کد خبر: ۲۶۲۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹
معاون شورای امنیت ملی روسیه اعلام کرد که هرگونه تلاش برای حمله به کریمه به مثابه"اعلان جنگ" علیه روسیه است.

مدودف: هرگونه تجاوز به کریمه، اعلان جنگ علیه روسیه است

به گزارش اعتدال، دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت ملی روسیه امروز سه شنبه در مصاحبه‌ با روزنامه روسی "آرگومنتی آی فاکتی" با بیان این مطلب گفت: "اگر یکی از کشورهای عضو ناتو برای حمله به کریمه تلاش کند، به معنای درگیری با این ائتلاف است که منجر به جنگ جهانی سوم می‌شود و یک فاجعه بزرگ است."

وی افزود: حتی بدون سوئد و فنلاند، ناتو به مرزهای ما نزدیک است و ما باید از گسترش آن جلوگیری کنیم.

علاوه بر این، مدودف گفت، همانطور که تجربه چندین دهه نشان داده تشدید تنش در روابط با مسکو بی معنی و پرهزینه است.

مدودف تاکید کرد که اقتصاد روسیه آنطور که غرب می‌خواهد فرو نمی‌پاشد و خاطرنشان کرد که روسیه می‌تواند صنعت خود را توسعه دهد و حفره‌های بزرگی در پرده آهنین ایجاد خواهد کرد.

وی ادامه داد: مشخص است این تحریم ها برای مدت طولانی ادامه دارد. مخالفان ما منتظرند که ما تسلیم شویم وگرنه اقتصادمان سقوط خواهد کرد! آنها به شهروندان خود اطمینان می‌دهند که "تحریم های جهنمی" علیه روسیه، ما را به سمت فروپاشی سوق خواهد داد. این اتفاق نمی‌افتد.

این مقام روس تاکید کرد: اولین بار در تاریخ ما نیست که تحت فشار شدید قرار می‌گیریم، فقط باید به منابع و هوش خود تکیه کنیم، حتی در سخت‌ترین زمان‌ها نیز تسلیم فشارها نشدیم و پرده آهنین مانعی برای ما نبود، حالا من مطمئن هستم که همین اتفاق خواهد افتاد، ما می‌توانیم صنعت خود را توسعه دهیم و حفره‌هایی بزرگ در این پرده ایجاد کنیم.

وی درباره تحریم‌ها هم گفت که یکی از اولویت‌های امروز روسیه ایجاد محصولات و تولیدات داخلی است که امکان حذف خدمات وارداتی را فراهم می‌کند.

کریمه پس از برگزاری همه پرسی در مارس ۲۰۱۴ که در آن ۹۶ درصد از جمعیت کریمه و ۹۵ درصد از جمعیت سواستوپل به پیوستن به روسیه رای مثبت دادند، به روسیه ملحق شد، در حالی که اوکراین هنوز این شبه جزیره را بخشی از قلمرو خود می‌داند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری