کد خبر: ۲۶۲۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۵
کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند با ثبت شرکت به فعالیت‌های تجاری خود اعتبار بخشند و با پایبندی به اصول قانون یکه تاز میدان رقابت باشند.

تمامی کسب‌وکارهایی که با آن‌ها آشنایی دارید در دو دسته رسمی و غیر رسمی جای می‌گیرند. کسب‌وکارهای رسمی در واقع آن دسته از مشاغلی هستند که قانون در جریان تمام فعالیت‌های آن‌ها قرار دارد. قطعا زمانی که شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار زیر سایه قانون فعالیت تجاری خود را دنبال می‌کنید، اعتماد به نفس و ثبات بیشتری دارید. مشاغل رسمی به راحتی می‌توانند بر اساس مفادی که قانون برایشان تعیین کرده قرارهای مختلف خود را با سازمان‌های دیگر منعقد ساخته و با یک پشتوانه محکم در مسیر پیشرفت قدم بردارند.

وقتی از ثبت شرکت صحبت کنیم، دقیقا قصد دارید به این هدف مهم برسیم. کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند با ثبت شرکت به فعالیت‌های تجاری خود اعتبار بخشند و با پایبندی به اصول قانون یکه تاز میدان رقابت باشند. ثبت کردن برند فرآیند خاصی دارد و قطعا آگاهی از مراحل آن پروسه ثبتی را برایتان آسان می‌کند.

/ثبت-شرکت/https://elisabt.ir

 

ثبت شرکت الی ثبت

 

ثبت شرکت چیست؟

قبل از هر چیزی بهتر است به تعریف دقیقی از شرکت و اهمیت ثبت آن برسیم. شرکت در واقع به معنای قراردادی مبتنی بر یک فعالیت تجاری و اقتصادی است که در آن چند شخص برای رسیدن به یک هدف واحد تلاش می‌کنند و در نهایت سود حاصل از فعالیت خود را بر اساس سهم هر یک تقسیم می‌کنند. شرکت انواع مختلفی دارد و نوع فعالیت شرکا بر اساس نوع آن مشخص می‌شود. شرکت در لغت به معنای شریک شدن است و بر این مبنا برای تأسیس هر شرکت باید شریک تجاری داشته باشد.‌

اهمیت ثبت شرکت زمانی روشن می‌شود که سهام‌داران آن می‌توانند با اعتماد بیشتر به یک دیگر برای رسیدن به آرمان‌های خود و اهداف مشترکی که دارند، تمام انرژی خود را به کار گیرند و انگیزه بیشتری برای فعالیت داشته باشند. ضمن این که کسب‌وکارهای رسمی مورد اعتماد مردم بوده و اعتبار بیشتری دارند.‌

 

مراحل ثبت شرکت

  • پیش‌تر گفتیم که شرکت چند نوع دارد. در یک دسته‌بندی کلی شرکت‌ها در هفت گروه شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، سهامی عام، شرکت تضامنی، تعاونی و نسبی جای می‌گیرند‌. قبل از هر چیزی باید نوع شرکت خود را مشخص کنید. برای ثبت کردن شرکت نیز باید حداقل دو نفر به عنوان شرکا معرفی شوند‌. این که بدانید شرکت شما در کدام دسته تجاری قرار می‌گیرد، به شما در تهیه مدارک مربوطه کمک می‌کند. میزان سرمایه اولیه شما تأثیر مستقیمی در نوع شرکت تجاری دارد. در قدم اول باید مدارک و اسناد لازم از جمله: کپی مدارک شناسایی اعضای شرکت، مدارکی که عدم سوء پیشینه اعضای شرکت را ثابت کند و مدارک تحصیلی اعضا به اضافه فیش واریز وجه به حساب اداره ثبت شرکت را آماده کرده و تحویل دهید.

 

ثبت برند الی ثبت

 

  • در قدم بعدی باید یک نام تجاری برای شرکت خود انتخاب کنید. نامی که انتخاب می‌کنید، معرف شما است؛ بنابراین باید در انتخاب آن دقت کنید. هرچه اسم شرکت ساده‌تر باشد، بهتر در ذهن مخاطب ثبت شده و جذابیت بیشتری دارد، در آینده کاری شما نیز روند برندسازی را ساده‌تر می‌کند. نامی که انتخاب می‌کنید باید جدید بوده و به کسب‌وکار دیگری اختصاص نداشته باشد. ضمن این باید با حوزه فعالیت شما ارتباط داشته باشد. انتخاب نام تجاری برای شرکت خود بخش مهمی از فرآیند ثبت شرکت است و چند نکته مهم در خصوص آن وجود دارد که باید حتما لحاظ شوند‌ به عنوان مثال اسم پیشنهادی شما باید فارسی و معنادار باشد.
  • پس از این که مدارک تکمیل شده خود را به اداره ثبت تحویل دهید، پرونده شما ثبت شده و باید هزینه‌ مربوط به امور ثبتی را پرداخت کرده و فیش واریزی را به اداره تحویل دهید. پس از آن مدارک شما توسط تیم کارشناسی اداره تأسیس شرکت بررسی شده و بعد از تأیید یک نسخه از اساسنامه با مهر برجسته به شما تحویل داده می‌شود. بررسی و تأیید مدارک کمی زمان‌بر است. در این بین اگر در مدارک یا اسناد مشکل یا کسری وجود داشته باشد، تمام مدارک شما مرجوع خواهد شد و در این بین زمان طلایی شما از دست می‌رود؛ به همین خاطر توصیه می‌شود در تهیه مدارک دقت بیشتری داشته باشید.
  • پس از صدور اساس‌نامه باید آگهی ثبت شرکت خود را در روزنامه رسمی ثبت کردن شرکت‌ها به چاپ برسانید. پس از این مرحله فرآیند ثبتی شما به پایان رسیده و می‌توانید با اطمینان فعالیت تجاری خود را آغاز کنید.

 

راهنمای ثبت شرکت

این روزها بیشتر فرآیندهای ثبت و تأسیس شرکت به صورت آنلاین انجام می‌شود. در روش‌های ثبت آنلاین و سنتی تفاوت خاصی وجود نداشته و مراحل آن یکسان است. تنها تفاوت این روش‌ها این است که در ثبت آنلاین شرکت روند پیشرفت پرونده ثبتی بهتر و سریع‌تر است. اگر در حوزه ثبت و تأسیس شرکت اطلاعاتی ندارید، می‌توانید از مشاورین متخصص در این زمینه کمک بگیرید. هر چند فرآیند ثبت کردن شرکت از گذشته تاکنون تغییر چندانی نداشته و آنچنان سخت و چالش برانگیز نیست؛

اما به هر حال داشتن یک راهنمای متخصص در این حوزه کمک شایانی به صرفه‌جویی در زمان، انرژی و هزینه‌های جاری می‌کند‌. موسسات مشاوره بسیاری در این حوزه خدمات مشاوره را ارائه می‌دهند و شما می‌توانید با کمک آن‌ها موانع و چالش‌ها را در مسیر ثبت کردن شرکت رفع کنید.

 

هزینه ثبت شرکت

ثبت کردن شرکت نیز مانند هر پروسه‌ اداری و قانونی دیگر هزینه‌های جاری خاصی دارد. برای ثبت و تأسیس شرکت باید از همان ابتدای کار و هنگام تهیه مدارک برای گرفتن کپی از مدارک و اسناد تا زمانی که بیشتر حجم کار را پشت‌سر گذاشته و به ارسال فیش پرداخت حق اداره ثبت می‌رسید، باید هزینه کنید. در کل می‌توان گفت این هزینه با توجه به فاکتورهایی از جمله: نوع شرکت، هزینه‌های مربوط به تهیه و تدارک مدارک و اسناد، هزینه چاپ آگهی در روزنامه و هزینه‌های جاری دیگر مشخص می‌شود.

در این بین اگر از یک شرکت مشاوره کمک بگیرید، باید هزینه دریافت خدمات  مشاوره را نیز به هزینه‌‎های جاری خود اضافه کنید. هر چند این هزینه آن چنان هم زیاد و چشمگیر نیست. ناگفته نماند با توجه به افزایش نرخ در تمام بخش‌های کسب‌وکار، هرچه فرآیند ثبت شرکت را به تعویق بیاندازید این هزینه بیشتر می‌شود.‌ از طرفی اگر برای دریافت خدمات مشاوره یک موسسه معتبر را انتخاب کنید، ضمن پیشبرد سریع‌تر خدمات مشاوره، هزینه‌های جاری شما نیز کاهش می‌یابد.

 

ثبت برند

حتما می‌دانید که هر کسب‌وکار با یک نشان تجاری مخصوص شناخته می‌شود. برند در حقیقت همان نشان تجاری یا لوگوی مربوط به کسب‌وکار است. مشاغل مختلف خدمات یا محصولات خود را با یک نشان اختصاصی عرضه می‌کنند تا به وسیله آن محصولاتشان را به جامعه هدف معرفی کرده و از این طریق اعتماد مشتریان هدف را جلب کنند. برند می‌تواند به ایجاد یک تعامل پایدار بین کارفرما و مشتری کمک کرده و فروش کسب‌وکارهای مختلف را چند برابر کند. حتما از اهمیت برند آشنا هستید و به خوبی می‌دانید که این روزها تمام کاربران و حتی خود شما نیز پیرو محصولاتی هستید که مارک‌دار بوده و با برندهای خاصی شناخته می‌شوند.

قطعا با وجود برندهای مختلفی که این روزها با آن‌ها مواجه می‌شوید، ثبت کردن یک برند به شهرت و محبوبیت بیشتر آن کمک بسیاری می‌کند. در مقابل هرچه یک برند محبوب‌تر باشد و مشتری اعتماد بیشتری به آن داشته باشد، رشد و موفقیت صاحب برند نیز تضمین می‌گردد. فرآیند ثبت برند کاملا با ثبت شرکت متفاوت است. ثبت برند نیز به اندازه ثبت کردن شرکت اهمیت دارد و در واقع لازمه رشد کسب‌وکارهای مختلف شناخته می‌شود؛ به همین خاطر بهتر است علاوه بر ثبت کردن شرکت، برند اختصاصی خود را نیز به ثبت برسانید تا با قدرت بیشتری در مسیر تجارت قدم بردارید.

/ثبت-برند/https://elisabt.ir

 

ثبت تغییرات شرکت

گاهی تغییر در هر زمینه‌ای مزیت‌های بسیاری با خود به همراه داشته و به رشد و تعالی شما کمک می‌کند. ممکن است شما به عنوان صاحب یک شرکت برای رسیدن به اهداف تجاری خود به تغییر برخی از  المان‌ها و ساختارهای شرکت نیاز پیدا کنید. از آن‌جا که شرکت‌های ثبتی زیر نظر قانون فعالیت می‌کنند، باید قانون را در جریان تغییرات ایجاد شده قرار دهند. این تغییر می‌تواند تغییر در تعداد شرکاء، میزان سرمایه، تغییر در آدرس، نام شرکت و هر چیز دیگری باشد. مهم آن است که قانون باید در جریان این تغییرات قرار داشته باشد. معمولا برای ثبت تغییرات شرکت یک جلسه مجمع عمومی و عادی برگذار می‌شود و هیئت مدیره ضمن تأیید نوع تغییرات ایجاد شده اظهارنامه آن را به اداره ثبت تحویل می‌دهد.

/ثبت-تغییرات-شرکت/https://elisabt.ir

 

ثبت تغییرات شرکت الی ثبت

 

بهترین شرکت مشاور حقوقی را معرفی کنید

انتخاب یک شرکت مشاوره خوب در روند ثبت و تأسیس شرکت نقش بسیار مهمی دارد. الی ثبت یک شرکت مشاور حقوقی است که خدمات مشاوره ثبت برند، شرکت و تغییرات شرکت و همچنین خدمات رتبه بندی شرکت‌های مشاور و پیمانکار را ارائه می‌دهد. این شرکت با بیش از ۱۵ سال سابقه و پروندهای ثبتی موفق انتخاب ایده‌آلی برای شما می‌باشد. شما می‌توانید برای دریافت خدمات مشاوره در حوزه ثبت برند، ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکت، اخذ رتبه و رتبه‌بندی الی ثبت از طریق لینک زیر وارد سایت شرکت شده و یا با شماره ۰۲۱۲۶۷۱۰۶۴۶ تماس حاصل نمایید.

https://elisabt.ir

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها