کد خبر: ۲۶۲۸۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴
یکی از بهترین جنبه های استان سرسبز و پرطرفدار مازندران، وجود شهرها و روستاهای زیبا و بکر در دامنه های سرسبز، رو به آسمان و ابرهای این استان است.

هر وقت اسم سفر به میان می آمد تمام توجه ما به شمال کشور جلب می شد. زمانی که تصمیم به سفر به شمال کشور دارید باید در انتخاب خود دقت زیادی داشته باشید زیرا تعداد جاذبه های گردشگری در این منطقه شما را دچار تردید می کند  چرا که سخنان شما درست است نمی توان از کنار هیچ یک از جاذبه های گردشگری شمال کشور به راحتی گذشت.

شمال کشور با طبیعت بکر خود تقاضای زیادی برای دیدن کردن از سوی گردشگران و طبیعت دوستان دارد و مهم نیست این مسافران در چه شهری هستند  و همین مسئله باعث شده از هر شهری که به این منطق سفر کرده باشید از زیبایی های این منطقه به وجد بیایید.

یکی از بهترین جنبه های استان سرسبز و پرطرفدار مازندران، وجود شهرها و روستاهای زیبا و بکر در دامنه های سرسبز، رو به آسمان و ابرهای این استان است.

با تماشای حجم عظیمی از زیبایی های این منطقه و به ویژه استان مازندران به جرئت می توانیم بگوئیم که جاذبه ها و زیبایی های بی کران ان منطقه در رقابت با جاذبه های سایر مناطق ایران حرف اول را می زند چرا که رضایتمندی تک تک مسافران و گردشگران در سفر به این منطقه این سخن را اثبات می کند.

استان مازندران در عین اینکه دارای مکان طبیعی و طبیعت بکر و زیبا در ارتفاعات رشته کوه های روبه دریا است، دارای مکان های تاریخی و باستانی بسیاری نیز می باشد به گونه ای که تنها اگر تصمیم بگیرید که در زمان سفر خود به شمال و استان مازندران از جاذبه های تاریخی و باستانی این استان دیدن کنید مشکلی در کمبود زمان خواهید داشت.

استان مازندران همانطور که گفته شد از جاذبه های طبیعی، ساحلی، تاریخی، دریایی و بسیاری جاذبه های دیگر برخوردار است که از جمله شهر های پر جاذبه این استان می توان به شهر رامسر و در کنار آن شهر تنکان را نام برد.

شهر های رامسر و تنکابن به دلیل برخورداری از بسیاری جاذبه های گردشگری و طبیعی و دریایی در بین مسافران و گردشگران مناطق شمالی ایران و استان مازندران از طرفداران و خواستاران بسیاری برخوردار بوده و همین دلیل باعث شده تا هر خانواده و فردی در هر یک از تعطیلات سالانه تصمیم به مسافرت به شمال و استان مازندران را بگیرد.

جاذبه-های-دیدنی-رامسر

در ادامه به بررسی جاذبه های گردشگری و طبیعی دو شهر رامسر و تنکابن می پردازیم که هر یک از این شهر ها در ایجاد خدمات و امکانات مسافرتی برای مسافران مانند ایجاد انواع اقامتگاه های دنج و با کیفیت مانند اجاره سوئیت در رامسر و یا اجاره سوئیت در تنکابن را فراهم آورده اند تا در سفر های خود به این شهر ها اقامتگاه های مورد نظر خود را به آسانی و سرعت با بهترین قیمت و کیفیت از طریق سپنجا انتخاب و رزرو کنید.

جاذبه های دیدنی رامسر

استان مازندران از شهر های ساحلی بسیاری برخوردار است که یکی از این شهر ها رامسر زیبا و کنار دریاست که از جنبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است که اگر به پرداختن و معرفی و بررسی هر یک از آنها بپردازیم بدون شک کاری دشوار در پیش داریم.

جنگل دالخانی:

دالان بهشت یا جنگل دالخانی یکی از معروف ترین جنگل ها و سرسبزی های بینهایت زیبای استان مازندران است که دیدن نکردن از این جنگل به معنای هدر رفت عمر محسوب می شود.

موقع دیدن کردن از این جنگل زیبا حتماً از تونل رویایی مه آلود آن و زیبایی بی حد و مرز ان لذت کافی و خاطره ای خوش بیاد خواهید داشت.

در فصل بهار این جنگل بهشت سبز رنگ را به معنای واقعی برای شما تداعی می کند اما باید شاهد زیبای بی حد و حصر جنگل دالخانی در فصل پائیز باشید تا جذابیت خیره کننده آن شما را به دنیایی دیگر وارد کند. بهشتی زرد رنگ که از میان آن مسیری پر شده از مه غلیظ در تمام طول سال شما را به معنای واقعی شوکه خواهد کرد.

در میان این جنگل راهی است که انتهای آن به تنکابن منتهی می شود و در طول این مسیر زیبایی های چشم نواز و فرصت ندادن به تماشای آبی آسمان نظر بسیاری را برای سفر به این جنگل جلب می کند.

پارک جنگلی نمک آبرود:

منطقه جنگلی نمک آبرود با اشغال 200 هکتار از گستره جنگل های مازندران را در بر گرفته است. شما حتما تصمیم به دیدن کردن از فضایی بکر و دیدنی در فضایی دنج و خانوادگی در دل جنگل های جذاب مازندران هستید و پارک جنگلی نمک آبرود  اولین و بهترین گزینه برای شماست.

از خصوصیت های جذب کننده نمک آبرود تله کابین پارک جنگلی نمک آبرود است که شما بوسیله این ویژگی از قلب زیبا و لطیف جنگل های بکر این منطقه عبور می کنید واین یکی از بیاد ماندنی ترین تجربه هایی است یک مسافر می تواند آنرا تجربه کند.

مجموعه گردشگری نمک آبرود با اینکه در فصول اولیه سال اولین و بهترین گزینه در بین تفرجگاه ها برای مسافران به دلیل گردش و تفریح محسوب می شود اما این مجموعه فکر مسافرت و لذت بردن از این زیبایی های بی نهایت توسط مسافران را در فصل های زمستانی را نیز کرده است و در اجرای این امر نیز به بهترین نحو ممکن عمل کرده است.

تله-کابین-نمک-آبرود

منطقه گردشگری نمک آبرود تعداد بسیاری از میهمانان و سفردوستان را در فصل زمستان به خود جذب می کند که تعداد بالایی از این مسافران پایه ثابتان تفریح و گردش در این تفرجگاه هستند.

در فصل زمستان با سفر به جاذبه گردشگری و تفریحی تله کابین نمک آبرود تماشای ابر ها از بالای سفید رنگی جنگل ها بهترین خاطرات و آرامش را برای هر مسافری تداعی می کند.

جاذبه های دیدنی تنکابن

تنکابن نیز در کنار سایر شهر های استان زیبا و پر طبیعت مازندران از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار وده که نام بردن این جاذبه های بکر شهر تنکابن یا شهسوار قدیم زمان زیادی را به خود اختصاص م دهد که در ادامه به معرفی بهترین جاذبه های گردشگری این شهر در کنار جاذبه های دیدنی رامسر می پردازیم.

قلعه مارکوه تنکابن

از ویژگی‌های مهم قلعه مارکوه، شبیه بودن آن به قلعه بابک است. دورنما این قلعه یکی از جذاب ‌ترین ویژگی‌های آن به حساب می ‌آید. قلعه مارکوه یکی از بناهای استراتژیکی است که از بالای آن می‌ توان تصویری زیبا از شمال تا دریا را مشاهده کرد.

تصویر کوه‌های البرز یکی دیگر از دورنماهایی است که از بالای قلعه مشاهده می‌شود. یکی دیگر از مواردی که به بازدید از قلعه و تعداد بازدیدکنندگان آن می‌افزاید قرارگیری چشمه‌های آب گرم این منطقه در کنار قلعه مارکوه است.

جنگل دوهزار:

جنگل دو هزار یکی از دیدنی ترن جنگل های شمال کشور است که در شهر تنکابن قرار دارد. این جنگل با دامنه وسیعی که دارد به کوه سیالان متصل می شود و به همین دلیل در روز های گرم تابستانی از هوایی خنک و دلپذیر برخوردار است.

اگر قصد دیدار از این جنگل را دارید می توانید از رودخانه این جنگل نیز دیدن کنید. ویژگی دیگر این جنگل داشتن مناطق مرتفعی ایست که باعث جذابیت بیش از حد اما مشکلاتی هم چون کاهش سطح اکسیژن را نیز در بر دارد.

جاذبه-های-دیدنی-تنکابن

جنگل سه هزار:

اگر شما قصد سفر کردن به جنگل دو هزار را دارید حتما از جنگل سه هزار نیز دیدن کنید. زیرا این دو جنگل مکمل یدیگر بوده و ویژگی های دیدنی این دو جنگل همدیگر را کامل می کنند.

جنگل سه هزار با دارا بودن آب های معدنی هر ساله گردشگرانی را به خود جذب می کند. گردشگرانی که لذت بردن و درمان بیماری های پوستی و درد های مصلی را یکجا دریافت می کنند. از دیگر جاذبه  های دلپذیر جنگل سه هزار می توان به پارک جنگلی چالدره، غار دانیال، آبشار فرهاد جوی و آب گرم معدنی فلک ده نام برد.

 پارک جنگلی چالدره:

این پارک یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری تنکابن محسوب می‌شود. رودخانه دو هزار در غرب و رودخانه سه هزار در شرق این مجموعه جنگلی قرار دارد. چالدره هم چنین در اطراف خود آثار باستانی، آب انبار و دیگر بناهای تاریخی را داراست. فاصله پارک جنگلی چالدره با آب گرم رامسر، دشت دریاسر و موزه حیات وحش خشکه داران نیز اندک است.

کلام آخر

ما در مطلب بالا به بررسی موضوعاتی مانند جاذبه های و مکان های دیدنی استان مازندران به ویژه شه های پر جاذبه و زیبای رامسر و تنکابن پرداختیم تا در هنگام سفر به این استان و شهر ها بهترین جاذبه ها و مکان های دیدنی آنها را شناخته و با اقامت در بهترین اقامتگاه ها از سوی انتخاب و رزرو از طریق سپنجا از سفر خود بهترین لذت ها را برده باشید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها