کد خبر: ۲۶۳۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹
در این مقاله نکات مهم در حفر چاه فاضلاب را می خوانید، نکات ضروری که پیش از حفر چاه لازم است حتما بدانید به طور کلیدی شرح داده شده است. سالیان طولانی است که بشر از چاه برای دفع فاضلاب استفاده می کند.
به همین دلیل است که حفر چاه فاضلاب  از اهمیت بسیاری برخوردار است. لازم است بدانید هنگام حفر چاه فاضلاب در ساختمان و سایر مکان ها چه معیارهایی را در نظر داشته باشید و با روش کندن چاه فاضلاب، هزینه حفر چاه و قیمت حفر چاه فاضلاب دستی و با دستگاه اطلاع داشته باشید. در ادامه نکات مهم در حفر چاه را به شما آموزش داده ایم تا به صورت اصولی بهترین نتیجه را از حفر چاه فاضلاب، کسب کنید:

 

نکات مهم در حفر چاه فاضلاب

اهمیت حفر چاه فاضلاب شهری

در گذشته، اغلب نقاط شهری، شبکه فاضلاب نداشتند. به این معنی که ساختمان ها فاضلاب خود را در چاه های فاضلاب دفع می کردند، چاه های جذبی این قابلیت را دارند که آب را وارد زمین می کنند و حجم آب در زمین تخلیه می شود. با اینکه امروزه در سراسر نقاط شهری به ویژه در تهران، شاهد احداث شبکه های فاضلاب شهری هستیم، ولی هنوز بخش عمده مناطق شهری از حفر چاه فاضلاب برای دفع فاضلاب ساختمان ها استفاده می کنند. بنابراین حفر چاه فاضلاب همچنان از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و اقدامی کاربردی محسوب می شود.

 

نکات مهم در حفر چاه فاضلاب شهری

اهمیت حفر چاه فاضلاب شهری ناشی از این موضوع است که تمامی ساختمان های محدوده چاه، فاضلاب خود را در چاه فاضلاب شهری دفع می کنند. بنابراین از نکات مهم در حفر گاه فاضلاب شهری، در نظر گرفتن حجم کافی برای تامین ظرفیت مورد نیاز فاضلاب ساختمان ها است:

  • برای اینکه چاه ظرفیت جذب حجم بالایی از فاضلاب را داشته باشد لازم است به جنس خاک، عمق چاه و حجم انباره چاه توجه شود. رعایت این نکات در حفر چاه ضروری است و رعایت آن توسط مقنی حرفه ای و متخصصین قابل اجرا می باشد.

  • از دیگر نکات مهم در حفر فاضلاب شهری این است که چاه، زیر ساختمان حفر شده باشد. لازم است به استاندارهای حفر چاه توجه شود تا حوادثی نظیر ریزش چاه فاضلاب در بخش زیرین ساختمان نباشیم. زیرا کوچکترین مشکل می تواند باعث ایجاد خسارت های مالی و جانی شود.

  • از نکات مهم در حفر چاه فاضلاب شهری رعایت فاصله ی چاه های جدید از چاه های قدیم است. مطابق با قوانین و نکات ایمنی حفر چاه فاضلاب لازم است به این فاصله توجه شود

  • استفاده از یک سیستم تهویه ی مناسب برای چاه های فاضلاب

  • استفاده از لوله ی تخلیه فاضلاب

  • دورچینی چاه از قوانین و نکات مهم در حفر چاه فاضلاب است

  • رعایت فاصله ی مناسب چاه فاضلاب حفر شده از دیواره های کناری ساختمان

  • نباید هیچ باغچه یا درخت و یا نهال های گیاهان در اطراف آن چاه فاضلاب وجود داشته باشد

 نکات مهم در حفر چاه فاضلاب شهری

حفر چاه فاضلاب چیست؟

حفر چاه فاضلاب چیست؟ حفر چاه عملی است که بر روی زمین به صورت دایره شکل با عرض 60 سانتیمتر تا 200 متر ایجاد می شود. اندازه های بزرگ‌تر حفر چاه برای دفع فاضلاب کاربرد دارد.

حفر چاه جذبی یا آب باران یا چاهک هایی که به شکل استوانه ای و یا مربع به سمت داخل زمین حفر می شوند را حفاری چاه یا حفاری چاه جذبی گویند. چاه حذبی نوعی از حفر چاه فاضلاب است که آب فاضلاب را داخل زمین دفع می کند تا مانع از پر شدن سریع چاه فاضلاب شود. 

بلوک سیمانی چاه

بلوک سیمانی چاه، همان بلوک های ته باز مخصوص چاه هستند. قیمت بلوک سیمانی را می توانید در سایت خونه سازها مشاهده کنید. این سایت تامین کننده کلیه مصالح مورد نیاز ساختمانی و حفر چاه فاضلات است. 

به طور یقین، استفاده از بلوک سیمانی چاه، از بهترین و امن ترین روش ها برای حفظ شکل چاه می باشد. برای بهتر عمل کردن و خودنمایی کول سیمانی از بلوک ته باز مخصوص چاه استفاده می شود. به طور کلی بیشترین نوع استفاده از این بلوک سیمانی، در چاه آب و فاضلاب می باشد. 

چاه کنی فاضلاب
 

چاه کن کیست؟

به کسی که به صورت دستی یا با دستگاه چاه می کند، چاه کن گویند. قیمت چاه کن بستگی به شرایط، موقعیت مکانی و ابعاد چاه دارد. چاه کن، حفر چاه را براساس نرخ اتحادیه و حفاری های انواع چاه انجام می دهد.

اگر به دنبال چاه کن خوب هستید که با بهترین دستگاه ها و ابزار آلات روز دنیا برای حفر چاه اقدام کند، پیشنهاد می کنیم به سایت خونه سازها مراجعه کنید. می توانید گوشه ای از پروژه های حفر چاه را در سایت خونه سازها ببینی و درمورد نحوه محاسبه حفر چاه فاضلاب از کارشناسان این تیم راهنمایی بگیرید. بهترین متخصصین چاه کن در سریع ترین زمان و با  سابقه حفاری های صدها چاه را می توانید از طریق سایت خونه سازها پیدا کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری