کد خبر: ۲۶۳۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵
ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شامگاه دوشنبه در یک عملیات تیراندازی در یک ایست بازرسی در کرانه باختری، یک نیروی ارتش کشته شد.

تیراندازی در ایست بازرسی ارتش اسرائیل در کرانه باختری

به گزارش اعتدال، به نقل از عربی ۲۱، در ابتدا منابع عبری اعلام کردند که به نظر می‌رسد تیراندازی از سوی یک خودرو در نزدیکی طولکرم در کرانه باختری صورت گرفته است اما روزنامه «اسرائیل الیوم» به نقل از یک منبع نظامی ناشناس نوشت که صحبت‌ها در مورد تبادل آتش بین نیروهای اسرائیلی است که احتمالاً به دلیل تشخیص اشتباه رخ داده است.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر نیز به نوبه خود گفت: بررسی‌های اولیه نشان می دهد که این یک حمله نیست و شرایط تیراندازی همچنان در حال بررسی است.

گرچه برخی رسانه‌های عبری در ابتدا گزارش کردند هدف گیری از سوی رزمندگان مقاومت فلسطین انجام شده و عوامل حمله از صحنه گریختند اما مسئولان تل‌آویو بعدا گفتند این حمله عملیات مسلحانه نبوده بلکه یک "اشتباه محاسباتی" و تیراندازی به خودی بوده است.

دراین راستا مرکز اطلاع رسانی فلسطین اعلام کرد به رغم ادعاها درباره این که این اتفاق تیراندازی نیروهای خودی بوده، اما به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی قصد سرپوش گذاشتن بر این عملیات به منظور مخفی نگه داشتن شکست امنیتی خود در این منطقه را دارد.

یواو زیتون" خبرنگار روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت هم اعلام کرد که پس از پایان تحقیقات اولیه، مشخص شده که حادثه امشب در نزدیکی طولکرم علمیات تیراندازی نبوده، بلکه حادثه خطرناکی بوده که اجازه انتشار جزئیات آن داده نشده است.

همزمان شمار زیادی از نیروهای ارتش اسرائیل به منطقه اعزام شدند.

شبکه الجزیره هم اعلام کرد که یکی از نظامیان که هدف تیراندازی از سوی نیروی خودی قرار گرفت جان خود را از دست داد و یکی دیگر نیز دچار جراحت شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری