کد خبر: ۲۶۲۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵
سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: کل مکالمه مکرون و پوتین توسط دوربین خبرنگارانی که نشسته بودند و از همه چیز فیلمبرداری می‌کردند، ضبط شده است. این نمونه‌ای است که نشان می‌دهد درک آنها از کلمه "دیپلماسی" چطور است.

انتشار مذاکره محرمانه مکرون با پوتین در تلویزیون فرانسه

سخنگوی وزارت خارجه روسیه، پاریس را به نقض محرمانه بودن مذاکرات بین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی‌اش متهم کرد.

به گزارش اعتدال، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه درباره مستند "رئیس‌جمهور، اروپا و جنگ" ساخته کارگردان فرانسوی درباره اقدامات ماکرون برای حل مناقشه اوکراین گفت: وقتی تماس‌ها در بالاترین سطح انجام می‌شود، مسلماً موضوع "محرمانه" است و البته اینها مذاکرات بسته است. اما معلوم شد که دو ماه پیش وقتی ماکرون با رئیس جمهور روسیه تماس گرفت، کل مکالمه توسط دوربین خبرنگارانی که نشسته بودند و از همه چیز فیلمبرداری می‌کردند، ضبط شده است. این نمونه‌ای است که نشان می‌دهد درک آنها از کلمه "دیپلماسی" چطور است.

وی خاطرنشان کرد که پس از انتشار تصاویری از مذاکرات بسته ماکرون با پوتین در تلویزیون فرانسه، انتظار پنهان کاری از طرف فرانسوی دشوار است.

این مستند که پنجشنبه از شبکه ۲ تلویزیون فرانسه پخش شد، بر تلاش‌های دیپلماتیک ماکرون برای حل بحران اوکراین و گفتگوهای او با رئیس جمهور روسیه و دیگر رهبران متمرکز بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری