کد خبر: ۲۶۲۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
اگر قصد شما خرید خانه در تهران است در این مطلب نکاتی را خدمت شما ارائه خواهیم داد که با هر سرمایه ای هنگام خرید واحد مسکونی موقعیت های خرید آپارتمان در تهران را از دست ندهید .

بهترین موقعیت ها برای خرید آپارتمان در تهران

صاحبخانه شدن اصلی ترین نیاز یک خانواده است که تامین مسکن نیز یکی از مشکل ترین هزینه هایی است که باید پرداخت شود اما خرید هر واحد مسکونی مانند دیگر کالاها خوب و بد دارد و شرایط و آینده متفاوتی دارد . اگر قصد شما خرید خانه در تهران است در این مطلب نکاتی را خدمت شما ارائه خواهیم داد که با هر سرمایه ای هنگام خرید واحد مسکونی موقعیت های خرید آپارتمان در تهران را از دست ندهید . البته درست است که هر چه بودجه بیشتری داشته باشید قدرت انتخاب بیشتری نیز خواهید داشت اما برخی فاکتور ها میتواند به خرید بهتر و آینده دار تر شما کمک کند در ادامه با ما همراه باشید .

موقعیت های خرید آپارتمان در تهران

بهترین لوکیشن برای خرید آپارتمان در تهران

قطعا با خواندن این تیتر به فکر این افتاده اید که بهترین لوکیشن حتما شمال شهر است اما ما در اینجا قصد معرفی بهترین لوکیشن برای خرید آپارتمان در تهران را داریم که آینده بهتری خواهند داشت  به عنوان مثال اگر خرید واحد مسکونی را به قصد سرمایه گذاری انجام میدهید و یا عادت به محله ای خاص کرده اید باید این نکته را بدانید که مناطق جدید با اصول شهرسازی جدید و ساختمانهای مدرن تر اجرا میشوند و مناطق قدیمی تر و یا محدوده هایی که از نظر ساخت و ساز اشباع شده اند بعد از مرور زمان بافت شان فرسوده خواهد شد و  چون ساختمان های آن محدوده در حال حاضر چند ساله هستند در نتیجه به مرور زمان بافت منطقه قدیمی خواهد شد و ساختمانهای جدید نیز به علت کمبود زمین کمتر ساخته خواهند شد .

اما مناطقی که در حال حاضر ساخت و ساز در آنها جریان دارد و فضای ساخت نیز در آن محدوده وجود دارد دائم در حال بوجود آمدن ساختمانهای جدید و مدرن تر خواهند بود و به طور کلی مناطق جدیدی که ایجاد میشوند از نظر اصول شهرسازی الگوهای جدیدتر و مدرن تر با رعایت اصول شهرداری در آنها ایجاد میشوند که در مجموع بعد از اتمام پروژه های آن شکل و شمایل مدرن و جدیدی خواهند گرفت اما قیمت آنها قطعا بالاتر از زمانی خواهد بود که هنوز جای پیشرفت و آبادانی داشته اند.

بهترین لوکیشن برای خرید آپارتمان در تهران

مناطق رو به رشد در تهران

در حال حاضر منطقه 22 تهران چیتگر و منطقه 5 بیشترین آمار معاملات مسکن را دارا میباشند و علت آن نیز رونق ساخت و ساز در این محدوده است . در واقع هر چه ساخت و ساز بیشتر در جریان باشد و جذابیت برای ورود واسطه گران و سرمایه گذاران در آن محدوده بیشتر باشد تعداد معاملات نیز بیشتر است . البته در کنار این معاملات افرادی که به منظور صاحبخانه شدن در آن محدوده سرمایه گذاری مینمایند نیز وجود دارند اما بطور کلی بازار مسکن بر اساس عرضه و تقاضا اداره میشود و در برخی موارد به دلیل جذابیت های سرمایه گذاری رونق معاملات بیشتر است .

در حال حاضر شهرک مروارید شهر محل اجرای پروژه ویژن در منطقه 22 تهران جزو مناطقی است که حالت کارگاهی دارد و تمامی سازه هایی که در آن در حال اجرا هستند برجهای حداقل 16 طبقه میباشند و محیط کارگاهی دارند اما این وضعیت الان است و در آینده مانند دیگر مناطقی که همین دوران را گذراندن و هم اکنون به لوکس ترین و بهترین مناطق تهران تبدیل شده اند تبدیل خواهند شد .

امکانات ساختمان در مناطق مختلف

یکی از مواردی که پیش از خرید آپارتمان در تهران باید توجه داشته باشید این است که امکانات ساختمانی را که قصد خرید آنرا دارید بر اساس منطقه بسنجید و حداقل استاندارد های منطقه را رعایت کرده و حتی کمی دست بالاتر نیز در نظر بگیرید . به عنوان مثال در 15 سال پیش ساختمانی که در منطقه 1 تهران ساخته شده ، داشتن مشاعات آبی برایش یک ویژگی خاص در آن زمان تلفی میشده و اگر هم این ویژگی را نداشته ضعفی نسبت به دیگر ساختمانها برایش محسوب نمیشده است .

اما امروز نداشتن این ویژگی ، قطعا برای این ساختمان نقطه ضعف است و اگر خود ساختمان را نیز در شرایط مطلوبی نگهداری شده باشد اما در نهایت نسبت به ساختمانهای دیگر در شرایط پایینتری قرار میگیرد اگرچه در شرایط سالمی نیز باشد . به همین دلیل بهتر است سطح امکانات منطقه را بسنجید و برای بروز ماندن ساختمان خود برای مدت بیشتر در انتخاب آنها کمی دست بالاتر عمل نمایید و حداقل را نیز در نظر داشته باشید .

پروژه ویژن

آب و هوای کدام منطقه بهتر است ؟

این روزها بهتر بودن آب و هوا با گذشته تعریف متفاوتی دارد . در گذشته خوش آب و هوا بودن در گرمای تابستان یکی از ویژگی های منطقه بوده و شمیرانات تهران جزو بهترین مناطق برای اقشار مرفه نشین بوده است . اما امروز فاکتور پاکی را نیز باید در نظر بگیرید زیرا با صنعتی شدن دنیا یکی از معزلات جدید آلودگی هوا ناشی از تغییرات بوجود آمده در دنیا است . حال اگر بخواهیم این مورد را در نظر داشته باشیم باید به اطلاعتان برسانیم که بر اساس پدیده وارونگی دما در فصل زمستان مناطق شمالی شهر تهران آلوده ترین نواحی شهر میباشند و تنها در فصل تابستان است که این جریان برعکس شده و جنوب شهر به آلوده ترین نقطه تبدیل خواهد شد .

علت این امر نیز قرار گرفتن آلاینده ها در بالای هوا است که در فصل زمستان با توجه به سرد بودن هوا و گرم بودن آلاینده ها و قرار گرفتن آنها روی جریان هوا شمال شهر جزو آلوده ترین نقاط شهر میباشد . اما از آنجایی که جریان هوای تهران از سمت غرب به شرق میباشد در واقع آخرین منطقه غربی تهران که در بدو ورود جریان هوا از استان مجاور است نسبت به دیگر مناطق تهران هوای پاک تری دارد . البته وضعیت هوای ورودی به تهران نیز بستگی به استان البرز نیز دارد زیرا آن استان در جریان هوای تهران قرار دارد .

بررسی نهایی

در این مطلب به بررسی موقعیت های خرید آپارتمان در تهران پرداختیم و مواردی را برای شما بازگو نمودیم که با هر بودجه ای بدانید که میتوان انتخاب های بهتری داشته باشید . بسیاری از مردم به دلیل عادت به محله ای که در آن سکونت داشته اند ترجیح شان این است که اگر قصد خرید آپارتمانی دیگر دارند در همان حوالی زندگی کنند اما به عنوان مثال بافت فرسوده یا نقاط مرکزی تهران همیشه از مشکلات ترافیکی ، شلوغی و رفت و آمد رنج میبرد و این بافت به دلیل گستردگی قابلیت اینکه تغییرات اساسی پیدا کند ندارد و تنها با انجام طرح هایی وضعیت آن درمان موقت میباید .

در نتیجه با سرمایه گذاری در مناطق جدیدتر که با الگوهای جدیدتر نیز اجرا شده اند میتوان هم متراژ بیشتری خریداری نمود و هم گزینه های بروزتر و محله ای مدرن تر را برای زندگی انتخاب نمود . با مراجعه به وبسایت https://www.tehran-borj.ir میتوانید لیست پروژه های ساختمانی در تهران را به همراه اطلاعات و موقعیت را مطالعه فرمائید و با پروژه های ساختمانی در حال اجرا در تهران آشنا شوید .

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری