کد خبر: ۲۶۳۴۹۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
مردم روستایی در اندونزی رسم عجیبی برای مراسم تدفین مردگان خود دارند که احتمالا برای بسیاری از مردم جهان چندان خوشایند نیست، اما اهالی این روستا، با خوشحالی و شادی عزیزان خود را از قبور خارج می‌کنند و با آن‌ها عکس یادگاری می‌گیرند.

مشهورترین کپی‌ها از ۱۰ سیاستمدار برجسته ایرانی«تابناک با تو» - خانواده‌ای در جزیره سولاوسی اندونزی، لباسی بر تن عزیز درگذشته خود می‌کنند و با جسم بی‌روح آن‌ها عکس یادگاری می‌گیرند. مردم این روستا در مراسمی که «مانه‌نه» نامیده می‌شود فوت یکی از اعضای خانواده را به شکلی غیرمتعارف گرامی می‌دارند. در این مراسم مردم با نبش قبر، اجساد عزیزانشان را از قبر بیرون می‌آورند.

سوله توسه یکی از افراد از روستای توره در جزیره سولاوسی این خصوص به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: ما در مراسم مانه‌نه بعد از باز کردن قبر، اطراف آن‌را تمیز می‌کنیم و سپس جسد را از آنجا خارج می‌کنیم. پس از آن و البته پیش از آنکه لباسی بر تن آن‌ها کنیم، جنازه‌ها را رو به آفتاب می‌گذاریم تا نور خورشید آن‌ها را خشک کند. صد‌ها قبر در روستای توریا نبش قبر می‌شود تا بستگان متوفی لباس به تن آن‌ها بپوشانند تا روح آن‌ها را گرامی بدارند و به آن‌ها نذری بدهند.مردم تابوت‌های حاوی اجساد عزیزانشان را از مقبره‌های حفر شده در کوه بیرون می‌کشند.

رحمان بادوس، رئیس روستای توریا تصریح کرد که آن‌ها ارواح درگذشتگان را گرامی می‌دارند تا همواره به زندگان (با تأمین) امنیت، آرامش و شادی برای آن‌ها برکت دهند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری