کد خبر: ۲۶۲۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹
کربی در مصاحبه با شبکه «نیوز نِیشِن»، مدعی شد: ایران باید با توافق پیشنهادی [آمریکا و اروپا]موافقت کند، اما تمایلی به این کار نشان نداده است. مذاکرات توافق هسته‌ای [در وین]کامل شده و توافق روی میز وجود دارد.

مقام آمریکایی: ایران به برجام بازنگردد، فشار‌ها ادامه می‌یابد

هماهنگ‌کننده ارتباطات استراتژیک در شورای امنیت ملی کاخ سفید تهدید کرد اگر ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای بازنگردد، واشنگتن به اعمال فشار‌ها بر تهران ادامه خواهد داد.

به گزارش اعتدال، علی‌رغم تاکید مقامات جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه تهران از توافق هسته‌ای خارج نشده بلکه واشنگتن است که ابتدا باید خروج خود از برجام را جبران کند، اما مسئولان آمریکایی همچنان به ادعای خود مبنی بر لزوم بازگشت ایران به پایبندی به توافق اصرار دارند.

«جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات استراتژیک در شورای امنیت ملی کاخ سفید بامداد سه‌شنبه تهدید کرد اگر ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای بازنگردد، واشنگتن به اعمال فشار‌ها بر تهران ادامه خواهد داد.

کربی در مصاحبه با شبکه «نیوز نِیشِن»، مدعی شد: «ایران باید با توافق پیشنهادی [آمریکا و اروپا]موافقت کند، اما تمایلی به این کار نشان نداده است. مذاکرات توافق هسته‌ای [در وین]کامل شده و توافق روی میز وجود دارد».

وی همچنین با جالب توصیف کردن سفر «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به تهران بعد از سفر «جو بایدن» همتای آمریکایی به غرب آسیا، ادعا کرد: «این سفر نشان می‌دهد که ایران و روسیه چقدر از جامعه بین‌المللی منزوی شده‌اند».

این مقام آمریکایی در گفتگو با «کِلی مِیِر» مجری این شبکه، گفت پوتین اکنون باید برای به‌دست آوردن توانمندی‌های نظامی پیشرفته‌ای مانند پهپاد به ایران برود و البته باید دید که چه تعداد خریداری کرده و با آن‌ها چه خواهد کرد.

کربی با ادعای اینکه تمایل روسیه برای خرید پهپاد از ایران، فشاری که پوتین در «پایگاه صنعت دفاعی خودش» با آن مواجه است را نشان می‌دهد، اظهار داشت: «مهم نیست که آن‌ها (روسیه) چه چیزی می‌خرند سوال اینجاست که آیا این کار، جریان جنگ [اوکراین]را تغییر می‌دهد یا اینکه به او (پوتین) مقداری برتری می‌دهد».

وی همچنین اذعان کرد که آمریکایی‌ها نگران آنچه که روسیه ممکن است از ایران دریافت کند، هستند و مباحثات بین تهران و مسکو را نادیده نمی‌گیرند.

هماهنگ‌کننده ارتباطات استراتژیک در شورای امنیت ملی کاخ سفید، اما افزود که این امر، ارسال سلاح به اوکراین برای دفاع از خود را برای آمریکا و متحدانش مهمتر می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری