کد خبر: ۲۶۲۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
جدا از استانداردهای کلاس جهانی آموزش که کانادا حفظ می کند، دلایل بسیار دیگری وجود دارد که باعث می شود فرصت تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی مطلوب ترین باشد.

کانادا یکی از برترین کشورهای جهان جهت ادامه تحصیل می باشد. این کشور به دلیل سطح بالا آموزش، دارا بودن دانشگاه های مطرح بسیار زیاد، امکانات بسیار قابل توجه و موقعیت های متعدد عالی پس از تحصیل، مورد توجه دانشجویان جهان می باشد. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این کشور می بایست در ابتدا از یکی از موسسات آموزشی معتبر در کانادا پذیرش بگیرند و سپس برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند و در صورتی که موفق به اخذ ویزای دانشجویی کانادا شدند، می توانند به این کشور مهاجرت نمایند. برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا متقاضیان می بایست به سفارت این کشور مراجعه کنند و علاوه بر ارائه مدارک مورد نیاز، در مصاحبه با افسر پرونده نیز شرکت نمایند. با توجه به اینکه از سال 2013 سفارت های کانادا در ایران بسته شده اند، متقاضیان ایرانی می بایست به یکی از سفارت های کانادا در کشورهای دیگر مراجعه نمایند. حال سوالی که برای متقاضیان ایرانی پیش می آید این است که کدام سفارت برای ویزای دانشجویی کانادا بهتر است؟ برای پاسخ به این سوال ما از اطلاعات موجود در مقالات موسسه ملک پور کمک گرفته ایم. در زیر ابتدا اندکی در مورد شرایط تحصیل در کانادا و مراحل موجود در سفارت کانادا اطلاعاتی ارائه داده ایم.

تحصیل در کانادا برای ایرانیان

جدا از استانداردهای کلاس جهانی آموزش که کانادا حفظ می کند، دلایل بسیار دیگری وجود دارد که باعث می شود فرصت تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی مطلوب ترین باشد. کانادا کاملا لیبرال با استاندارد زندگی متوسط ​​است. با این حال، کانادا از سوی دیگر طیف وسیعی از فرصت ها را برای مهاجران فراهم می کند. فرصت های شغلی، بهبود مسکن، استاندارد بالاتر از حد متوسط ​​آموزش، از دلایل اصلی مهاجرت تحصیلی به کانادا است. دانشجویان ایرانی همچنین شانس اقامت دائم در کانادا و متعاقب آن شهروندی را دارند. کانادا یکی از بالاترین نرخ های اشتغال را در اروپا دارد. این کشور طیف گسترده ای از فرصت ها را در بخش های مختلف پررونق خود ارائه می دهد. این سیستم به گونه ای سازماندهی شده است که فارغ التحصیلان جوان می توانند، حتی با تجربه اندک یا بدون تجربه به راحتی در بازار کار جذب شوند. کانادا از استان های زیادی تشکیل شده است که هر کدام منحصر به فرد خود را حفظ کرده اند. در همین راستا، استان هایی هستند که به ایرانیانی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، بهترین توصیه را دارند. اگر می خواهید مجوز تحصیل سریع در کانادا را از ایران دریافت کنید، آلبرتا، نیوبرانزویک، ساسکاچوان و کبک بهترین استان ها هستند. کانادا طیف وسیعی از برنامه ها را برای ایرانیان واجد شرایط ارائه می دهد. از مهمترین شرایط تحصیل در کانادا می توان به رزومه علمی مناسب، گپ تحصیلی پایین، تمکن مالی مناسب و مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با سطح مناسب، اشاره نمود. جهت اطلاع دقیق از شرایط و مدارک تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا حتما به مقاله تحصیل در کانادا در این لینک مراجعه نمایید: شرایط ادامه تحصیل در کانادا

 

مجوز و ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا مجوزی است که به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا در این کشور اقامت قانونی داشته باشند و به تحصل و کار بپردازند. ایرانیان برای تحصیل در کانادا می بایست مدارک و شرایط بسیاری را فراهم نمایند تا بتوانند ویزای دانشجویی این کشور را به دست آورند. داشتن رزومه تحصیلی مناسب، اراوه مدرک زبان با نمره قابل قبول، نداشتن گپ تحصیلی و داشتن و ارائه تمکن مالی مناسب، شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادای شما را افزایش می دهد. برای اطلاع از دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا به مقاله ویزای تحصیلی کانادا از موسسه ملک پور مراجعه نمایید: ویزا تحصیلی کانادا

 اما نداشتن نامه پذیرش از دانشگاه و ارائه تمکن مالی کم از مهمترین دلایل ریجکتی ویزا می باشند.

بهترین سفارت برای انگشت نگاری کدام است؟

دانشجویان ایرانی برای تحصیل در کانادا می بایست ویزا و مجوز تحصیلی دریافت نمایند. برای دریافت مجوز تحصیلی یا ویزای دانشجویی می بایست به سفارت کانادا مراجعه نمایید. می توانید به صورت آنلاین یا کاغذی برای ویزا اقدام کنید. هیچ مرکز درخواست ویزا در ایران وجود ندارد، بنابراین برای گرفتن بیومتریک باید به خارج از کشور سفر کنید و در صورت درخواست به صورت کاغذی مدارک خود را ارسال کنید. کشورهایی مانند ارمنستان، ترکیه، آذربایجان، گرجستان و امارات، از کشورهایی هستند که متقاضیان ایرانی می توانند به آن ها مراجعه نمایند. دانشجویان ایرانی در طول فرآیند درخواست ویزا باید مشخصات بیومتریک را ارائه دهند. بیومتریک شما اساساً یک شناسه اضافی (مانند اثر انگشت و تصاویر) است که کشورها برای اهداف امنیتی استفاده می کنند. پس سوال کدام سفارت برای ویزای دانشجویی کانادا بهتر است؟ به سوال بهترین سفارت برای انگشت نگاری کدام است؟ تبدیل می شود.

 

انگشت نگاری در آنکارای ترکیه:

از مهمترین مزایای ترکیه این است که ترکیه از سایر سفارت ها خلوت تر می باشد پس به طبع آن دسته از متقاضیانی که زمان کافی ندارند، می توانند به این کشور مراجعه نمایند. یکی از معایب ترکیه این است که از تهران پرواز مستقیمی به آنکارا وجود ندارد پس می بایست یک چند روزی در آنکارا بمانید تا کارهای شما انجام شود. پس محاسبه هزینه های اقامت در آنکارا یادتان نرود.

 

انگشت نگاری در دوبی و ابوظبی امارات:

از مهمترین مزایای سفارت کانادا در امارات می توان به سرعت بالای پردازش مدارک و صدور ویزا اشاره نمود. و یکی از معایب این کشور این است که هزینه ها در این کشور بسیار بالاتر از ترکیه است و به طبع می بایست هزینه های بیشتری صرف نمایید.

 

انگشت نگاری در تفلیس گرجستان

گرجستان از دیگر کشورهایی است که متقاضیان ایرانی می توانند برای دریافت ویزای کانادا به آن مراجعه کنند. از مزایای این سفارت کانادا این است که متقاضیان نیازی به دریافت وقت قبلی ندارند و می توانند مستقیما به ویزا مراجعه نمایند ولی با توجه به اینکه سفارت کانادا در تفلیس یکی از محبوب ترین سفارت های کانادا نزد ایرانیان می باشد به طبع شلوغ تر می باشد.

 

انگشت نگاری در باکو آذرباییجان

روند پردازش انگشت نگاری در باکو نیز همانند سایر کشورها است اما شما می بایست به هزینه های سفر و اقامت در آذرباییجان توجه نمایید که از ترکیه و گرجستان گران تر است.

پیش از اقدام برای تحصیل در کانادا و گرفتن وقت سفارت حتما مطالب وبسایت ملک پور را در اینجا مطالعه کنید.

 

جمع بندی

پس در یک جمع بندی می توان اینگونه گفت که اگر می خواهید در زمان کمتری مدارک شما پردازش شود و سریعتر نتیجه ویزای شما بیاید امارات یکی از برترین کشورها برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا برای ایرانیان است اما اگر نگران هزینه ها هستید گرجستان و ترکیه انتخاب بهتری هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری