کد خبر: ۲۶۳۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
حساس‌ترین بازی هفته نخست رقابت‌های لیگ برتر بیست‌و‌دوم جدال تیم‌های استقلال و سپاهان در ورزشگاه آزادی است که قرار است جمعه از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه برگزار شود.

روز و ساعت بازی فوتبال استقلال و سپاهان

حساس‌ترین بازی هفته نخست رقابت‌های لیگ برتر بیست‌و‌دوم جدال تیم‌های استقلال و سپاهان در ورزشگاه آزادی است که قرار است جمعه از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه برگزار شود. ناگفته پیداست که این بازی تقابل دو تیم مدعی برای کسب قهرمانی است. استقلال البته در دیدار‌های هفته نخستی که میزبان بوده، هرگز باختی نداشته و از ۱۲ باری که پذیرای رقبایش بوده ۹ برد و سه تساوی کسب کرده است. این بدان معنی است که اگر در بر روی همان پاشنه تکراری برای استقلال بچرخد، آن‌ها شکستی در هفته اول نخواهند داشت. البته که در کل آمار استقلال در هفته‌های اول ادوار لیگ برتر بد نبوده است. آن‌ها ۱۳ برد، شش مساوی و دو باخت را تجربه کرده‌اند و صاحب ۴۵ امتیاز از ۶۳ امتیاز ممکن شده‌اند. یعنی به عبارتی دیگر این تیم ۷۱ درصد امتیازات را به خود اختصاص داده است.

با‌این‌حال وقتی پای رقابت با سپاهان در میان باشد، نمی‌توان همه‌چیز را در آمار خلاصه کرد و از کنار جذابیت‌های این دیدار عبور کرد. این بازی در شرایطی برگزار می‌شود که در فصل گذشته و البته نقل‌و‌انتقالات تابستانی همین فصل یکی، دو مهره دو تیم جابه‌جا شده که مچ‌اندازی امروز آن‌ها بسیار جالب توجه است؛ اولین آن‌ها رشید مظاهری است. دروازه‌بان سابق استقلال خیلی زود دوباره به تیم سابقش رسید. با اینکه این‌بار فرهاد مجیدی روی نیمکت نیست، اما به‌هر‌حال این دیدار برای او اتفاق ویژه‌ای است. مظاهری قطعا علاقه داشت در این بازی رودرروی سپاهان قرار بگیرد نه درون دروازه این تیم، اما سرنوشت چیز دیگری را برای او رقم زده است. با وجود اینکه او مجبور به جدایی از استقلال شد، اما مصاحبه‌ها و کری‌هایش بعد از پوشیدن پیراهن سپاهان حسابی هواداران را ناراحت کرد. به همین دلیل او هم یک دیدار حساس را مقابل تیم سابقش خواهد داشت. شاید مهم‌تر از رشید، محمد دانشگر باشد، چون قطعا شوکه‌کننده‌ترین خبر نقل‌وانتقالات برای استقلالی‌ها، حضور دانشگر در اصفهان بود. قطعا یکی از بازیکنانی که فشار زیادی در این بازی متحمل خواهد شد، محمد دانشگر است. در آن سوی میدان هم بازار درخشش بازیکنان سابق داغ است.

سجاد شهباززاده در خط حمله آبی‌ها به تیم سابقش بازگشته که باید با تیم سابقش بازی کند! مهاجم سپاهان در زمان محرم نویدکیا نیمکت‌نشینی را هم تجربه کرد، اما شاید اگر می‌ماند، باز هم به بازیکن فیکس مورایس تبدیل می‌شد. با‌این‌حال او تهران را به اصفهان و استقلال را به پرسپولیس ترجیح داد تا با پیراهن آبی در این بازی به میدان برود. این بازی البته یک چهره ویژه هم دارد که نه پیش‌تر استقلالی بوده و نه سپاهانی: رامین رضاییان؛ حضور او به‌عنوان بازیکن سابق پرسپولیس مقابل استقلال جذابیت‌های خودش را دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری