کد خبر: ۲۶۲۸۲۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹
علی باغمیشه:
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید گل‌محمدی حق دارد که از وضعیت سرخ‌پوشان گله کند.

به پرسپولیس بگویید در لیگ برتر شرکت نکند

علی باغمیشه، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با ایسنا، درباره فعالیت نقل و انتقالاتی سرخ‌پوشان اظهار کرد: پرسپولیس نقل و انتقالات خوبی داشت اما این یارگیری کامل نشد. در تیم‌های دیگر دیدیم که از لحاظ نفرات خیلی بهتر از پرسپولیس شده‌اند. پرسپولیس در دفاع چپ، هافبک وسط و مهاجم با کمبود مواجه است. درست که دو بازی‌ساز خوب گرفته‌ایم اما هنوز برای تبدیل شدن به یک تیم تمام عیار با مشکل روبرو هستیم.

او افزود: من یک بار انتقاد کردم و عده‌ای به اینستاگرامم آمدند و مورد لطفم قرار دادند که چرا گفته‌ام وزیر ورزش از استقلال حمایت کرده است. الان هم همین را می‌گویم. چطور تیمی می‌تواند پول به خارج منتقل کند اما یک تیم نمی‌تواند؟ آقای درویش باید پاسخگو باشد. با اتفاقاتی که در سال پیش افتاد، استقلال حداقل باید یک جام می‌گرفت. اگر قرار باشد امسال هم همینطور شود، زودتر به پرسپولیس بگویند تا در لیگ برتر شرکت نکند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره بهانه‌گیری‌های یحیی گل‌محمدی در اولین صحبت‌هایش پیش از شروع لیگ برتر گفت: یحیی وقتی نمی‌تواند مهاجم بخرد، چه کار کند؟ بدترین نتیجه چند سال اخیر پرسپولیس سال گذشته رقم خورد که با آن همه کار شکنی برای زمین زدن تیم، نایب قهرمان شد. یحیی هم بازی من بوده و ایراداتی هم دارد ولی پارسال تقریبا فقط عبدی را به عنوان مهاجم در اختیار داشت. پس شاهکار کرده است. حالا با این اوضاع چرا الان از اوضاع تیمش شکایت نکند؟

باغمیشه ادامه داد: وضعیت یحیی مثل آشپزی می‌ماند که وقتی می‌خواهد کباب درست کند، می‌بیند جز تخم‌مرغ چیزی در یخچال ندارد. سرمربی اول فصل لیستش را به مدیرعامل می‌دهد و مدیرعامل باید حداقل ۸۰ درصد خواسته‌هایش را برطرف کند. پرسپولیس پارسال در گل‌زنی مشکل داشت. امسال در همه پست‌ها بازیکن گرفته شده به جز در خط حمله. یحیی چرا نباید مصاحبه کند و از وضعیت تیم بنالد؟

او تاکید کرد: من این‌ها را به خاطر هم‌بازی بودن با یحیی نمی‌گویم. او اشتباهاتی داشته که یکی از آن‌ها رفتارش موقع گل استقلال در داربی برگشت بود اما وقتی یحیی می‌بیند که پارسال مهاجم نداشته، امسال هم ندارد و مجبور است تمیروف را به تمرینات پرسپولیس برگرداند، پس حق دارد صحبت کند. آقای درویش چرا مهاجم نمی‌گیری؟ مگر انتقال پول چقدر طول می‌کشد؟ چطور استقلال می‌تواند اما پرسپولیس نه؟ حتی الان به یک مهاجم درجه دو خارجی هم راضی هستیم.

بازیکن اسبق پرسپولیس در پاسخ به این سوال که با هزینه‌هایی که این باشگاه برای جذب بازیکن خارجی می‌کند، می‌تواند مهاجم خوبی جذب کند، گفت: نه. از آن طرف استقلال با سیلوا تمدید کرد. چطور یک باشگاه می‌تواند سیلوا که چندین باشگاه دنبالش بودند را نگه دارد ولی پرسپولیس نمی‌تواند یک مهاجم بگیرد؟ این موضوع از یک جا نشات می‌گیرد. چطور پرسپولیس یک هفته بازیکن گرفته ولی دو هفته هیچ کاری نکرده است؟ بالاخره ما در این فوتبال بودیم و سرد و گرم روزگار چشیده‌ایم. اگر یک سری افراد نخواهند اتفاقی بیفتد، قطعا نمی‌افتد.

باغمیشه افزود: قرار بود در فوتبال همه چیز عادلانه باشد. قرار بود این عادلانه بودن را با استفاده از فوتبال به فرزندانمان آموزش بدهیم. وقتی عدالت از بالا رعایت نمی‌شود، باید ته ماجرا را خواند. نمونه‌اش این است که بعد از افتضاح تاج در فدراسیون فوتبال، دوباره برمی‌گردد و کاندیدا می‌شود. اگر عدالت باشد باید کسانی کار کنند که در فضای درستی فعالیت داشته‌اند.

او در پایان اظهار کرد: ما پیراهن یکی از تیم‌های پرطرفدار آسیا را پوشیده‌ایم. من بحثم برای استقلال نیست. اصلا استقلال ۱۰۰ بازیکن بگیرد. ولی وقتی قرار است یک چیزی برابر باشد، چرا به یک جا می‌گویند بازیکن نگیر و به یک جا می‌گویند بگیر؟ بگذارید جنگ تن به تن باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری