کد خبر: ۲۶۳۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲
یک منبع نزدیک به مقتدی صدر درباره دلیل انجام نشدن دیدار برنامه‌ریزی شده میان العامری و مقتدی صدر طی پنج‌شنبه گذشته گفت که مقتدی صدر پیشتر شروطی را برای انجام چنین دیداری اعلام کرده بود که هیچ کدام محقق نشدند.

مقتدی صدر باز هم شرط گذاشت

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر دیدار احتمالی میان رئیس ائتلاف «الفتح» و رهبر جریان صدر عراق و انجام نشدن این دیدار علی‌رغم رسانه‌ای شدن آن، یک منبع نزدیک به این جریان دلیل انجام نشدن آن را فاش کرد.

به گزارش اعتدال، به گزارش شفق نیوز، یک منبع نزدیک به مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در سخنانی در این باره اظهار کرد: هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح که توسط چارچوب هماهنگی مکلف به گفتگو با صدر شده است، تا این لحظه موفق به انجام هیچ دیداری با رهبر جریان صدر نشده است.

این منبع درباره دلیل انجام نشدن دیدار برنامه‌ریزی شده میان العامری و مقتدی صدر طی پنج‌شنبه گذشته گفت که مقتدی صدر پیشتر شروطی را برای انجام چنین دیداری اعلام کرده بود که هیچ کدام محقق نشدند. از جمله این شروط خروج العامری از چارچوب هماهنگی شیعیان عراق و محکوم کردن اظهارات منتسب به نوری المالکی، رهبر ائتلاف دولت قانون بود.

وی ادامه داد: علاوه بر این دو شرط، رهبر جریان صدر پس از نشست گفت‌وگوی ملی بغداد که به درخواست مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق انجام شد، شرط دیگری را اعلام و تاکید کرد که این گفتگو‌ها باید پخش مستقیم شوند و ملت عراق از جزئیات آن مطلع شوند.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که رسانه‌های مختلف عراق صبح پنج‌شنبه اعلام کردند هادی العامری در ادامه دیدارهایش با مقامات مختلف و رؤسای احزاب عراق در راستای خارج کردن این کشور از بن بست سیاسی، طی همین روز با مقتدی صدر در نجف دیدار و گفتگو می‌کند، اما این دیدار انجام نشد.

از حدود ۱۰ ماه گذشته یعنی پس از اعلام نتایج انتخابات زودهنگام پارلمانی در عراق، بحران سیاسی در این کشور ادامه دارد و روند تشکیل دولت متوقف شده و شاهد بن بست سیاسی است. این بحران سیاسی درپی تظاهرات حامیان صدر و تحصن آن‌ها در پارلمان تشدید و به همین منظور اخیرا نشستی به درخواست الکاظمی با حضور مقامات و رؤسای احزاب در مقر دولت در بغداد برگزار شد که جریان صدر حاضر به حضور در این گفتگو نشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری