کد خبر: ۲۶۲۴۷۷
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۴
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: اتحادیه اروپا این مذاکرات را پیش برده و پیام‌ها میان ایران و آمریکا را منتقل خواهد کرد.

«اتحادیه اروپا پیام‌های ایران و آمریکا را در قطر منتقل می‌کند»

به گزارش اعتدال، خبرنگار شبکه سی ان ان آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی به نقل از یک سخنگوی وزارت خارجه کشورش درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها در دوحه قطر نوشت که وزارت خارجه تایید کرد این هفته میان ایران و آمریکا در دوحه قطر مذاکرات غیرمستقیم خواهد بود.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که رابرت مالی فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در دوحه با وزیر امور خارجه قطر دیدار خواهد کرد.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: اتحادیه اروپا این مذاکرات را پیش برده و پیام‌ها میان ایران و آمریکا را منتقل خواهد کرد.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن در آستانه آغاز مذاکرات رفع تحریم‌ها در قطر، بدون هیچ اشاره‌ای به نقش کشورش توپ این مذاکرات را هم در زمین ایران انداخت.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه در نشستی با خبرنگاران درباره مذاکرات پیش رو در قطر با تکرار ادعا‌های همیشگی آمریکا مدعی شد: در مورد ایران باید بگویم که دیدگاه آمریکا از مدت‌ها پیش صریح بوده است، به این معنی که ما مصمم به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای هستیم.

این مقام دولت بایدن افزود: ما فکر می‌کنیم یک توافق دیپلماتیک بهترین راه برای انجام این کار است. ما فکر می‌کنیم که بازگشت متقابل به برجام در راستای منافع آمریکا و شرکای ما است.

وی با ادعای اینکه «برای ایران یک توافق روی میز است» همچون گذشته مدعی شد تصمیم گیری در مورد پذیرفتن یا رد این توافق بر عهده ایران است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری