کد خبر: ۲۶۲۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸
یکی از ویژگی های اصلی ارزهای رمزنگاری شده این است که توسط هیچ مرجع مرکزی صادر نمی شوند و دولت ها در مدیریت و نگهداری آنها دخالت نمی کنند.

آشنایی با آموزش ارز دیجیتال

آموزش ارز دیجیتال، ارز مجازی، ارز دیجیتال، غیرمتمرکز و مبتنی بر فناوری بلاک چین است. یکی از ویژگی های اصلی ارزهای رمزنگاری شده این است که توسط هیچ مرجع مرکزی صادر نمی شوند و دولت ها در مدیریت و نگهداری آنها دخالت نمی کنند. شاید با محبوب ترین سکه ها یعنی بیت کوین و اتریوم آشنا باشید، اما جالب است بدانید که امروزه بیش از 5000 کد ارز مختلف در گردش است. بسیاری از مردم، مانند سایر بازارهای سرمایه گذاری (بورس، فلزات گرانبها و غیره)، ارزهای دیجیتال را راهی میانبر برای کسب سودهای کلان می دانند. با این حال بد نیست بدانید که ارزهای رمزپایه مبتنی بر سیستمی هستند که امکان پرداخت امن آنلاین را فراهم می کند، بنابراین می توانید از انواع ارزهای دیجیتال برای خرید کالاها و خدمات مختلف استفاده کنید. ارزهای رمزپایه مبتنی بر سیستمی هستند که امکان پرداخت آنلاین امن را فراهم می کند. بنابراین حتی می توانید از انواع مختلف ارزهای دیجیتال برای خرید کالاها و خدمات مختلف استفاده کنید. علاوه بر این، تمام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال با قدرت محاسباتی بسیار بالایی تأیید می‌شوند و در مقایسه با سایر روش‌های سنتی، هزینه تراکنش بسیار پایین است.

 

شناخت ماهیت آموزش ارز دیجیتال

کریپتوکارنسی شکل خاصی از مبحث آموزش ارز دیجیتال بر اساس رمزنگاری است. اکثر ارزهای دیجیتال از بلاک چین برای بهره بردن از ویژگی های کلیدی مانند تمرکززدایی، شفافیت و تغییر ناپذیری استفاده می کنند. ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال به این معنی است که آنها توسط هیچ نهاد، گروه یا سازمانی کنترل نمی شوند. ارزهای رمزنگاری شده را می توان مستقیماً بدون دخالت هیچ واسطه ای در اینترنت برای شخص دیگری ارسال کرد. یعنی نیازی به افتتاح حساب بانکی، استفاده از خدمات بانک ها یا هر سازمان واسطه دیگری برای ارسال ارزهای دیجیتال به یکدیگر نخواهید داشت. ارزهای رمزنگاری شده مانند ریال و دلار، ارزهایی هستند که از طریق مکانیسم های مختلفی ایجاد و توزیع می شوند. فرآیند ایجاد برخی از این ارزها مانند بیت کوین توسط ماینینگ انجام می شود و برای برخی دیگر، تمامی سکه ها از قبل در شبکه استخراج شده اند. ارزهای دیجیتال بر اساس فناوری دفتر کل توزیع شده ساخته شده اند که یکی از محصولات اصلی آن فناوری بلاک چین است. بلاک چین عمومی که توسط اکثر ارزهای دیجیتال استفاده می شود، امکان مشاهده تمام تراکنش ها را چه به صورت آنلاین و چه آفلاین فراهم می کند.

 

بلاکچین و ساختار دقیق تر ارز های دیجیتال

بلاک چین به معنای زنجیره ای از بلوک هاست. اطلاعات در بلوک های جداگانه ذخیره می شود و پس از پر شدن به زنجیره بلوک های قبلی اضافه و متصل می شود. به این ترتیب اطلاعات به ترتیب زمانی به یکدیگر متصل می شوند. در واقع می توان گفت که بلاک چین نوع خاصی از پایگاه داده است و تفاوت اصلی آن با یک پایگاه داده معمولی نحوه ذخیره اطلاعات در آن است. جالب است که اطلاعات مختلفی را می توان در بلاک چین ذخیره کرد. اما تا کنون رایج ترین کاربرد آن استفاده از آن به عنوان دفتر معاملات بوده است. بلاک چین از روش های پیچیده ای برای اطمینان از یکپارچگی داده های معاملاتی استفاده می کند و بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از ارزهای دیجیتال است. در اکثر ارزهای دیجیتال، بلاک چین به صورت غیرمتمرکز استفاده می شود. بنابراین داده های وارد شده – یعنی اطلاعات تراکنش ها – در این نوع بلاک چین غیر قابل حذف و قابل ویرایش هستند. در واقع تمامی اطلاعات یا تراکنش ها به صورت دائمی در آنها ثبت می شود و برای همگان قابل مشاهده است. برخی از کارشناسان بر این باورند که بلاک چین و فناوری های مرتبط با آن بسیاری از صنایع مانند امور مالی و حقوقی را مختل می کند.

 

کاربردها و فواید آموزش ارز دیجیتال

یکی از اهداف اولیه در آموزش ارز دیجیتال حذف تاخیرهای زمانی و واسطه ها در عملیات تراکنش است تا هرکسی بتواند در کسری از ثانیه هر مقدار دارایی را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل کند. چنین فرآیندی فقط به لطف دفتر کل توزیع شده (DLT) قابل انجام است. در چنین سیستمی، گره ها به یکدیگر متصل می شوند تا یک شبکه مشترک برای پردازش تراکنش ها تشکیل دهند. همچنین در ارز دیجیتال یا حتی آموزش بورس با استفاده از سیستم اجماع الگوریتمی، مشکل دو برابری هزینه حل شده است. این بدان معناست که امکان خرج مجدد یک ارز دیجیتال برای شخص وجود ندارد.

 

مزایای آموزش ارز دیجیتال

  • زمان انتقال و تراکنش ارزهای دیجیتال سریع است.
  • از آنجایی که ارزهای دیجیتال معمولا در یک شبکه وجود دارند و بدون واسطه تراکنش انجام می دهند، زمان لازم برای انتقال مبحث آموزش ارز دیجیتال بسیار سریع است.
  • آنها می توانند اجرای سیاست های پولی و مالی را تسهیل کنند.
  • این نوع ارز با نظارت سازمان ارزی فعلی، از طریق یک سری واسطه بانک ها و مؤسسات مالی – برای گردش پول در اقتصاد کار می کند. آنها همچنین با حذف نیاز به ساخت فیزیکی و انتقال اسکناس از مکانی به مکان دیگر، روش های تولید و توزیع را ساده می کنند.
  • آنها می توانند هزینه های تراکنش را ارزان تر کنند.
  • به عنوان مثال، یک مشتری می تواند در حالی که در شبکه است مستقیماً به یک مغازه دار پرداخت کند.

 

معایب و مشکلات آموزش ارز دیجیتال

  • آنها همه مشکلات ذخیره سازی و زیرساخت را حل نمی کنند.
  • آنها مستعد هک هستند.
  • آنها می توانند از نظر ارزش متفاوت باشند.

 

دسته بندی ارز های دیجیتال

 

1- پول

دسته اول پرطرفدارترین نوع ارزهای دیجیتال است و به ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین اشاره دارد که عمدتاً نقش ذخیره ارزش، ابزار معاملاتی یا ارز در بازار را ایفا می کنند. چیزی شبیه ارز فیات (دلار، یورو و…). بیت کوین خود ارزش ذاتی محدودی به عنوان کالا یا روش پرداخت دارد و مردم به جای آن برای آن ارزش قائل هستند. بیشتری مباحث و معاملاتی که ممکن است در زمان آموزش ارز دیجیتال با آن مواجه شوید در همین دسته از ارز های دیجیتال قرار دارند.

 

2- قابل اجرا

ارزهای دیجیتال قابل استفاده مجدد مفهوم جدیدی را به بازار معرفی می کنند. این ارزهای دیجیتال زیرساختی مانند اتریوم را فراهم می کنند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد قراردادهای هوشمند بسازند. (قرارداد هوشمند کدی است که اجازه می دهد تراکنش ها بدون نیاز به واسطه یا شخص ثالث انجام شوند.) پلتفرمی که برای آموزش ارز دیجیتال بستری را برای برنامه های غیرمتمرکز فراهم می کند. Filecoin نمونه دیگری از ارزهای دیجیتال قابل استفاده است. Filecoin یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز را برای توسعه دهندگان آورده است، روشی جدید برای ذخیره و بازیابی داده ها.

 

3- برنامه ها یا / پلتفرم ها

ارزهای دیجیتال پلتفرم به خودی خود یک اپلیکیشن یا پلتفرم نیستند، بلکه در چارچوب ارزهای دیجیتال قابل استفاده مانند اتریوم ایجاد می شوند. به عنوان مثال، آموزش ارز دیجیتال Augur یک بازار پیش‌بینی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است که در آن کاربران می‌توانند روی نتیجه رویدادها (مانند نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری یا یک رویداد ورزشی) سرمایه‌گذاری و برای پیش‌بینی پاسخ صحیح پاداش دریافت کنند. Project 0x همچنین یک پلت فرم مبتنی بر اتریوم برای ایجاد صرافی های غیرمتمرکز از هر نوعی است.

 

کوین های ارزش ثابت و متغیر در آموزش ارز دیجیتال

استیبل کوین، ارزهای دیجیتالی هستند که از روش های مختلفی برای ثابت نگه داشتن ارزش خود استفاده می کنند. آنها ارزهای دیجیتالی هستند که برای ایجاد ثبات قیمت برای ارزهای دیجیتال مشابه آنچه در ارزهای قوی فیات می بینیم، طراحی شده اند و در عین حال امنیت، سرعت و هزینه پایین تراکنش های دارایی های مجازی را حفظ می کنند. استیبل کوین در ابتدا برای به حداقل رساندن تأثیر نوسانات قیمت ارز دیجیتال بر تراکنش ها و به عنوان پلی برای موسسات مالی و سرمایه گذاری اصلی ایجاد شدند. اما اکنون آنها سعی دارند راه خود را به امور مالی غیرمتمرکز (DFA) و بانکداری معمولی باز کنند و هزینه های پرداخت خود را کاهش دهند. یک تصور غلط رایج در مورد استیبل کوین این است که ارزش آنها نسبت به تمام ارزهای فیات ثابت است و در این مقاله آموزش ارز دیجیتال در اصفهان سعی کرده ایم این تصور اشتباه را برطرف کنیم. در واقع وقتی از «سکه پایدار» یا « آموزش ارز دیجیتال پایدار» صحبت می کنیم، باید بدانیم که مفهوم ثبات قیمت کاملاً نسبی است. به عنوان مثال، ارزهای ثابت دلار فقط در برابر دلار ارزش ثابتی دارند، اما اگر قیمت دلار در برابر سایر ارزهای ملی تغییر کند، قیمت سکه های ثابت نیز بر همین اساس تغییر می کند. همچنین، سکه های دارای پشتوانه (مانند طلا) یا سکه های جفت شده با آموزش ارز دیجیتال (مانند WBTC) دارای ارزشی معادل واحدهای پشتیبان خود هستند که لزوماً ارزش دلاری ثابتی ندارند. به طور کلی، ارزش استیبل کوین فقط در رابطه با یک ارز یا دارایی خاص ثابت است. در حالی که خود ارزها یا دارایی هایی که توسط استیبل کوین پشتیبانی می شوند می توانند ارزش متغیری در مقایسه با سایر واحدهای اندازه گیری داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری