کد خبر: ۲۶۳۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۷
برخی شاهدان عینی از 4 مورد حالت خفگی در اثر شلیک گاز اشک آور توسط نیروهای امنیتی عراق و کشته شدن یکی از هواداران صدر خبر دادند.

به گزارش جماران به نقل از شفق نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در همه استان های این کشور تا اطلاع ثانوی منع آمد و شد برقرار می شود.

در بیانیه عملیات مشترک آمده است که در همه استان های عراق از ساعت هفت امروز دوشنبه تا اطلاع ثانوی منع آمد و شد برقرار می شود.

این در حالی است که نیروهای امنیتی عراق توانستند با استفاده از زور کنترل کاخ ریاست جمهوری را به دست بگیرند و هواداران مقتدی صدر را بیرون کنند.

این در حالی است که گزارش های تأیید نشده ای از کشته شدن یکی از هواداران صدر در جریان بیرون کردن آنها از کاخ ریاست جمهوری منتشر شده است.

به گزارش موازین نیوز برخی شاهدان عینی از 4 مورد حالت خفگی در اثر شلیک گاز اشک آور توسط نیروهای امنیتی عراق و کشته شدن یکی از هواداران صدر خبر دادند.

برخی منابع نیز از کشته شدن دو نفر از هواداران صدر خبر داده اند.

رسانه هایی که از تیراندازی و کشته شدن تظاهرکنندگان هوادار صدر خبر می دهند رسانه های عراقی نیستند. به طور مثال وبسایت روزنامه رأی الیوم کویت نوشت که برخی منابع پلیس و منابع پزشکی از کشته شدن 2 هوادار صدر و زخمی شدن 19 تن دیگر خبر دادند. ایندیپندت عربی نیز از کشته و زخمی شدن هواداران صدر خبر داد.

روزنامه الایام بحرین نیز از درگیری هواداران صدر و الحشد الشعبی خبر داد.

در تحولی دیگر، وبسایت بغداد الیوم گزارش داد که هواداران صدر به ساختمان دولتی استان های «دیالی»، «بصره»، «الدیوانیه» و «السماوه» حمله کردند و آنها را به تصرف خود در آوردند.

در همین حال، وبسایت المعلومه نیز گزارش داد که یک منبع امنیتی در استان بصره گفت که تظاهرکنندگان پس از ریختن به خیابان های بصره از خیابان های این شهر خارج شدند و اکنون اوضاع در این استان آرام است و هیچ گونه خیابانی قطع نیست و تجمعی نیز در نزدیکی موسسات دولتی وجود ندارد.

این منبع اخبار منتشر شده در رسانه ها درباره قطع خیابانهای بصره یا حمله به ساختمان های دولتی در این استان را تکذیب کرد.

آشوب هواداران مقتدی صدر در پی آن رخ داد که وی اعلام کرد که از سیاست کناره گیری می کند. در پی آن هواداران وی به کاخ ریاست جمهوری در منطقه سبز در بغداد حمله کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری