کد خبر: ۲۶۲۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰
علیرضا کریمی با کسب پیروزی برابر محسن مصطفوی، برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان تا ساعتی دیگر به مصاف حسن یزدانی می‌رود.

علیرضا کرمی رقیب حسن یزدانی شد

رقابت‌های حساس مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان، به میزبانی سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد.

تماشاگران استقبال بسیار خوبی از این مسابقات دارند و حدود ۱۰ هزار تماشاگر در سالن آزادی حضور دارند.

در نخستین مبارزه برگزار شده، علیرضا کریمی چهره شاخص کشتی ایران و دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان در دیدار انتخابی وزن ۸۶ کیلوگرم مقابل محسن مصطفوی به روی تشک رفت و در شرایطی که ۳ بر صفر از حریف خود عقب بود، در پایان با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری رسید و حریف حسن یزدانی در فینال این وزن شد. یزدانی در صورت پیروزی مقابل کریمی صاحب دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی می‌شود، اما اگر کریمی در مبارزه نخست به برتری برسد، تعیین ملی پوش این وزن بر اساس دو پیروزی از ۳ مبارزه خواهد بود.

در دیدار انتخابی وزن ۹۲ کیلوگرم، مهدی حاجیلوئیان دارنده مدال نقره جوانان جهان و امیرحسین فیروز پور دارنده مدال طلای آسیا به مصاف هم رفتند. فیروزپور در شرایطی که تا ۲ ثانیه مانده به پایان ۴ بر ۳ عقب بود، در نهایت به برتری ۶ بر ۴ رسید. به این ترتیب فیروزپور در دیدار فینال این وزن به مصاف کامران قاسمپور دارنده مدال طلای جهان می‌رود. قاسمپور در صورت پیروزی در مبارزه نخست به دوبنده تیم ملی می‌رسد، اما اگر فیروزپور صاحب پیروزی شود، ملاک تعیین ملی پوش این وزن کسب ۲ پیروزی از ۳ مبارزه خواهد بود.

اما در نخستین مبارزه انتخابی وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیررضا معصومی پدیده ۱۸ ساله سنگین وزن ایران و دارنده مدال طلای نوجوانان جهان ۲۰۲۱، برابر یدالله محبی سنگین وزن با تجربه کشتی ایران به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۸ بر ۲ به برتری رسید تا در دیداری حساس حریف امیرحسین زارع دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک در فینال سنگین وزن باشد. زارع در صورت برتری در مبارزه نخست صاحب دوبنده تیم ملی می‌شود، اما در غیر اینصورت ملاک تعیین ملی پوش این وزن کسب ۲ پیروزی از ۳ مبارزه خواهد بود.

در دیدار انتخابی وزن ۶۱ کیلوگرم نیز رضا اطری دارنده مدال طلای آسیا با سابقه سال‌ها حضور در سبک وزن تیم ملی، برابر داریوش حضرتقلی زاده به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید و صاحب دوبنده وزن ۶۱ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد در رقابت‌های جهانی صربستان شد.

اما در نخستین دیدار انتخابی وزن ۹۷ کیلوگرم، محمد حسین محمدیان دارنده مدال برنز جهان و مجتبی گلیج دارنده مدال برنز جهان به مصاف هم رفتند که در پایان محمدیان در یک مبارزه برتر با نتیجه ۴ بر یک به برتری رسید.

دوبنده تیم ملی در این وزن به کشتی گیری می‌رسد که صاحب ۲ پیروزی شود.

اما تنها انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم برگزار شد، جاییکه امین میرزازاده دارنده مدال طلای امید‌های جهان برابر علی اکبر یوسفی دارنده مدال طلای جهان ۲۰۲۱ به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه یک بر یک صاحب برتری شد تا به عنوان ملی پوش سنگین وزن کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی صربستان انتخاب شود.

میرزازاده چندی پیش در جام تورلیخانوف موفق به شکست یوسفی شده بود و به همین دلیل با کسب پیروزی در مبارزه نخست انتخابی، صاحب دوبنده تیم ملی شد.
استقبال بسیار خوبی از این رقابت‌ها شده و تعداد زیادی از تماشاگران علاقمند به کشتی با حضور در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی نظاره گر این رقابت‌ها هستند.

سرمربی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نیز با حضور در جایگاه کمیته فنی، از نزدیک ناظر این رقابت هاست.

غلامرضا محمدی سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد نیز در سالن رقابت‌ها حاضر شد و جایزه ۳ هزار دلاری انتخاب به عنوان برترین مربی آسیا را از دستان درستکار دریافت کند. همچنین از محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نیز تجلیل شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری