کد خبر: ۲۶۲۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲
پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱ نشان می‌دهد آسمان آفتابی است و حداکثر دما ۳۷ درجه و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود. روند افزایشی دمای هوا نیز تا روز جمعه ادامه دارد.

 
 امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست و شش درجه به مرور و در طول روز به سی و شش درجه می‌رسد.

به گزارش اعتدال؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز‌های آینده آسمان تهران آفتابی خواهد بود.

 

آسمان تهران فردا (۲۹ تیرماه) آفتابی با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۳۰ تیرماه) نیز آفتابی با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و برای روز جمعه (۳۱ تیرماه) آفتابی با حداقل دمای ۲۷ درجه و با حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، استان تهران طی سه روز آینده دارای آسمانی صاف تا کمی ابری و در بعضی از ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی شده است.

در نواحی جنوبی استان گاهی وزش باد نسبتا شدید با احتمال گرد و خاک موقت انتظار می‌رود. تا پایان هفته نیز افزایش نسبی دما در بیشتر نواحی استان ادامه دارد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

آب و هوای کشور

وضعیت آلودگی هوای تهران؛ تداوم هوای «قابل قبول»

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم‌اکنون (۲۸ تیرماه) کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل‌ قبول قرار دارد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران آلاینده شاخص، هم‌ اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۵ و کیفیت هوا قابل‌قبول است.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۲۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط «ناسالم برای گروه‌های حساس» قرار داشت.

کیفیت هوای پایتخت از ساعت ۲۰ شب گذشته در شرایط قابل قبول قرار گرفته و این وضعیت تاکنون ادامه داشته است.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور تا چند روز آینده

در اکثر مناطق کشور جوی آرام و پایدار استقرار خواهد داشت. چهارشنبه علاوه بر جنوب سیستان وبلوچستان، شرق هرمزگان در ارتفاعات کرمان نیز در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود.

 

در اواخر وقت در گیلان و مازندران ابرناکی و بارش خفیف و پراکنده و کاهش نسبی دما انتظار می‌رود. پنجشنبه در اردبیل و سواحل شمالی ابرناکی، بارش پراکنده همراه با کاهش نسبی دما و وزش باد رخ می‌دهد.

در ارتفاعات کرمان و شمال هرمزگان نیز در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعدوبرق دور از انتظار نیست. طی سه روز آینده در شهر‌های مرزی واقع در غرب و جنوب غرب کشور نیز آسمانی غبار آلود همراه با کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

جمعه در شرق مازندران و گلستان و همچنین در ارتفاعات هرمزگان و جنوب کرمان رگبار پراکنده رخ می‌دهد و در سایر مناطق جوی آرام و پایدار حاکم است.

آب و هوای کشور

شنبه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل و در سواحل شمالی کشور ابرناکی و بارش پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود و ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط واقع در ارتفاعات هرمزگان، جنوب کرمان و در جنوب سیستان وبلوچستان رگبارورعد برق گاهی وزش باد شدید رخ می‌دهد.

طی این پنج روز در شهر‌های مرزی واقع در شمال شرق و شرق کشور وزش باد و خیزش گردوخاک پدیده حاکم است. دریای عمان نیز در این مدت مواج است. از بعد از ظهر چهارشنبه تا یکشنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی به سواحل دریای خزر روند کاهش نسبی دما در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی حاکم می‌شود و دریای خزر نیز در این مدت مواج خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری