کد خبر: ۲۶۳۵۵۱
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶
بوریس جانسون، نخست‌وزیر مستعفی انگلیس روز چهارشنبه در جریان سفرش به کی‌یف گفت که با هرگونه تلاش برای مذاکره و عادی‌سازی روابط با روسیه بر سر عملیات نظامی این کشور در اوکراین مخالف است.

جانسون در کی‌یف: با هرگونه تلاش برای مذاکره و عادی‌سازی روابط با روسیه مخالف هستم

به گزارش اعتدال به نقل از اسپوتنیک، جانسون گفت: ما باید با هر گونه تلاش برای عادی سازی روابط با پوتین [ولادیمیر] رئیس جمهور روسیه مبارزه کنیم... ما همچنین می‌دانیم که اکنون زمان پیشبرد یک طرح ضعیف برای مذاکره با کسی که علاقه‌ای به آن ندارد، نیست. شما نمی‌توانید با او مذاکره کنید.

جانسون در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در کی‌یف گفت: با یک خرس در حالی که پای شما را می‌خورد یا یک سارق خیابانی که شما را به زمین چسبانده است، نمی‌توانید مذاکره کنید.

جانسون افزود: مذاکره بین کی یف و مسکو حتی در صورت پیشنهاد پوتین غیرممکن خواهد بود. هیچ مذاکره ای وجود ندارد، هیچ پیشنهادی وجود ندارد. ولادیمیر پوتین حتی پیشنهاد مذاکره نیز نمی‌دهد و حتی اگر او هم چنین بود، سخت است که ببینیم چگونه می‌توانید، چگونه مردم اوکراین می‌توانند در شرایط فعلی مذاکره کنند.

جانسون در جریان این سفر که مصادف با روز استقلال اوکراین بود از بسته کمکی 54 میلیون پوندی (63.5 میلیون دلاری) شامل سیستم های نظارتی و موشکی بدون سرنشین خبر داد و گفت: بسته حمایتی امروز به نیروهای مسلح شجاع و انعطاف‌پذیر اوکراین تقویت دیگری در توانمندی خود می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد به عقب راندن نیروهای روسی و مبارزه برای آزادی خود ادامه دهند. بسته کمک نظامی به بهبود قابلیت‌های نظارتی دوربرد و هدف‌گیری دفاعی اوکراین کمک می‌کند. بریتانیا از زمان آغاز جنگ با روسیه در فوریه تاکنون بیش از 2.3 میلیارد پوند کمک نظامی و مالی به اوکراین متعهد شده است.

بر اساس بیانیه دفتر وی، جانسون به زلنسکی گفت که اوکراین می‌تواند و در جنگ پیروز خواهد شد.

وی همچنین از جامعه بین‌المللی خواست که در مسیر اوکراین باقی بماند، وی افزود: آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد برای همه ما اهمیت دارد، به همین دلیل است که من امروز اینجا هستم تا این پیام را برسانم که بریتانیا با شما است و در روزها و ماه‌های آینده با شما خواهد بود و شما می‌توانید و پیروز خواهید شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری