کد خبر: ۲۶۲۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰
امروزه تعداد افرادی که شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اند رو به افزایش است، اما نکته‌ای که وجود دارد و به یک دغدغه برای افراد تبدیل شده، این است که یادگیری گرامر زبان انگلیسی بهتر خواهد بود یا یادگیری مکالمه زبان انگلیسی؟

حال از آنجایی که این سوال به یکی از دغدغه‌های اساسی تبدیل شده، در ادامه متن به آن می‌پردازیم تا بتوانید بهترین جواب را برای این سوال پیدا کنید.

زبان انگلیسی

آیا می‌توان زبان انگلیسی را بدون گرامر یاد گرفت؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که چنین چیزی ممکن نیست، زیرا برای صحبت کردن لازم است که از نکات گرامری استفاده کنید. حال اگر شما افرادی را می‌شناسید که ادعا می‌کنند بدون یادگیری گرامر توانسته‌اند زبان انگلیسی را به‌طورکامل یاد بگیرند، باید گفت چنین چیزی نیست و آن افراد خواسته یا ناخواسته از نکات گرامری در طول صحبت خود استفاده خواهند کرد.

اگر بخواهیم به بررسی چیستی گرامر زبان انگلیسی بپردازیم، باید بگوییم که گرامر در حقیقت علمی است که به شما آموزش می‌دهد چطور کلمات را کنار یکدیگر قرار دهید تا آن‌ها کنار هم و در یک جمله، معنای درستی را به شنونده یا خواننده القا کنند. حال اگر زبان‌آموز از اصول گرامری مطلع نباشد، چه می‌شود؟ مسلما نمی‌تواند از کلمات به‌درستی برای بیان منظور خود استفاده کند.

ندانستن گرامر زبان انگلیسی تنها بر جمله‌سازی شما تاثیر منفی ندارد، بلکه اگر شما نکات گرامری را ندانید، نمی‌توانید جملاتی که می‌شنوید را نیز به‌درستی درک کنید. بسیاری از افراد گمان می‌کنند که اگر تعداد زیادی لغت بدانند، می‌توانند هر مطلبی که می‌شنوند یا می‌خوانند را متوجه شوند، اما باید گفت این چنین نیست و درک مطالب به علم گرامر زبان انگلیسی بسیار وابسته است، به‌طوری‌که اگر اصول آن را ندانید، نمی‌توانید به‌هیچ‌وجه معنی درست آن را متوجه شوید.

مسیر یادگیری گرامر انگلیسی را کوتاه کنید!

اگر تصمیم به آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته دارید، نباید از گرامر زبان انگلیسی غافل شوید، زیرا بدون نکات و اصول آن نمی‌توانید منظور خود را به دیگران برسانید یا منظور آن‌ها را متوجه شوید. علاوه‌براین دو مورد، قواعد گرامری کمک می‌کنند که شما با سرعت بیشتری مطالب را یاد بگیرید و از آن‌ها استفاده کنید.

البته پیشنهادی که وجود دارد، این است که خیلی خودتان را درگیر گرامر زبان انگلیسی نکنید و در کنار مکالمه انگلیسی آن را پیش ببرید. درحقیقت شما باید ساده‌ترین و راحت‌ترین راه‌ها را برای یادگیری گرامر انتخاب کنید و فکر نکنید که گرامر خیلی موضوع سخت و غیرقابل‌فهمی است، زیرا اگر شما چنین دیدگاهی داشته باشید، نمی‌توانید هیچ نکته‌ای از گرامر را یاد بگیرید.

همچنین پافشاری بر نکات گرامری، سرعت شما را برای مکالمه کم خواهد کرد، زیرا دائما باید در ذهنتان این نکات را کنار هم قرار دهید که این موضوع در سرعت مکالمه تاثیر خواهد داشت.

مکالمه زبان انگلیسی

مهارت مکالمه زبان انگلیسی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که زبان‌آموزان باید به آن توجه داشته باشند. برای رسیدن به این مهارت، باید تعداد لغت بالایی را یاد گرفت، اما برای بسیاری از زبان‌آموزان یادگیری لغت سخت است و آن‌ها پس از گذشت چند روز لغاتی که یاد گرفته‌اند را فراموش می‌کنند.

در رابطه با این موضوع باید گفت روش‌های مختلفی برای یادگیری لغات انگلیسی وجود دارد که شما باید آن‌ها را امتحان کنید تا متوجه شوید که کدام یک از این روش‌ها بهتر است. برای مثال بسیاری از افراد برای آنکه بتوانند لغات جدید را یاد بگیرند، باید آن‌ها را در متن بخوانند تا بتوانند معنی آن را به‌خاطر بسپارند، این در حالی است که برخی دیگر از افراد با استفاده از فلش کارت لغات را یاد می‌گیرند.

دایره‌ی لغات انگلیسی را افزایش دهید

همان‌طورکه متوجه شدید، برای مکالمه زبان انگلیسی به لغت بیش از هرچیزی نیاز خواهد بود، از همین رو شما باید دایره‌ی لغات خود را افزایش دهد. حال شاید برای شما سوال پیش آید که چگونه می‌توان دایره‌ی لغات را افزایش داد که در جواب باید گفت خواندن کتاب‌ها، دیدن فیلم یا گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی از بهترین راه‌های یادگیری لغات جدید هستند. همچنین امروزه نرم‌افزارهای مختلفی طراحی شده‌اند که می‌توانند روزانه به شما لغات جدیدی را آموزش دهند و سپس از شما سوالاتی بپرسند تا به‌خوبی لغات جدید را یاد بگیرید.

در نهایت چه باید کرد؟

تابه‌اینجا در رابطه با گرامر زبان انگلیسی و مکالمه زبان انگلیسی صحبت کردیم و متوجه شدیم که هرکدام از آن‌ها اهمیت به‌خصوصی دارند و باید به هردو توجه داشت. همچنین شما باید هدفتان را از یادگیری زبان انگلیسی مشخص کنید، برای مثال اگر تصمیم به شرکت در آزمون آیلتس یا تافل دارید، باید حتما دانش خوبی از گرامر و همچنین لغت داشته باشید، زیرا تعداد سوالات بالایی به این موضوعات اختصاص داده شده است.

حتی اگر هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی تنها دانستن آن نیز باشد، باید به گرامر و مکالمه همزمان توجه داشته باشید. بسیاری از افراد گرامر و مکالمه را در کنار یکدیگر پیش می‌برند، برای مثال مطلبی را مطالعه می‌کنند و در آن مطلب به هرنکته‌ی جدید گرامری و هر لغت جدیدی که برخورد کنند، آن را یاد می‌گیرند.

در نتیجه در پاسخ به سوال یادگیری گرامر بهتر است یا مکالمه باید گفت هردو آن‌ها از ضروری‌ترین موضوعاتی هستند که باید به آن‌ها توجه داشت و نمی‌توان به یکی نسبت به دیگری ارجحیت داد. بنابراین توصیه می‌شود مسیری را برای یادگیری انتخاب کنید که در آن هم به گرامر زبان انگلیسی و هم مکالمه زبان انگلیسی توجه شود.

همچنین نکته مهمی که وجود دارد، این است که هرچه شما دایره‌ لغت ضعیف‌تری داشته باشید، برای یادگیری گرامر مجبور به استفاده از جملات تکراری خواهید شد. این درحالی است که استفاده از مثال‌های مختلف با کلمات متنوع باعث می‌شود شما گرامر با به شکل بهتر یاد بگیرید و برای همیشه آن را به‌خاطر بسپارید. این سبک از آموزش هم در یادگیری لغت و هم در یادگیری گرامر تاثیر مثبت دارد و می‌تواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

جمع‌بندی

پافشاری روی گرامر راه کارسازی نیست و باعث می‌شود که سرعت یادگیری شما کاهش پیدا کند. از طرفی یادگیری لغت به تنهایی نیز فایده‌ای نخواهد داشت، بنابراین شما باید روشی را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کنید که هم گرامر و هم مکالمه را به خوبی یاد بگیرید. در این صورت می‌توانید به‌درستی مکالمه کنید و برای مکالمه خود از کلمات جدید و متنوع کمک بگیرید.

منبع

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری