کد خبر: ۲۶۳۴۸۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
ائتلاف دولت قانون عراق با رهبری نوری المالکی موضع خود را نسبت به درخواست مقتدی صدر درباره برگزاری جلسه علنی برای حل بحران سیاسی اعلام کرد.

واکنش ائتلاف نوری المالکی به درخواست مقتدی صدر برای برگزاری مذاکرات علنی

گزارش اعتدال، به نقل از بغداد الیوم، وائل الرکابی، از رهبران ائتلاف دولت قانون اعلام کرد: جلسات مذاکره‌ای که مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق خواهان برگزاری آن است واضح نیست که چه هدفی دارد. فایده این جلسه چیست در حالی که صدر از ۲۰۰۵ شریک گروه‌های سیاسی است؟

الرکابی گفت: چرا صدر می‌خواهد مردم را وارد نزاع‌های سیاسی کند؟ صدر باید یا نماینده‌ای را برای شرکت در مذاکرات تشکیل دولت آتی بفرستد یا اینکه شخصا حضور یابد چراکه منافع مردم تنها با تشکیل دولت محقق می‌شود نه چیز دیگری.

وی گفت: اگر هدف صدر از مناظره‌ای که خواهان آن است متهم کردن ما به فساد است پس باید دلیل و درک ارائه کند نه اینکه بدون دلیل و مدرک نسبت ناروا بدهد.

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق شنبه در توئیتی نوشت: ما از سازمان ملل خواستیم تا یک جلسه علنی با حضور تمامی گروه‌های سیاسی تشکیل شود، اما تاکنون هیچ گونه هماهنگی و پاسخ مناسبی ندیده‌ایم.

وی در صفحه توئیتر خود افزود: در جواب سازمان ملل که از طریق واسطه دریافت کردیم، چیزی از اصلاح، خواسته‌های انقلابیون و رنج‌های ملت نبود. من به خاطر مردم و صلح مدنی امتیازات زیادی داده‌ام و منتظرم ببینم که احزاب سیاسی برای اصلاح و نجات عراق از فساد، چه کاری انجام می‌دهند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری