کد خبر: ۲۶۲۹۵۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با همتای روسی خود تاکید کرد با امضای اسناد همکاری بین ایران و روسیه، همکاری‌های دوجانبه در حوزه «ارتباطات و فناوری اطلاعات» توسعه می‌یابد.

حضور شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در روسیه

به گزارش اعتدال به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور، پس از مذاکره و رایزنی با همتای روسی و امضای چند سند همکاری در زمینه فناوری ارتباطات و مخابرات، از توسعه همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد. گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمند ایرانی از این به بعد حضور فعالی در بازار روسیه خواهند داشت.

وی با بیان اینکه نشست‌های مجازی بین شرکت‌های ایرانی و روسی، به منظور شناسایی نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های دو کشور، از دو ماه پیش آغاز شده بود، افزود: ۱۸ شرکت توانمند ایرانی از سه روز پیش در مسکو حضور دارند و در نشست‌های رو در رو با شرکت‌های متناظر روسی، به تفاهم‌های بسیار خوبی دست پیدا کردند.

حضور شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در روسیه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در حاشیه مذاکره با وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه چهار سند همکاری بین شرکت‌های ایرانی و روسی و یک سند نیز بین دو وزارتخانه به امضا رسید.

زارع‌پور گفت: با امضا این اسناد، زمینه برای تعمیق و توسعه هرچه بیشتر همکاری‌های بین دو کشور در حوزه ارتباطات، مخابرات، نرم‌افزار، سخت‌افزار و توسعه خدمات دیجیتال فراهم شد و از این پس شرکت‌های ایرانی حضور موثری در بازارهای روسیه خواهند داشت.

وزیر ارتباطات تاکید کرد که بازارسازی برای محصولات و تجهیزات ایرانی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از راهبردهای مهم وزارت ارتباطات است که به صورت جدی پیگیری می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری