کد خبر: ۲۶۳۵۶۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
رئیس جمهوری فرانسه در آستانه سال نوی تحصیلی و پایان تعطیلات تابستانی در یک سخنرانی از «اعضای دولت» خواست تا یکپارچگی خود را در این شرایط «بحرانی حفظ کنند» و گفت که «فرانسه با پایان یک دوره فراوانی و رفاه» روبروست و تلویحا تاکید کرد که باید کمربندها را سفت و محکم‌تر بست.

ماکرون خطاب به وزرا: اوضاع را آخرالزمانی جلوه ندهید

به گزارش اعتدال به نقل از یورونیوز، امانوئل ماکرون،‌رئیس جمهور فرانسه گفت: «دورانی بحرانی را زندگی می‌کنیم. از جنگ اوکراین تا خشکسالی همه و همه نشانه بحران‌هایی سریالی هستند که گریبان ما را گرفته‌اند.»

وی چندین بار در این سخنان تاکید کرد که « فرانسه درگیر تحولات است و دوران پرنوسانی» را سپری می کند.

ماکرون با اشاره به اینکه «شهروندان دچار نگرانی و سردرگمی‌های متعددی هستند»‌ از تمامی اعضای دولت خواست تا با «شفافیت اما بدون آخرالزمانی توصیف کردن اوضاع» رفتار کنند.

رئیس جمهوری فرانسه «تعهد و مسئولیت مهمی که به وزرا و کارمندان دولت واگذار شده است» را به آنها یادآور شد.

امانوئل ماکرون که موفق نشد در آخرین انتخابات پارلمانی ماه ژوئن، اکثریت مطلق را بدست بیاورد خطاب به اعضای دولت گفت: « می‌خواهم در هفته و ماه‌های پیش رو شاهد یکپارچگی و اتحاد تمامی اعضای دولت که اکثریت را در انتخابات بدست آوردند، باشیم.»

وی همچنین با یادآوری مجدد به قدرت رسیدن «دولت های غیردموکراتیک و عوام فریب» در اروپا و جهان از همکاران خود خواست از هرگونه «عوام فریبی و سخنان پوپولیستی» در ماه‌های آینده پرهیز کنند.

ماکرون گفت:« همواره بسیار جذاب است که به مردم آنچه را بگوییم که خواهان شنیدنش هستند اما باید حواسمان باشد و اولویت را روی عملگرایی و منطق بگذاریم.»

بحران کووید، جنگ اوکراین و خشکسالی های اخیر، فرانسه را مانند اغلب کشورهای اروپایی با بحرانی کم سابقه روبرو کرده است. هر چند که نرخ این تورم در فرانسه بسیار پایین تر از کشورهایی چون بریتانیا است اما آمارها نشان می‌دهند که در یکسال گذشته قیمت اغلام و مایحتاج اولیه شهروندان فرانسوی با تورم ۶.۵ درصدی مواجه شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری