کد خبر: ۲۶۲۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا ۱۲ تیرماه ۱۴۰۱ نشان می‌دهد آسمان آفتابی است و حداکثر دما ۳۴ درجه و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست و پنج درجه به مرور و در طول روز به چهل و یک درجه می‌رسد.

به گزارش اعتدال؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز‌های آینده آسمان تهران نسبتا آفتابی خواهد بود.

پیش‌بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما ۳۶ درجه سانتیگراد خواهد بود
آسمان تهران فردا (۱۲ تیرماه) آفتابی با با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۱۳ تیرماه ماه) نیز آفتابی با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و برای روز سه‌شنبه (۱۴ تیر ماه) آفتابی با حداقل دمای ۲۲ درجه و با حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

معاون اداره کل هواشناسی استان تهران از کاهش دمای هوا بین ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد در تهران طی روز یکشنبه تا سه شنبه (۱۲ تا ۱۴ تیرماه) خبر داد.

مازیار غلامی، با بیان اینکه تهران طی روز‌های آتی آسمانی صاف و کمی ابری خواهد داشت، اظهار کرد: طی روز‌های شنبه و یکشنبه، (۱۲ و ۱۱ تیرماه) در بیشتر ساعات همراه با وزش باد و گاهی وزش باد نسبتاَ شدید تا شدید و در مناطق مستعد با خیزش موقت گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

به گفته معاون اداره کل هواشناسی استان تهران، این شرایط جوی به طور عمده در در نیمه غربی و جنوبی درساعات عصر و شب مورد انتظار است.

غلامی افزوده است: هوای گرم تا روز یکشنبه ماندگار است، اما از یکشنبه روند افزایشی دما بین ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد در استان تهران و کاهش تدریجی دما بین ۲تا ۴ درجه در شهر تهران طی خواهد شد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:
آغاز روند کاهش دما در تهران از فردا


وضعیت آلودگی هوای تهران؛ تداوم آلودگی هوا در پایتخت
شاخص آلودگی هوای تهران در ۲۴ ساعت اخیر در ایستگاه پایش پارک رازی تهران (در مرکز شهر) روی عدد ۱۶۰ قرار دارد که برای گروه‌های حساس ناسالم است. تهران از ابتدای سال فقط دو روز هوای پاک داشته و اکثر روز‌های تهران آلوده و قابل قبول بوده است.

آلودگی تهران

آغاز روند کاهش دما در تهران از فردا
هچنین بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۲۴ قرار داشت و هوای تهران برای پنجمین روز متوالی برای گروه‌های حساس جامعه آلوده بود. طی ۴۸ ساعت گذشته این شاخص بر روی عدد ۱۱۶ قرار داشت و کیفیت هوای تهران ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور تا چند روز آینده
سازمان هواشناسی از کاهش ۵ تا ۷ درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور و بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی ۴ روزه در برخی مناطق کشور خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان افزایش ابر، رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش‌بینی شده، همچنین برای برخی مناطق غرب و جنوب غرب پدیده گردوغبار روی می‌دهد.

آب و هوای ایران

فردا علاوه بر شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی نیز ابرناکی و رگبار باران گاهی همراه با وزش باد شدید و رعدوبرق پیش‌بینی شده که در مناطق مستعد شمال غرب احتمال ریزش تگرگ وجود دارد.

فردا همچنین در نوار شمالی کشور وزش باد و کاهش نسبی دما روی می‌دهد و دریای خزر مواج خواهد بود. در بعدازظهر نیز رشد ابر‌های همرَفتی و رگبار و رعدوبرق در جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز دوشنبه در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده روی می‌دهد و در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، هرمزگان و ارتفاعات جنوب کرمان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق روی می‌دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری