کد خبر: ۲۶۳۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱
خطیب نمازجمعه تهران:
خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به روند مذاکرات رفع تحریم‌ها اظهار کرد: امروز مذاکرات از سوی تیم مجرب، انقلابی و با انگیزه ما در حال انجام است و ما در این مذاکرات تاکید بر ارائه تضمین، رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی داریم.

بر اخذ تضمین‌های لازم، رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی تاکید داریم

به گزارش اعتدال، حجت‌الاسلام سید کاظم صدیقی در نماز جمعه امروز تهران در خطبه اول نماز خود با اشاره به قیام امام حسین (ع) و اهداف ایشان از این قیام گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف قیام سیدالشهدا (ع) مساله امامت بود و تاکید بر این موضوع که جامعه بشری برای رسیدن به سعادت باید بر ولایت و امامت تکیه کند.

وی اضافه کرد: امروز سکولارهای داخلی به تبع بی‌دین‌های خارجی بر این موضوع می‌دمند که مساله ولایت، مساله زمینی است و آسمانی نیست و این ادامه حرکت یزدیان است. آنها از نور و هدایت امامت واهمه دارند. امام خمینی (ره) با الهام از عاشورا و خون‌های پاک جوانان این مرز و بوم بار دیگر موضوع امامت و ولایت را در جامعه زنده کردند و اکنون این موضوع به یک باور در جامعه تبدیل شده و مردم ما ولایت فقیه را حرکتی در مسیر حرکت ائمه می‌دانند و به تعبیر دقیق امام (ره) ولایت فقیه استمرار حرکت انبیا (ع) است.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید براین‌که یکی دیگر از اهداف قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر بود، افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک جریان حیات و زندگی است. مردم و خواص هر دو باید در این راستا حرکت کنند و ما همه مامور حفظ دین در شئونات مختلف زندگی هستیم. دین یک مجموعه است و نمی‌شود گفت یک قسمت از آن از دیگری مهم‌تر است. اسلام یک نظام است و همه احکام اسلام با خون سیدالشهدا (ع) حمایت شده است و امر به معروف و نهی از منکر یک نظارت عمومی و حفاظی برای حفظ احکام اسلامی و دین است.

صدیقی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که مشکلات هرچقدر زیاد باشد قدرت خداوند بالاتر و برتر از حجم مشکلات است، افزود: در قرآن کریم نسخه‌ای برای رفع مشکلات و آسان کردن آنها بیان شده است و آن موضوع تقواست. هر کس تقوا داشته باشد خداوند در مسیر مشکلات به او کمک می‌کند و در مسیر سهولت قرار می‌دهد.

وی با تاکید بر این‌که در ابعاد مختلف زندگی باید تقوا وجود داشته باشد از جمله تقوای حکومتی، مسئولیتی، فرهنگی و ... اظهار کرد: تقوا به طور یقین سختی‌ها را نرم می‌کند افراد باتقوا از سختی‌ها به راحتی عبور می‌کنند و بر سختی‌ها پیروز می‌شوند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در خطبه دوم نمازجمعه در بخشی از صحبت‌های خود به درگیری‌های اخیر نوار غزه و جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین اشاره کرد و گفت: امروز آقای ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در مورد این تحولات بیانات خوبی داشتند و مقاومت توانست صهیونیست‌ها را در این جنگ چند روزه مجبور به سازش و عقب‌نشینی کند.

صدیقی با ارائه گزارشی از جنایت‌های رژیم صهیونیستی اضافه کرد: زمانی اسرائیل در جنگ شش روزه در برابر تمام اعراب توانست به پیروزی برسد و در نهایت غرور قرار گرفت. انقلاب اسلامی پیروز شد، حزب‌الله لبنان متولد شد و در جنگ 33 روزه لبنان افسانه شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی به فضل الهی و با بازوان پرتوان مجاهدین حزب‌الله باطل شد. در جنگ اخیر نیز با آنکه تمام نیروهای مقاومت در میدان حضور نداشتند، جهاد اسلامی در غزه صدها موشک و راکت پرتاب کرد و مزدوران صهیونیست را مجبور کرد که به لانه‌های خود پناه ببرند و مجبور به سازش و آتش‌بس شدند و این نشان‌دهنده توجه و کمک خداوند به کسانی است که در مسیر خدا جهاد می‌کنند.این اتفاقات در ایام عاشورا رخ داد که پیام خاص خود را دارد.

امام جمعه موقت تهران همچنین به پرتاب ماهواره خیام اشاره و افزود: ارسال این ماهواره جزو دستاوردهای جدید علمی کشور بود این ماهواره با همکاری روسیه به فضا پرتاب شد و اکنون داده‌های خود را به پایگاه ایرانی مخابره می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات رفع تحریم‌ها و با تاکید بر این‌که ایران همچنان به تعهدات خود عمل می‌کند و از سوی طرف‌های مقابل بدعهدی صورت گرفته است، تصریح کرد: در حال حاضر ایران با یک تیم مجرب، انقلابی و با انگیزه مذاکرات را ادامه می‌دهند ما بر موضوع اخذ تضمین‌های لازم، رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی تاکید داریم و در صورتی که این موارد محقق شود آنوقت تیم مذاکره کننده ما به مردم می‌گوید که با ایستادگی و اقتدار شما تحریم‌ها برطرف شد و گشایش‌هایی در ابعاد جدید ایجاد شد.

صدیقی با بیان این‌که در مسیر پیش‌برد اهداف کشور هوشیاری، امیدواری، توکل، اتحاد، ولایت‌مداری و باور به ولایت فقیه بسیار مهم است، اظهار کرد: مردم نیز باید در صحنه حضور داشته باشند و دولت را در رفع مشکلات یاری کند و کمک کند که نقص‌ها و نواقص رفع شود و انتقاداتی که مطرح می‌شود نیز باید سازنده باشد.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان این‌که دشمنان در جبهه‌های مختلف با ما جنگ دارند و یکی از ابزار آنها در راستای پیشبرد این جنگ شایعه‌پراکنی و دروغ است، افزود: آنها در راستای پیشبرد این هدف با استفاده از شبکه‌های اجتماعی تلاش می‌کنند آبروی افراد را ببرند می‌خواهند دروغ و شایعه را به خود مردم بدهند به نحوی که مردم احساس فشار کنند.

وی ادامه داد: در همین رابطه مقابله با این شایعه‌پراکنی‌ها، دروغ‌پردازی‌ها، تهمت‌زدن‌ها که در راستای برهم زدن اتحاد، وحدت و اعتماد عمومی کشور است بسیار مهم است.

صدیقی در بخش پایانی صحبت‌های خود تصریح کرد: علی‌رغم تلاش‌های دشمنان حضور مردم در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی از نظر کمی و کیفی عظیم بود مردم هم در غدیر و هم در عزاداری‌ها حضور فعالی داشتند و این مردم به برکت خون امام حسین (ع) ان‌شاءالله ایستاده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری