کد خبر: ۲۶۳۰۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
خرید کتاب کودک یکی از دغدغه های والدین است که سوال های بسیار زیادی درباره آن دارند. در این گزارش میخواهیم به برخی از مهم ترین آنها پاسخ دهیم.

خرید کتاب کودک یکی از دغدغه های والدین است که سوال های بسیار زیادی درباره آن دارند و در این گزارش میخواهیم به برخی از مهم ترین آنها پاسخ دهیم. در نظر داشته باشید که برای خرید کتاب های کودکانه، راه های زیادی است، شما میتوانید برای خرید کتاب کودک از عمو کتابی و یا سایت دیجی کالا و یا سایت هدهد و حتی صفحاتی که در اینستاگرام فعالیت میکنند اقدام کنید اما پیش از آن توصیه میکنیم این مطلب را مطالعه کنید تا بتوانید خرید بهتری داشته باشید.

7 نکته مهم از زبان عمو کتابی برای خرید کتاب کودک و نوجوان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال و به نقل از عمو کتابی پر تکرار ترین سوالات والدین درباره خرید کتاب های کودکانه به نقل زیر است:

  • از چه سنی برای کودک خود کتاب بخریم؟
  • از چه سنی برای فرزندمان کتاب بخوانیم؟
  • بهترین ناشران کتاب کودک کدامند؟
  • آیا در انتخاب کتاب کودک محدودیت هایی وجود دارد؟
  • آیا باید هر روز برای فرزندانمان کتاب بخوانیم؟
  • مهم ترین ملاک های انتخاب و خرید کتاب های کودکانه از فروشگاه های اینترنتی چیست؟
  • آیا محتوای کتب، بررسی میشوند؟ و ...

در ادامه این مطلب به این سوالات پاسخ میدهیم تا بتوانید با دید و نگرش بازتری به حوزه کتاب های کودک بنگرید.

از چه سنی برای کودک خود کتاب بخریم؟ از چه سنی برایش کتاب بخوانیم؟ 

این سوال متداول ترین سوالی است که از کارشناسان حوزه کتاب پرسیده میشود. به گفته متخصصان، تربیت کودک پیش از اقدام به فرزندآوری شروع میشود، لذا پدر و مادر ابتدا باید خود کتابخوان باشند و حتی اگر در زمان بارداری نیز برای کودک کتاب های کودکانه بخوانند، میتواند بسیار موثر باشد. لذا هیچ محدودیتی درباره زمان آغاز کتابخوانی وجود ندارد و به قولی، کتاب همیشه خوب است. پیش از بارداری، دوران بارداری و پس از تولد، کتاب را مونس خود و کودکتان بدانید. البته مهم است که آن کتاب برای بازه سنی کودک شما مناسب باشد که در ادامه به این مورد نیز میپردازیم.

چه محدودیت هایی برای انتخاب کتاب برای کودکان وجود دارد؟

یکی از محدودیت های مهم در انتخاب کتاب، جنس جلد کتاب و صفحه های آن است، در سنینی که کودک ممکن است کتاب را در دهانش بگذارد یا تلاش کند آن را پاره کند، بهتر است کتاب هایی برای کودک خریداری شود که به سادگی قابل پاره شدن نباشند و همچنین اگر کودک آن را در دهانش گذاشت، برایش خطرناک نباشد. این روزها حتی کتاب هایی تولید میشوند که کودک میتواند همراه خودش به حمام ببرد لذا از لحاظ جنس کتاب، تنوع زیادی وجود دارد. محدودیت دوم، محدودیت موضوعی است که به صورت محدودیت سنی نیز درآمده است. موضوعاتی که برای یک کودک 3 ساله مناسب است با موضوعات مناسب کودک 7 ساله بسیار متفاوت هستند، زیرا مفاهیمی که برای یک کودک در سن 3 سالگی مطرح میشود نمیتواند به پیچیدگی موضوعات کتاب های مخصوص کودکانه 7 ساله باشد. از این رو باید در هنگام خرید به رده بندی های سنی روی جلد کتاب دقت کرد و کتابی را خرید که وقت خواندنش برای کودک رسیده باشد.

از چه انتشاراتی خرید کنیم؟

در کشور ما انتشارات های خوبی در حوزه کتاب کودک فعالیت میکنند به نحوی که فرقی ندارد چند سال است این انتشارات فعال است، اکثر آنها تلاش کرده اند که بالاترین کیفیت محتوا و چاپ را به مخاطب خود عرضه کنند. ناشرانی مانند افق، نردبان، مهرسا، پرتقال، نشر طلایی، هوپا، با فرزندان، قدیانی و ... جزو لیست بهترین انتشارات های کتاب کودک هستند که کتاب های متنوعی از انواع کتاب قصه و داستان تا کتاب های کار و آموزشی را چاپ کرده اند.

7 نکته مهم از زبان عمو کتابی برای خرید کتاب کودک و نوجوان

آیا باید هر روز برای فرزندانمان کتاب بخوانیم؟

یکی از ارکان مهم در کتابخوان بارآوردن یک کودک این است که سعی کنیم هر روز و در هر مکانی برایش کتاب بخوانیم تا اهمیت کتاب و کتابخوانی ملکه ذهنش شود. حتی داشتن کتابخانه مخصوص کتاب های فرزندتان، باعث میشود او با شوق زیادی شما را به سمت خرید کتاب کودک سوق دهد و از شما بخواهد برایش کتاب بخوانید. کتاب خوان بار آمدن کودک فواید بسیاری دارد که در این مقاله نمی گنجد اما باید حتما جزو اهدافتان باشد.

آیا محتوای کتب، بررسی میشوند؟

نظارت شدیدی هم از جانب نهادهای مربوطه و هم از جانب فروشندگان معتبر کتاب بر روی محتوای ارائه شده برای کودکان است اما همواره خودتان باید محتوای کتاب را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید نمایید زیرا محتوا مهم ترین نکته است.

مهم ترین ملاک های انتخاب و خرید کتاب های کودکانه از فروشگاه های اینترنتی چیست؟

همانطور که در بالا گفتیم، مهم ترین نکته در خرید کتاب، کیفیت محتوای آن است. با توجه به اینکه والدین از محتوای اکثر کتاب هایی که میخرند، بی خبر هستند، اینکه فروشگاه اینترنتی به خوبی بتواند اطلاعات کافی در اختیار والدین قرار دهد نکته مهمی است. به طور مثال در فروشگاه اینترنتی کتاب کودک و نوجوان عمو کتابی https://amooketabi.ir  ذکر شده است که محتوای کتاب کودک توسط کارشناسان مجموعه تضمین شده است ولی باز هم به طور کامل، هم به صورت متنی، هم تصویری و هم ویدیویی، همه کتاب ها برای والدین توضیح داده شده اند که میتواند انتخاب را بسیار آسان کند. همچنین بسیاری از فروشگاه های کتاب کودکانه مانند کتابک، کتاب هدهد یا عمو کتابی، مشاوره رایگان آنلاین خرید کتاب دارند و والدین را در انتخاب راهنمایی میکنند. درست است که سوالات بسیاری در این باره در ذهن والدین است اما تلاش کردیم تا به نحو احسن، به این سوالات پاسخ دهیم. اگر سوالی مدنظر شماست در کامنت با ما در میان بگذارید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری