کد خبر: ۲۶۲۷۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹
معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت: دولت بایدن به دنبال بازگشت به اجرایی کردن کامل برجام است، به ویژه به این خاطر که ما عقیده داریم فعالیت‌های هسته‌ای ایران باید توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، سرسختانه محدود و تماما بر آن نظاره شود. بنابراین، ما همچنان روی این موضوع کار می‌کنیم.

آمریکا: برجام هنوز برای ما ارزش دارد

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالی درباره برنامه هسته‌ای ایران پاسخ داده و بر اهمیت توافق هسته‌ای در زمینه نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا، بانی دنیس جنکینز، معاون وزیر امور خارجه این کشور در زمینه کنترل تسلیحاتی و امنیت بین‌المللی در یک کنفرانس خبری آنلاین در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد که ایران اورانیوم غنی‌شده کافی برای تولید بمب هسته‌ای دارد و در صورت صحت داشتن آن، چطور چنین چیزی می‌تواند یک موفقیت بزرگ برای سیاست خارجی آمریکا به حساب بیاید، گفت: فکر می‌کنم قبلا به وضوح گفته‌ایم که با خروج آمریکا از برجام [توافق هسته‌ای]، زمان گریز برای [تولید و انباشت]مواد شکافت‌پذیر ایران به طرز مشهودی از حدود یک سال، پیش از خروج آمریکا از توافق به چند هفته یا کمتر رسیده است.

جنکینز ادامه داد: دولت بایدن به دنبال بازگشت به اجرایی کردن کامل برجام است، به ویژه به این خاطر که ما عقیده داریم فعالیت‌های هسته‌ای ایران باید توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، سرسختانه محدود و تماما بر آن نظاره شود. بنابراین، ما همچنان روی این موضوع کار می‌کنیم.

او همچنین مطرح کرد: برجام هنوز برای ما ارزش دارد و آن را مهم‌ترین راه دست‌یافتن به موفقیت در تلاش برای جلوگیری از تولید یک سلاح هسته‌ای توسط ایران می‌دانیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری