کد خبر: ۲۶۳۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹
بررسی‌ها نشان می‌دهد دو مرکز با نام ایفمارک در کشور وجود دارد که به ارائه خدمات تست پزشکی ورزشی می‌پردازند و فقط حرف انگلیسی‌ آخر آن‌ها متفاوت است.

ایفمارک با «C» یا «K»!

به گزارش اعتدال، در روزهای اخیر سوالاتی درباره نحوه فعالیت مرکز پزشکی "ایفمارک" مطرح شده است. در این زمینه ایسنا تلاش کرد تا با بررسی ابهام‌های موجود، به دلایل فعالیت انحصاری این مجموعه در فوتبال بپردازد. در همین راستا سازمان لیگ فوتبال ایران با انتشار بیانیه‌ای رسما اعلام کرد ایفمارک متعلق به این سازمان است و حسابداری این مجموعه هم بر عهده سازمان لیگ است؛ اما سازمان لیگ مالک کدام ایفمارک است؟

در حال حاضر مجموعه‌ای در مرکز ملی فوتبال با عنوان انگلیسی “IFMARC” فعالیت می‌کند که پیش از آغاز فصل، بازیکنان تیم‌های لیگ برتری و لیگ یک ملزم هستند با حضور در این مرکز به انجام تست‌های پزشکی بپردازند. این مجموعه در سال ۱۳۹۴ با حضور وزیر ورزش وقت و رییس فدراسیون فوتبال افتتاح و معرفی شد.

ایفمارک با «C» یا «K»!

مراسم افتتاح IFMARC با حضور محمود گودرزی، وزیر پیشین ورزش
به موازات این مرکز پزشکی، مجموعه‌ای هم در یکی از مراکز تجاری تهران با نام “IFMARK” فعالیت می‌کند که دقیقا به انجام تست‌های پزشکی می‌پردازد اما با این تفاوت که در پایان نام ایفمارک به جای حرف “C” از “K” استفاده کرده است.

ایفمارک با «C» یا «K»!

امضای قرارداد مددی، مدیرعامل پیشین استقلال در IFMARK
به این ترتیب در حال حاضر دو مرکز پزشکی با نام فارسی "ایفمارک" و نام انگلیسی متفاوت IFMARC و IFMARK در حال فعالیت هستند که یکی از آن‌ها مجوز فیفا را دارد و دیگری احتمالا مجوز فیفا ندارد. البته پیگیری‌های خبرنگار ایسنا نشان می‌دهد مدیر هر دو مرکز یک نفر است اما با توجه به تفاوت نوشتاری اسم دو مرکز، احتمالا با دو مجموعه متفاوت رو به رو هستیم که به فعالیت‌های اقتصادی در حوزه تست‌های پزشکی ورزشی می‌پردازند.

سازمان لیگ فوتبال ایران مدعی مالکیت ایفمارک شده است اما این سازمان که هیچ توضیحی درباره فعالیت‌های اقتصادی و درآمدهای این مرکز نکرده است، حالا باید بگوید دقیقا مالک کدام ایفمارک است و مسئولیت کدام مجموعه را بر عهده دارد؟ ایفمارکی که به “C” ختم می‌شود و در مرکز ملی فوتبال است و یا ایفمارکی که به “K” می‌رسد و در یک مرکز تجاری فعالیت دارد؟

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری