کد خبر: ۲۶۳۴۹۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۲
امروزه بیشتر افراد روستایی به دلیل امکانات و شغل های صنعتی مختلف و البته کسب تجربه در شغل هایی به جز کشاورزی و دامداری به شهرها مهاجرت می کنند.

وقتی از زندگی و کسب و کار روستایی صحبت می کنیم، کشاورزی و دامپروری در ذهنمان نقش می بندد و در واقع یک زندگی روستایی را با این مشاغل می شناسیم. این روزها با گسترش روابط بین مردم روستا نشین و شهرنشین و رشد تکنولوژی و صنعت، زندگی روستایی کمی از ظاهر قدیمی خود فاصله گرفته و جوانان روستا نشین در کنار شغل های اجدادی خود به دنبال کسب درآمد از راه های دیگر بوده و گاهی به همین نیت روستا را ترک کرده و به شهرها مهاجرت می کنند. آیا تاکنون به راه اندازی یک کار تولیدی با سرمایه کم در روستا فکر کرده اید؟ هرچند کسب و کار روستایی به عنوان یک شغل جهانی بخش عظیمی از تولیدات و منابع غذایی را پوشش می دهد، اما طرح های کارآفرینی در روستا می توانند به توازن جمعیت شهر و روستا کمک کرده و موجب پیشرفت روستاییان شوند. با توجه به محدودیت های موجود برای روستاییان از جمله بودجه و منابع در دسترس، کار تولیدی با سرمایه کم در روستا اهمیت بسیاری می یابد.

اهمیت مشاوره کسب و کار روستایی

قبل از این که طرح های کارآفرینی و کار تولیدی با سرمایه کم در روستا را معرفی کنیم، بهتر است با اهمیت مشاوره کسب و کار روستایی آشنا شوید. وقتی از کارآفرینی صحبت می کنیم در واقع به دنبال راه اندازی یک شغل تیمی با حداقل هزینه های جاری جهت کسب درآمد برای جوانانی هستیم که به شغل و فعالیت تجاری نیاز دارند. با این حساب پیاده سازی چنین ایده هایی نیازمند آگاهی و مشاوره اصولی است. طبیعتا مشاورین کسب و کار در این حوزه تحصیل کرده و به خوبی می توانند بر اساس منطقه زندگی افراد ایده های ناب روستایی را جهت درآمدزایی افراد روستانشین ارائه دهند. اهمیت دریافت خدمات مشاوره کسب و کار روستایی زمانی مشخص می شود که عده ای به خاطر نداشتن مشاور کسب و کار دید مثبتی به راه اندازی شغل های تولیدی در روستا ندارند. درحالی که می توان با استفاده از خدمات مشاوره افراد با تجربه و زبده در این حوزه به درآمد میلیونی در روستا رسید.

3 کار تولیدی با سرمایه کم در روستا که نمیدانستید!!

کار تولیدی با سرمایه کم در روستا

همان طور که اشاره کردیم امروزه بیشتر افراد روستایی به دلیل امکانات و شغل های صنعتی مختلف و البته کسب تجربه در شغل هایی به جز کشاورزی و دامداری به شهرها مهاجرت می کنند. هر چند نمی توان مانع رشد تکنولوژی و صنعت و گسترش مشاغل صنعتی در سطح شهر ها شد، اما می توان با راه اندازی کار تولیدی در روستا با سرمایه کم بخش هایی از صنعت را به روستا ها کشاند و ضمن استفاده از نیروی کار پر توان در روستا، میزان رشد جمعیت شهری و بالطبع مشکلات آن را کنترل کرد. به این ترتیب روستاها نیز پیشرفت کرده و آن دسته از جوانانی که به دلایل مختلف مانند عدم توانایی کار در حوزه کشاورزی و دامپروری و یا عدم بهره مندی از پیش نیازهای این مشاغل به اصطلاح بیکار بوده و به شغل نیاز دارند، به کسب درآمد های بالا برسند. در ادامه چند نمونه از ایده های کار آفرینی پول ساز روستایی که سرمایه اندکی نیاز دارند را معرفی می کنیم.

طرح های کار آفرینی در روستا

برای این که بتوانید به یک ایده کارآفرینی پول ساز برسید، باید شغلی را انتخاب کنید که با حداقل سرمایه پتاسیل رشد بالایی داشته و بتوان آینده آن را پیش بینی کرد. برای این که بتوانید یک کار تولیدی راه اندازی کنید طبیعتا به کارگاه و تجهیزات خاصی نیاز دارید. کسب و کار تولید لیوان کاغذی به عنوان یک کار تولیدی با سرمایه کم در روستا انتخاب ایده آلی است. شما می توانید با یک هزینه کم نسبت به سایر کسب و کار تولیدی، به درآمدزایی میلیونی برسید. این روزها درصد بالای استفاده از لیوان های کاغذی بر هیچ کسی پوشیده نیست. میزان استفاده از لیوان های یکبار مصرف کاغذی پس از کاهش استفاده از لیوان های پلاستیکی به طرز چشمگیری افزایش یافته است. از این رو می توان با اطمینان از رونق کسب و کار تولید لیوان کاغذی در فضای روستایی صحبت کرد. در ادامه درباره قیمت دستگاه لیوان کاغذی و مشخصات فنی این دستگاه به صورت کامل توضیح خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

3 کار تولیدی با سرمایه کم در روستا که نمیدانستید!!

دستگاه تولید لیوان کاغذی جزو دستگاه های پر سرعت در تولید به شمار می رود. این دستگاه معمولا در هر دقیقه چیزی حدود ۹۰ لیوان را تولید می کند. چنین دستگاهی با سیستم تولید پرسرعت به اصطلاح سیستم خورشیدی نامیده می شود و از فناوری روز دنیا در تولید لیوان کاغذی برخوردار است. این دستگاه دارای ابعاد بزرگ و وزن سنگینی است. البته این ویژگی ها نشان از استحکام و استواری دستگاه دارد. این دستگاه تمام فرآیند تولید و شوتینگ لیوان کاغذی را به صورت خودکار و اتوماتیک انجام می دهد. برای استفاده از این دستگاه به یک فضای کارگاهی با متراژ حدود شصت متر نیاز دارید. در مورد مشخصات ظاهری و فنی دستگاه تولید لیوان کاغذی یکبار مصرف باید بدانید که تمام صفحات و سینی های آن از استیل است، از قابلیت تولید لیوان در اندازه های مختلف برخوردار است، دستگاه به صورت سه فاز یا تک فاز کار می کند.

علاوه بر تولید لیوان کاغذی، استفاده از دستگاه تولید بشقاب کاغذی و دستگاه تولید اسکاج بافی نیز برای راه اندازی کار تولیدی با سرمایه کم در روستا گزینه مناسبی است. شما می توانید با خرید یک دستگاه تولید اسکاج بافی با سرمایه کم به درآمد رسیده و در مسیر کارآفرینی در روستا گام های موثری بردارید. دستگاه اسکاج بافی ساختاری شبیه به دستگاه جوراب بافی داشته و عملکرد بسیار ساده ای دارد. این دستگاه ها از قابلیت تغییر سرعت تولید برخوردار بوده و شرایط ایده آلی را در تولید فراهم می کنند. برخی از مدل های دستگاه اسکاج بافی چند کاره هستند و انواع مختلف اسکاج را تولید می کنند. آنچه در استفاده از این دستگاه ها مورد توجه قرار می گیرد، عملکرد بهینه در تولید و کاربری ساده آن ها است. 

images_1660880856.png

سخن پایانی

کارآفرینی یک اصل مهم برای رشد جوامع است و در هر برهه از تاریخ مورد توجه قرار می گیرد. شما می توانید با استفاده از خدمات مشاوره کسب و کار به ایده های پول ساز مختلفی در حوزه کار تولیدی با سرمایه کم در روستا برسید. ایده های متنوعی برای راه اندازی مشاغل پول ساز در روستاها وجود دارد که از بین آن ها خرید دستگاه تولید لیوان و بشقاب کاغذی و دستگاه اسکاج بافی انتخاب عاقلانه تری است. هزینه خرید این دستگاه ها بسیار مناسب است. حتی می توانید دستگاه استوک و دست دوم نیز تهیه کنید. تنها کافی است از کیفیت و سالم بودن دستگاه مطمئن شوید.

شرکت ایران کاپ با داشتن چندین سال سابقه در زمینه راه اندازی انواع خط تولیدی صنعتی به شما در راه اندازی یک کسب و کار پرسود روستایی کمک می کند. جهت دریافت مشاوره رایگان کافیست وارد وب سایت ایران کاپ به آدرس www.cup-iran.ir و سپس فرم درخواست مشاوره رایگان را پر نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری