کد خبر: ۲۶۲۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
معاون دبیرکل حزب الله گفت: مطمئن نیستیم که به سمت جنگ می‌رویم. شاید هدف قرار گرفتن موضعی و پاسخی مناسب به آن را شاهد باشیم. این امر به پاسخ اسرائیل مرتبط است که ممکن است روند امور را به طور تدریجی به جنگ سوق دهد.

سید حسن نصرالله: مطمئن نیستیم که به سمت جنگ می‌رویم

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که اگر لبنان به حق خود درباره بهره برداری از منابع و ثروت‌هایش نرسید، رژیم صهیونیستی هم نخواهد توانست نفتی استخراج کند.

به گزارش اعتدال به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در دیدار سالیانه عاشورایی سالانه با شماری از خطیبان و مرثیه سرایان تاکید کرد که مقاومت در لبنان «به لحظه تاریخی برای نجات لبنان پایبند است».

وی بر این معادله تاکید کرد که اگر لبنان حق خود را نگیرد، رژیم صهیونیستی نخواهد توانست نفتی (از سراسر اراضی اشغالی فلسطین) استخراج کند.

معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد که جنگ حتمی نیست «و مطمئن نیستیم که به سمت جنگ می‌رویم. شاید هدف قرار گرفتن موضعی و پاسخی مناسب به آن را شاهد باشیم. این امر به پاسخ اسرائیل مرتبط است که ممکن است روند امور را به طور تدریجی به جنگ سوق دهد. اما در مقابل، ممکن هست که اسرائیل حتی بدون جنگ هم (به خواست لبنان) تن دهد.»

وی افزود: ممکن است که به سمت جنگ برویم و ممکن است نه. تمایل نداریم که جبهه‌ای (برای جنگ) را باز کنیم. فقط حقوق خود را می‌خواهیم. سقف را بالا می‌بریم تا آمریکا و اسرائیل تن دهند، زیرا مسیر فروپاشی در لبنان ادامه دارد. اگر راهکار از نظر برخی تسلیم شدن هست، ما این امر را به هیچ وجه قبول نمی‌کنیم…تاکنون میانجیگر آمریکایی در مذاکرات ترسیم مرز‌ها (بین لبنان و فلسطین اشغالی) پاسخ واضحی نداده است؛ با وجود اینکه لبنان امتیاز‌های زیادی داده است. حداقل چیزی که لبنان می‌خواهد بدست نیامده است.

دبیرکل حزب الله افزود: امیدواریم که یک گلوله یا موشک شلیک نکنیم و دشمن تن دهد. منتظر تحولات هستیم و برای هر چیزی آمادگی داریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری