کد خبر: ۲۶۲۴۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸
گانتس گفت: با ازسرگیری مورد انتظار یا احتمالی مذاکرات هسته‌ای، ما به همکاری با آمریکا و دیگر کشور‌ها برای تبیین موضعمان و اعمال نفوذ بر انجام دادن توافق، اگر توافقی در کار باشد، ادامه خواهیم داد.

واکنش اسرائیل به ازسرگیری مذاکرات احیای برجام

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به از سرگیری قریب‌الوقوع مذاکرات غیرمستقیم میان ایران و آمریکا جهت احیای توافق هسته‌ای، گفت، این رژیم به همکاری با قدرت‌های غربی درباره این توافق ادامه می‌دهد و مخالفتش نه با خود توافق هسته‌ای، بلکه با «توافق بد» است.

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری رویترز، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در آستانه از سرگیری مذاکرات برجامی، گفت که رژیم اسراییل با قدرت‌های جهانی بر سر هر توافقی که از مذاکرات هسته‌ای با ایران حاصل شود، همکاری خواهد کرد.


ایران و آمریکا قرار است پس از وقفه‌ای چند ماهه، در هفته جاری در قطر با تسهیل‌گری اتحادیه اروپا، مذاکرات غیر مستقیمی را برای احیای توافق هسته‌ای (برجام) از سر بگیرند.

گانتس در این باره گفت: با ازسرگیری مورد انتظار یا احتمالی مذاکرات هسته‌ای، ما به همکاری با آمریکا و دیگر کشور‌ها برای تبیین موضعمان و اعمال نفوذ بر انجام دادن توافق، اگر توافقی در کار باشد، ادامه خواهیم داد.

او افزود: جا دارد شفاف‌سازی شود که اسراییل با خود توافق هسته‌ای مخالف نیست. مخالف یک توافق بد است.

اظهارات گانتس در حالی مطرح می‌شود که اخیرا، در برخی گزارش‌ها مطرح شده که یائیر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی و نخست وزیر گردشی این رژیم از جوزپ بورل به خاطر رایزنی‌هایش در ایران جهت برطرف کردن آخرین موانع سر راه از سرگیری مذاکرات برجامی به تندی انتقاد کرده است.

علاوه بر این، روزنامه تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت که مقامات ارشد نظامی این رژیم بر سر موضع اسرائیل در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ایران اختلاف نظر دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری