کد خبر: ۲۶۳۴۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۵
برای یک ثانیه هم که شده به این موضوع فکر کنید که اگر ماشین‌ها، چراغ روشنایی نداشته باشند، چه اتفاقی در انتظار صاحبان خودرو و افرادی که در خیابان هستند، می افتد؟

به طور حتم این سوال مهم که چراغ های خودرو چه استفاده هایی دارند به ذهن شما هم خطور کرده است. در ابتدا برای یک ثانیه هم که شده به این موضوع فکر کنید که اگر ماشین‌ها، چراغ  روشنایی نداشته باشند، چه اتفاقی در انتظار صاحبان خودرو و افرادی که در خیابان هستند، می افتد؟ در آن صورت رانندگی در شب امکان پذیر نبود. همچنین هیچ راننده ای نمی توانست به طور کامل تشخیص دهد که چه ماشینی در چه جهتی در رفت و آمد است. لذا وجود چراغ ها برای خودرو از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. زمانی که حرف از چراغ های اتومبیل‌ به میان می آید، منظور صحبت کل سیستم روشنایی خودرو است. این سیستم روشنایی از انواع مختلفی هم برخوردار می باشد.  

در ادامه باید بیان کرد که وجود بعضی از چراغ ها برای خودرو بسیار ضروری می باشد. چرا که نصب این چراغ ها بر روی اتومبیل باعث می شود، تا مسیر راه برای راننده اتومبیل روشن شود. همچنین وجود این چراغ ها برای خودرو  باعث تشخیص ماشین توسط دیگران هم می شود. لازم به ذکر است که روشن کردن چراغ های اتومبیل پیام‌هایی هم به دیگران مخابره می کند. به طور مثال روشن شدن چراغ های خودرو نشان دهنده این است که اتومبیل در چه موقعیتی در حال حرکت است. یا به ماشین مقابل این آگاهی را می دهد که دارای  چه سایزی و چه سرعتی نیز می باشد.

آیا میدانید چراغ های خودرو چه استفاده هایی دارند؟

انواع چراغ های خودرو

همانطور که میدانید چراغ های خودرو انواع مختلفی دارند که هرکدام دارای کاربردهای متفاوتی هم  هستند. در ادامه به انواع چراغ های خودرو اشاره خواهیم کرد، تا شما خوبان با این محصولات بیشتر آشنا شوید.  این چراغ ها عبارت اند از، چراغ های مه شکن و چراغ‌ های بزرگ جلو و کوچک جلو و چراغ های ترمز، چراغ های خطر، چراغ های دنده عقب و چراغ های راهنما و چراغ های جانبی مانند چراغ پلیسی و چراغ های عقب خودرو. شما با آگاهی نسبت به این سوال مهم که چراغ های خودرو چه استفاده هایی دارند، می توانید جذاب ترین رانندگی را داشته باشید.

چراغ های خودرو چه استفاده هایی دارند؟

در جواب این سوال مهم که چراغ های خودرو چه استفاده هایی دارند باید پاسخ  جالبی داد. در جواب باید گفت که هر کدام از چراغ های اتومبیل برای منظور خاصی طراحی شده اند و کاربردهای متفاوتی هم  دارند. لذا باید از این چراغ ها در زمان مناسب و موقعیت های خاصی استفاده نمود. به طور مثال چراغهای بزرگ جلو ماشین که اصلی ترین چراغ های یک اتومبیل محسوب می شوند دارای چراغ نور بالا و  پایین می باشد. چراغ نور پایین برای رانندگی در شب کاربرد بیشتری  دارد تا راننده بتواند به کمک آن جلو خود را ببیند. معمولا رانندگان اتومبیل برای روشن کردن سطحی که بر روی آن رانندگی می‌ کنند، از نور پایین  استفاده می‌ کنند. غالبا چراغ نور بالا برای روشن کردن فاصله دور در جاده ها  به کار می رود. لازم به ذکر است که در جاده‌های دوطرفه از نور بالا بسیار استفاده می‌ شود.  

در مورد کاربرد چراغ مه شکن باید گفت چراغ مه شکن نور بسیار بالایی دارد. بر این اساس در هوای مه آلود به عنوان یک کمک کننده ی عالی، جلوی خودرو را به خوبی روشن می‌ نماید. البته می‌توان با جایگزینی لامپ این چراغ‌ها تغییرات زیادی در شدت و نوع نور آن‌ها ایجاد کرد. به عنوان مثال با خرید هدلایت خودرو و نصب آن روی چراغ اتومبیل خود، شاهد افزایش شدت نوردهی و همچنین تغییر در نوع نوردهی چراغ‌ها خواهید بود.

در ادامه باید گفت که چراغ عقب خودرو در رانندگی بسیار مهم بوده و نبود آن باعث تصادفات و مشکلات زیادی در رانندگی  می‌ شود. چرا که این چراغ نشان دهنده علامت توقف و ترمز خودرو به اتومبیل پشت سری خود می باشد. در مورد چراغ راهنما باید ذکر کرد که این چراغ، بیشتر برای  نشان دادن  تغییر مسیر مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که راننده پشت سری با دیدن این چراغ متوجه تصمیم و تغییر جهت راننده جلویی خود می شود.

آیا میدانید چراغ های خودرو چه استفاده هایی دارند؟

یکی دیگر از کاربردهای مهم این  چراغ  در زمان توقف می باشد. هنگامی که در کنار جاده  توقف کرده‌اید و یا خودرو  در محل خوبی پارک نشده باشد، باید از چراغ جفت راهنما استفاده کرد. در مورد کاربرد  چراغ دنده عقب هم  باید به اختصار بیان کرد که این چراغ علاوه بر اینکه برای روشن کردن عقب ماشین استفاده می شود، برای آگاه کردن سایر راننده ها از تصمیم جهت حرکت راننده هم به کار می رود. خوب است بدانید هنگامی  که خودرو  در حالت دنده عقب قرار دارد، این چراغ هوشمند به صورت کاملا خودکار روشن می شود. به طور حتم با توضیحات در قسمت بالا پاسخ  این سوال مهم که چراغ های خودرو چه استفاده هایی دارند را دریافت نموده اید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری