کد خبر: ۲۶۲۸۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷
در برخی مواقع ممکن است ماشین های لباسشویی عملکرد درستی از خود نشان ندهند. در این زمان نیاز به بازبینی تخصصی و عیب یابی ماشین های لباسشویی داریم.

یکی از مهمترین وسایل خانه که کاربرد و ضرورت بسیار زیادی دارد ماشین های لباسشویی هستند. استفاده از این تجهیزات نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده و امروز در هر خانه ای ماشین های لباسشویی دیده می شوند. ماشین های لباسشویی مانند همه تجهیزات و لوازم منزل یک دوره استهلاک دارند و بعد از مدتی کارکرد قطعات آنها معیوب شده و عملکرد خود را از دست می دهند.

در برخی مواقع ممکن است ماشین های لباسشویی عملکرد درستی از خود نشان ندهند. در این زمان نیاز به بازبینی تخصصی و عیب یابی ماشین های لباسشویی داریم. این تجهیزات دارای دو اجزای الکتریکی و مکانیکی هستند.

به دلایل مختلف مانند استفاده نادرست و سایر مشکلات فنی ممکن است این دو بخش دچار مشکلاتی شوند. خرابی در اجزای مکانیکی و الکتریکی ماشین های لباسشویی می تواند عملکرد ماشین های لباسشویی را با اختلال مواجه کند.

احتمال خرابی در اجزای مکانیکی ماشین لباسشویی بیشتر از اجزای الکتریکی است. همچنین هزینه تعمیر اجزای مکانیکی نسبت به اجزای الکتریکی کمتر است. در ادامه مطلب در مورد دلایل اصلی خراب شدن  ماشین لباسشویی بخث کرده و به بررسی رایج ترین دلایل می پردازیم.  

روشن نشدن چراغ ماشین های لباسشویی 

در بعضی مواقع ممکن است ماشین های لباسشویی برق داشته باشند اما چراغش روشن نشود. در این هنگام علم خرابی شدن دستگاه می تواند برق نداشتن پریز یا خراب بودن دو شاخه دستگاه باشد.

اگر علت خراب شدن ماشین های لباسشویی این مورد باشد می توانید به راحتی آن را تعمیر یا تعویض کنید. معیوب بودن سیم های رابط و کابل از دیگر دلایل خراب شدن ماشین های لباسشویی است.

در صورت معیوب بودن کابل باید به سرعت آنها را تعویض کنید. همچنین خراب شدن کلید قطع و وصل از دیگر دلایل عملکرد نادرست ماشین های لباسشویی است. در این هنگام برای تعمیر ماشین لباسشویی باید اقدام به بازدید از اتصالات در ترمینال ها کنید.

خراب بودن میکرو سویچ از دیگر دلایل رایج عملکرد نادرست است دستگاه به شمار می رود. اگر این قطعه خراب بود باید اقدام به تعویض آن کنید و برای بازدید آن باید با استفاده از یک اهم متر وضعیت پلاتین های دستگاه را بررسی کنید.

اگر ماشین های لباسشویی برق داشته باشد اما چراغش روشن نباشد می توانید نسبت به خراب بودن موتور تایمر اطمینان حاصل کنید. در صورتی که موتور تایمر عملکرد درستی نداشته باشد باید آن را با یک موتور تایمر نو تعویض کنید. البته ممکن است مشکل خراب شدن چرخ دنده ها باشد

 

بحث در مورد علت آب نگرفتن ماشین لباسشویی

در بعضی مواقع ممکن است ماشین های لباسشویی روشن باشند اما به درستی آب نگیرند آنگاه می توانید این احتمال را بدهید که شیر تغذیه ایراد دارد. در این هنگام باید به بررسی شیر تغذیه پرداخته و اطمینان حاصل کنید که آب شهری قطع نشده باشد. اگر در لوله کشی آب وجود داشته باشد مطمئن شوید که شیر تغذیه خراب است. در این صورت باید شیر تغذیه را تعویض کنید.

کثیف بودن فیلتر ورودی شیر الکتریکی می تواند عملکرد ماشین های لباسشویی را با اختلال مواجه کند. در این هنگام برای رفع مشکل باید فیلتر ورودی الکتریکی را تمیز کنید. خرابی هیدرو استاپ می تواند یکی از علت های خراب شدن ماشین های لباسشویی باشد.

برای رفع مشکل باید پلاتین های مربوط به شیر برقی را بررسی کنید و اگر مشکل رفع نشد اقدام به تعویض هیدروستات کنید. اگر با بررسی این قطعات مشکل پیدا نشد به سراغ موتور تایمر رفته و سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

در واقع خراب شدن تایمر می تواند موجب عملکرد نادرست دستگاه شود. دلایل مختلفی برای خراب شدن ماشین های لباسشویی وجود دارد و ممکن است مشکل در یک قطعه سبب عملکرد نادرست دستگاه شود. عیب یابی و بررسی مشکل ماشین های لباسشویی باید توسط کارشناسان و تعمیرکار ماهر انجام گیردبحث در مورد گرم نشدن آب داخل مخزن 

در بعضی مواقع ممکن است در داخل مخزن آب گرم نشود. خرابی در قطعات موجود در ماشین لباسشویی می تواند سبب علت بروز چنین مشکلاتی شود. به عنوان مثال تنظیم نبودن ترموستات یا خراب بودن ترموستات می تواند یکی از دلایل رایج برای عملکرد نادرست ماشین های لباسشویی به شمار رود. خراب بودن المنت و قطع بودن سیم رابط تایمر به المنت از دیگر دلایل عمده به شمار می رود.

در موارد بعضی مواقع ممکن است لباسشویی آب گیری کند اما موتور عملکرد نادرست داشته باشد. در این مواقع احتمال خراب بودن هیدرو استاد وجود دارد و برای رفع این مشکل باید اقدام به تعویض آن کنید. قطع بودن سیم رابط هیدرواستاتیک و خراب بودن موتور تایمر می تواند سبب بروز چنین مشکلی شود. البته خراب شدن خازن و موتور و سفت بودن تسمه خود به تنهایی از دلایل اصلی هستند.

برای تعمیر و رفع مشکل  ماشین های لباسشویی باید به سراغ افرادی بروید که دارای توانایی و تجربه کافی در تعمیر و تعویض این قطعات هستند. اگر هیچ اطلاعات و دانشی در مورد تعمیر و تعویض قطعات ماشین های لباسشویی ندارید به هیچ عنوان اقدام به تعمیر خودسرانه دستگاه نکنید. سامجی سرویس دارای تعمیرکارانی است که در این حوزه فعالیت می کنند و دارای اطلاعات و دانش روز در مورد ماشین لباسشویی هستند.

 

جمع بندی

در این مطلب در مورد تمام علت های رایج  خراب شدن ماشین لباسشویی بحث کرده و برای رفع مشکل آنها راه حلی ارائه کردیم. عملکرد نادرست ماشین های لباسشویی می تواند سبب مختل شدن زندگی روزانه مان شود. تعمیر ماشین های لباسشویی بسیار مهم است و در صورتی که توسط که تعمیر کار تعمیر نشوند امکان خراب شدن مجدد آن ها وجود دارد.

البته این تمام داستان نیست چرا که اگر عیب یابی ماشین های لباسشویی به درستی انجام نگرد احتمال خراب شدن دیگر اجزا افزایش پیدا می کنند. لذا برای جلوگیری از خراب شدن قطعات دیگر ماشین های لباسشویی باید به سراغ تعمیر کاران ماهر بروید. با بهره مندی از این تعمیرکاران علاوه بر اینکه مشکل دستگاه شما را حل می شود بلکه دیگر نیاز به صرف هزینه های زیادی برای تعمیر مجدد ماشین های لباسشویی پیدا نخواهید کرد.

در سایت سامجی سرویس تعمیرکاران ماهر و کارکشته وجود دارند که می توانند با بررسی و عیب یابی درست ماشین های لباسشویی آن ها را در کم ترین زمان و با کمترین هزینه تعمیر کنندبرای بهره‌مندی از خدمات بهترین تعمیرکاران خبره و ماهر می توانید به سامجی سرویس مراجعه کنید

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری