستگاری بیان کرد. این شیرینی ها اولا می توانند اسلایس انواع میوه ها باشند و در ثانی نحوه خوردن و مصرف انها نیز بسیار اسان است. از این رو از جمله بهترین انتخاب ها برای مراسم خواستگاری محسوب میشوند.

در خرید این نوع از شیرینی ها ذکر چند نکته بسیار ضروری است :

- شیرینی حتما تازه باشید : مهمترین نکته این است که شیرینی بسیار تازه باشد. با توجه به اسلایسی ها همچون اسلایس سیب از میوه تهیه می شود، کهنه بودن سبب افت کیفیت شدید میوه داخل شیرینی و در نتیجه تغییر طعم شیرینی خواهد شد.

- پیش از خرید ، شیرینی را تست کنید : برخی از شیرینی های اسلایسی ممکن است روش های تهیه متفاوتی داشته باشند و این روش های تهیه سبب ایجاد مشکلاتی در کیفیت مواد غذایی شود. از این رو با تست می توان کیفیت این مواد را مشخص کرد . همچنین سعی کنید اسلایس ها بیش از حد بزرگ نباشند ، انتخاب اسلایس در اندازه ی کوچک بهترین انتخاب می باشد.

شیرینی کشمشی :

شیرینی کشمشی از جمله محبوبترین شیرینی ها در بین ما ایرانی ها محسوب میشود. این شیرینی بافتی بسیار نرم دارد و از این رو سریعا در داخل دهان به اصطلاح اب میشود و نیازی به تلاش زیاد برای خوردن ان نیست! برخلاف بسیاری از شیرینی های دیگر ، شیرینی کشمشی قیمت پایینی نیز دارد و از سویی دیگر طرز تهیه شیرینی کشمشی نیز بسیار راحت است و میتوان به راحتی آن را در خانه تهیه کرد.

تجربه دوره همی های خانوادگی نشان داده است که استفاده از شیرینی کشمشی در مواردی که صمیمیت زیادی بین خانواده ها برقرار است بسیار مناسب است و تقریبا همه از آن استقبال خواهند کرد ، ولی در مراسم رسمی شاید استفاده تنها از این شیرینی به نوعی مناسب نباشد و اصطلاحا بد جلوه کنید. از این رو پیشنهاد این است که این شیرینی در مراسم خواستگاری همراه با شیرینی های دیگر سرور شود.

شیرینی را بپزیم یا بخریم ؟

همانطور که بیان کردیم اگر شیرینی را بپزید بخصوص در صورتی که خانواده ی مقابل کمی سنتی باشند ، یک هیچ جلو خواهید بود و امتیاز مثبتی برای شما محسوب میشود.

اما پخت شیرینی در خانه مشکلاتی را نیز به همراه دارد. هر چقدر که شما به طرز تهیه انواع شیرینی تسلط داشته باشید نیز ، کیفیت شیرینی ممکن است با نمونه های تهیه شده در قنادی ها متفاوت باشد. این مورد از آنجا نشات می گیرد که در قنادی ها بخصوص قنادی های بزرگ و مدرن،از دستگاه های صنعتی در فرایند تولید شیرینی استفاده میشود. دستگاه هایی همچون اسلایسرهای برش میوه ، سیستم های بخار ساز برای بهبود فرایند خامه ، استفاده از خامه های طبیعی و تازه ، استفاده از خمیر های مخصوص و ... . به طور کلی تفاوت در این بخش بسیار زیاد است و از این رو می تواند باعث ایجاد تفاوت های بسیار در بخش کیفیت محصولات تولیدی نیز شود.

بنابراین اگر تسلط شما به شیرینی هایی که مدنظر دارید برای مثال 60 درصد می باشد ، بهتر است به سراغ تهیه شیرینی نروید. تنها زمانی به سراغ تهیه شیرینی بروید که تسلط شما 100 درصد کامل کامل باشد! در این صورت شیرینی شما از شیرینی تولیدی از دستگاه های صنعتی نیز خوشطعم تر خواهد بود !

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری